Česká numismatická společnost - pobočka Tábor

Nabídkový katalog na aukci dne 26. září 2015

StranaPoložkyObdobí
11František Josef I. 1848 - 1916
5Československá republika, Česká republika
10Japonsko - císař Mutsuhito 1867 - 1912
11Keltové- Galie - Massalia 121 - 82 př. n. l.
13Keltové - Eraviskové
21Keltové východní 2. - 1. stol. př.n.l.
23Keltové - barbaři
25Řecko - Italy - Tarantum 4. stol. př. n. l.
26Řecko - Italy - Metapontum 330 - 300 př. n. l.
27Řecko - Italy - Apulia, minc. Arpi 3. stol. př. n. l.
28Řecko - Sicilie - Himera 420 - 408 př. n. l.
29Řecko - Sicilie - Syracusy - před rokem 357 př. n. l.
30Řecko - Sicilie - Syracusy - Agathokles 317 - 289 př. n. l.
33Řecko - Sicilie - Syracusy - Hiketas 288 - 279 př. n. l.
34Řecko - Sicilie - Syracusy - Hieron II. 275 - 215 př. n. l.
35Řecko - Sicilie - Syracusy - Pyrrhos 278 - 276 př. m. l.
36Řecko - Sicilie - Syracusy 3. stol. př. n. l.
38Řecko - Thrakie - archaické období 510 - 490 př. n. l.
40Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
41Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
44Řecko - Makedonská města - Ampipholis 2. stol. př. n. l.
45Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
52Řecko - Makedonská města - Ampipholis autonomní ražba z počátku císařství
53Řecko - Makedonská města - Pella 196 - 168 př. n. l.
54Řecko - Makedonská města - Pella 168 - 158 př. n. l.
56Řecko - Makedonská města - Pella 158 - 149 př. n. l.
57Řecko - Makedonská města - Pella 187 - 131 př. n. l.
58Řecko - Makedonská města - Philippi 357 - 330 př. n. l.
60Řecko - Makedonská města - Thessalonika - Aesillas 90 - 75 př. n. l.
61Řecko - Makedonská města - Thessalonika 158 - 149 př. n.l.
63Řecko - Makedonská města - Thessalonika po roce 88 př. n. l.
65Řecko - Makedonská města - Thessalonika 158 - 149 př. n.l.
69Řecko - Makedonská města - Tragilos 400 - 357 př. n. l.
70Řecko - Makedonská města - Uranopolis cca 300 př. n. l.
71Řecko - Makedonie pod Římem 168 - 148 př. n. l.
73Řecko - Makedonie pod Římem - Ampiphollis 168 - 148 př. n. l.
74Řecko - Makedonie - autonomní ražby 2. - 3. stol. n. l.
80Řecko - Thrakie - Abdéra 373 - 360 př. n. l.
81Řecko - Thrakie - Abdéra 360 - 347 př. n. l.
84Řecko - Thrakie - Aigospotamoi 4. stol. př. n. l.
85Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
87Řecko - Thrakie - Alopekonnesos před rokem 341 př. n. l.
88Řecko - Thrakie - Kardia cca 350 př. n. l.
90Řecko - Thrakie - Cherronesos 4. stol. př.n.l.
95Řecko - Thrakie - Cherronesos 400 - 350 př.n.l.
97Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
StranaPoložkyObdobí
2101Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
106Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
109Řecko - Thrakie - Maroneia po roce 148 př. n. l.
112Řecko - Thrakie - Kallatis 3 stol. př. n. l.
113Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica - Sozopol 400 - 350 př. n. l.
114Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
119Řecko - Thrakie - Mesembria 3 - 2 stol. př. n.l.
121Řecko - Thrakie - Istros 3. - 2. stol. př. n. l.
122Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) cca 200 př. n. l.
125Řecko - Thrakie - Odryské království - Adaios 260/50 - 240 př. n. l.
130Řecko - Thrákie - Thráčtí králové - Mostis 2 stol. př. n. l.
131Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Rhometalces I. 11 př.n. l. - 12 n. l.
134Řecko - Trácké ostrovy - Thasos 463 - 411 př. n. l.
135Řecko - Illyria - Dyrrhachium 3. - 2. stol. př. n. l.
136Řecko - Thessalie - Krannon 400 - 344 př. n. l.
139Řecko - Thessalie - Krannon 3. stol. př. n. l.
140Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př.n.l. ( pod Makedonskou nadvládou )
149Řecko - Thessalie - Pelinna 400 - 344 př. n. l.
150Řecko - Thessalie - Peumata 300 - 286 př. n. l.
151Řecko - Thessalie - Phalanna 400 - 344 př. n. l.
153Řecko - Thessalie - Pharsalos 400 - 344 př. n. l.
154Řecko - Thessalská liga - Larissa 196 - 146 př.n.l.
160Řecko - Akarnania - Oiniadai 219 - 211 př. n. l.
161Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
164Řecko - Phokis 371 - 357 př. n. l.
165Řecko - Phokis 357 - 346 př. n. l.
166Řecko - Boetia - Thebes 379 - 371 př. n. l.
167Řecko - Euboia - Histiaia 3. stol. př. n. l.
168Řecko - Euboia - Histiaia 340 - 330 př. n. l.
169Řecko - Attica - Atheny 393 - 300 př. n. l.
170Řecko - Attica - Atheny 166 - 57 př. n. l.
172Řecko - Attica - Eleusis 3. stol. př. n. l.
173Řecko - Aigina 404 - 360 př. n. l.
174Řecko - Corinthia - Corinth 350 - 306 př. n. l.
177Řecko - Phliasia - Phlius 4. - 3. stol. př. n. l.
178Řecko - Ionia - Miletos polovina 6. století př. n. l.
183Řecko - Pontos - Amisos 2. stol. př. n. l.
184Řecko - Pontos - Amisos 2. - 1. stol. př. n. l.
185Řecko - Mysia - Kyzikos 480 - 450 př. n. l.
188Řecko - Mysia - Kyzikos 4. - 3. stol. př. n. l.
191Řecko - Mysia - Kyzikos 2. - 1. stol. př. n. l.
193Řecko - Mysia - Lampsakos 3. stol. př. n. l.
194Řecko - Mysia - Parion cca 480 př. n. l.
197Řecko - Mysia - Pergamon cca 350 př. n. l.
198Řecko - Mysia - Pergamon cca 300 př. n. l.
199Řecko - Mysia - Pergamon 2. - 1. stol. př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
3201Řecko - Mysia - Pergamon 2. - 1. stol. př. n. l.
202Řecko - Mysia - Gambrion cca 350 př. n. l.
203Řecko - Troas - Abydos 3. - 2. st. př. n. l.
205Řecko - Troas - Alexandria Troas - autonomní ražby 3. stol. n. l.
206Řecko - Troas - Birytis cca 300 př. n. l.
209Řecko - Troas - Dardanos cca 350 př. n. l.
210Řecko - Troas - Gargara cca 350 př. n. l.
211Řecko - Troas - Gargara 2. stol. př. n. l.
212Řecko - Troas - Ilion 3. stol. př. n. l.
213Řecko - Troas - Skepsis 350 - 310 př. n. l.
215Řecko - Troas - Sigeion cca 350 př. n. l.
216Řecko - Aiolis - Boione cca 300 př. n. l.
217Řecko - Aiolis - Kyme cca 450 př. n. l.
218Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
220Řecko - Aiolis - Kyme 4. - 3. stol. př. n. l.
221Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
222Řecko - Aiolis - Myrina 2. stol. př. n. l.
223Řecko - Lesbos - Neontechos 2. stol. př. n. l.
224Řecko - Lesbos - Mytilene 400 - 350 př. n. l.
226Řecko - Ionia - Klazomenai 380 - 300 př. n. l.
227Řecko - Ionia - Ephesos 350 - 288 př. n. l.
228Řecko - Ionia - Ephesos 280 - 258 př. n. l.
229Řecko - Ionia - Ephesos 202 - 133 př. n. l.
230Řecko - Ionia - Phokaia 350 - 300 př. n. l.
231Řecko - Ionia - Chios 4. stol. př. n. l.
232Řecko - Lydia - Sardy 2. - 1. stol. př. n. l.
234Řecko - Lydia - Hierocaesarea 1. - 2. stol. n. l.
235Řecko - Lydia - Philadelphia 2. - 1. stol. př. n. l.
236Řecko - Caria - Rhodos před rokem 304 př. n. l.
238Řecko - Phrygia - Apameia 133 - 48 př. n. l.
239Řecko - Syrie - Seleucis a Pieria - Seleukia po roce 109/8 př. n. l.
240Řecko - Phoenicia - Tyre 2. stol. př. n. l.
241Řecko - Phoenicia - Sidon po roce 111 př. n. l.
242Řecko - Palestina 4. - 3. stol. př. n. l.
243Řecko - Judea - Alexander Jannaeus 103 - 76 př. n. l.
244Řecko - Judea - prokurátor Antonius Felix 52 - 60
245Řecko - Arabia Felix - Himyarité - Amdan Bayyin Yanaf pol. 1. - 2. stol. n. l.
247Řecko - Makedonie - Amyntas III. 389 - 383, 381 - 369 př. n. l.
248Řecko - Makedonie - Peridikkas III. 365 - 359 př. n. l.
250Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
258Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
274Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
279Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
284Řecko - Makedonie - Demetrios II. 239 - 229 př. n. l.
286Řecko - Makedonie - Philip V. 221 - 179 př.n.l.
293Řecko - Makedonie - Perseus 179 - 168 př.n.l.
295Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
300Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
4301Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
305Řecko - království Pergamon 282 - 133 př. n. l.
307Řecko - Indořekové - Bactria - Apolodotos I. 160 - 150 př. n. l.
308Řecko - Indoskythové - Azes II. 35 - 5 n.l.
312Řecko - Indoskythové - král Sakastan Aspavarma - voj.velitel Taxilu 5 - 35
314Indoparthové - Abdagases 55 - 65
316Řím - republika 211 - 206 př. n. l.
318Fam. Marcia - Q. Marcius Libo
319Řím republika 135 - 125 př. n. l.
320Fam. Rubria - L. Rubrius - Dossenus
321Fam. Petilia - Petillius Capitolinus
323Fam. Vibia - C. Vibius Varus
324Augustus 27 př. n. l. - 14 n. l.
325Agrippa + 12 n.l.
326Claudius 41 - 54
329Vespasianus 69 - 79
335Trajanus 98 - 117
340Hadrianus 117 - 138
344Antoninus Pius 138 - 161
349Faustina starší + 141
350Marcus Aurelius 161 - 180
352Lucius Verus 161 - 169
353Commodus 177 - 192
356Septimus Severus 193 - 211
358Caracalla jako caesar 195 - 198
359Caracalla jako augustus 198 - 217
361Geta jako caesar 198 - 209
362Alexander Severus 222 - 235
369Julia Mamaea + 235 - matka Alexandra Severa
370Gordianus III. 238 - 244
374Otacilia Severa + 234 manželka Philipa I.
376Philipus II. jako augustus 247 - 249
377Trebonianus Gallus 251 - 253
378Mariniana - manželka Valeriana
379Gallienus 253 - 268
386Salonina - manželka Galliena + 268
387Postumus 260 - 269
393Claudius II. Gothicus 268 - 270
395Aurelianus 270 - 275
StranaPoložkyObdobí
5401Severina - manželka Aureliana +(?)
402Tacitus prosinec 275 - červen 276
403Florianus červen - září 276
405Probus 276 - 282
412Carus 282 - 283
414Carinus jako caesar 10/282 - 3/283
416Magnia Urbica - manželka Carina a matka Nigriniana
417Diocletianus 284 - 305
421Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310
426Constantius I. jako caesar 293 - 305
428Galerius jako caesar pod Diocletianem 293 - 305
430Galerius jako augustus 305 - 311
433Severus II. jako caesar pod Constantinem I. 305 - 306
434Maximinus II. jako caesar 305 - 310
436Maximinus II. jako augustus 310 - 313
437Licinius I. 308 - 324
449Licinius II. 317 - 324
450Constantinus I. 307 - 337
471Helena + 328 - matka Constantina I.
476Fausta + 326
478Pamětní ražby z let 330 - 346
485Crispus 316 - 326
495Delmatius 335 - 337
496Hanniballianus 335 - 337
497Constantinus II. jako caesar 317 - 337
500Constantinus II. jako augustus 337 - 340
StranaPoložkyObdobí
6501Constantinus II. jako augustus 337 - 340
502Constans 337 - 350
504Constantius II. jako caesar 324 - 337
505Constantius II. jako augustus 337 - 361
516Constantius Gallus 351 - 354
517Julianus II. ' Apostatus ' 360 - 363
520Jovianus 363 - 364
522Valentinianus I. 364 - 375
524Valens 364 - 378
525Procopius 365 - 366
529Gratianus 367 - 383
533Valentinianus II. 375 - 392
537Theodosius I. 379 - 395
545Aelia Flacilla - manželka Theodosia I. + 386
547Arcadius 383 - 408
550Honorius 393 - 423
555Theodosius II. 402 - 450
556Johannes 423 - 425
557Marcianus 450 - 457
558Konvolut
559Augustus 27 př. n.l. - 14 n.l.
562Tiberius 14 - 37
564Claudius 41 - 54
566Nero 54 - 68
567Domitianus 81 - 96
568Domitianus a Domitia
569Hadrianus 117 - 138
571Antonius Pius 138 - 161
575Marcus Aurelius 161 - 180
579Faustina ml. ( manželka Marca Aurelia )
581Septimus Severus 193 - 211
593Caracalla 198 - 217
596Caracalla a Julia Domna
597Julia Domna - + 217 - pod Septimem Severem
598Geta 209 - 212
599Macrinus 217 - 218
600Macrinus a Diadumenian 218
StranaPoložkyObdobí
7601Diadumenian 218
603Elagabalus 218 - 222
612Elagabalus a Julia Maesa
613Julia Paula
615Alexander Severus 222 - 235
623Maximinus I. Thrák 235 - 238
626Gordianus III. 238 - 244
635Gordianus a Tranquilina
636Philip I. 244 - 249
637Philipus II. 247 - 249
638Philipus II. a Serapis 247 - 249
639Trajanus Decius 249 - 251
640Gallienus 253 - 268
641Aurelianus 270 - 275
642Probus 276 - 282
643Egypt pod Římem - Diocletianus 284 - 305
644Jovianus 411 - 413
645Malá Asie 3. století - bez bližšího určení
646Konvolut
647Anastasius I. 491 - 518
651Justin I. 518 - 527
655Justinian I. 527 - 565
668Justin II. 565 - 578
675Tiberius II. Constantinus 578 - 582
676Maurice Tiberius 582 - 602
685Phocas 602 - 610
688Heraclius 610 - 641
694Constans II. 641 - 668
697Constantinus V. 741 - 775
699Leo V. 813 - 820
StranaPoložkyObdobí
8701Leo V. 813 - 820
703Michael II. Amorianus 820 - 829
705Theophilus 829 - 842
709Basil I. 867 - 886
711Leo VI. 886 - 912
714Constantin VII. 913 - 959 a Romanus I. 920 - 944
718Nicephorus II. Phocas 963 - 969
719John I. Tzimisces 969 - 976
721Basil II. a Constantin VIII. 976 - 1025
726Romanus III. 1028 - 1034
727Michael IV. 1034 - 1041
729Constantin IX. 1042- 1055
730Constantin X. 1059 - 1067
737Romanus IV. 1068 - 1071
740Michael VII. 1071 - 1078
742Nicephoros III. 1078 - 1081
744Alexius I. 1081 - 1118
750John II. 1118 - 1143
753Manuel I. 1143 - 1180
763Theodorus Mancaphas usuprátor v Philadelphii 1188 - 1190 a 1204 - 1205
764Isaac II. 1185 - 1195
766Alexius III. 1195 - 1203
769Latinští vládci v Constantinopoli a Thessalonice 1204 - 1261
773Byzanc - Bulharská říše, imitace po roce 1195
778Černomoří - Pantikapion 284 - 275 př. n. l.
779Sýrie
781Persie - Parthové - Mithritates I. 171 - 138 př. n. l.
782Persie - Parthové - Phraates III. 70 - 54 př.n n. l.
783Persie - Parthové - Orodes II 57 - 38 př. n. l.
785Persie - Parthové - Phraates IV. 38 - 2 př. n. l.
787Persie - Phraataces 2 př. n. l. - 4 n. l.
792Persie - Parthové - Artabanos II. 10 - 40
796Persie - Parthové - Vardanes I. 40 - 45
798Persie - Parthové - Vologases III. 105 - 147
StranaPoložkyObdobí
9801Persie - Parthové - Vologases IV. 147 - 191
803Persie - Parthové - Osroes II. cca 190
806Království Elymais - Kamnaskires VI . konec 1. stol. n. l.
808Království Elymais - Orodes I. 1. polovina 2. stol. n. l.
813Království Elymais - Phraates ( syn Oroda I. ) polovina 2. stol. n. l.
814Království Elymais - Orodes II. 2. polovina 2. století
816Království Elymais - Kamnaskires - Orodes III. pozdní 2. st. n. l.
817Persis - Artaxerxes IV. 2. století n. l.
818Sasánovci - Ardeshir III. 628 - 630
822Kušanosasánovci - Ardashir I. 230 - 250
823Afganistan - oblast Mazare Šafiru - předislámská část do 7. stol. n. l.
824Indie - Mauriové - Samprati 216 - 207 př. n. l.
825Indie - Sungas 187 - 75 př. n. l.
826Indie - Puntas - Ahichnatra 150 - 80 př. n. l.
827Indie - Nadas of Nawar - Ganapati Naga cca 340 n. l.
828Centrální Indie - Maitraka of Valabhi 470 - 770 Sri Sarwa Bhatraka cca 470
829Indosasánovci - Saurasthra a Gunarai 800 - 950
830Indie - Hindu 17. - 18. století
832Indie - Mogulové Akbar Veliký 963 - 1014 H 1556 - 1605
834Indie - Sikhové - Radžit Singh 1799 - 1839 AD 1856 - 1896 VS
835Turkoheftalidé v Buchaře - Vasu Deva cca 700 n. l.
836Kmérské království v Angkoru 802 - 1450
837Umájjovci ve Španělsku - Abd Ar Rahman III. 300 - 350 H 912 - 961
840Samanidé - Nuh II. ibn Mansur 365 - 387 H 976 - 997
841Seldžukovci - Kaj Churso I. 588 - 597 H 192 - 1201
842Rasulidé v Jemenu Al Muzaffer Shams, Al din Yusuf ibn - Domar ibn Ali 647 - 694 H 1250 - 1295
844Ilchánové - Uldžajtu 703 - 716 H 1304 - 1316
845Centrální Asie - anonymní městské ražby 15. - 16. stol.
846Zlatá Horda - Uzbeg 712 - 742 H 1312 - 1341
847Zlatá Horda - Džanibeg 742 - 758 H 1341 - 1356
849Zlatá Horda - anonymní ražby, konec 13. století
850Krymský chanát - Mengli Girej I. 871 - 920 H 1466 - 1514
853Timúrovci - Hosayn Baigara 878 - 912 H 1473 - 1506
855Normané na Sicilii - Wiliam I. 1154 - 1166
856Normané v jižním Středomoří - William II. 1166 - 1189
859Normané na Sicilii - William II. 1166 - 1189
860Normané na Sicilii - Tancredi 1189 - 1194
861Přemysl Otakar II. 1253 - 1278
862Václav IV. 1378 - 1419
867Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
868Ferdinand II. 1619 - 1637
869Rudolf II. 1576 - 1612
870Marie Terezie 1740 - 1780
872František II. 1792 - 1835
874Ferdinand V. 1835 - 1848
875VLÁDNÍ RAŽBY MEDAILOVÉHO CHARAKTERU
877Leopold I. 1657 - 1705
879Christian 1639 - 1672
880RODOVÉ RAŽBY
883Salzburg - Guidobad 1654 - 1668
885Salzburg - Jeroným Colloredo 1772 - 1803
886Salzburg - Ferdinand arcivévoda 1803 - 1805
887ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1918 - 1939
StranaPoložkyObdobí
10901ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1918 - 1939
905Protektorát Čechy a Morava 1939 - 1945
907Slovenská republika 1939 - 1945
913ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1945 - 1953
916ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1953 - 1992
938ČESKÁ REPUBLIKA 1993 -
963Ferdinand I. 1526 - 1564
964Matyáš II. 1608 - 1619
978Leopold I. 1656 - 1705
979František II. 1792 - 1835
980Ferdinand I. 1521 - 1564
983Arcivévoda Ferdinand 1564 - 1595
984Leopold arcivévoda 1619 - 1632
985Marie Terezie 1740 - 1780
988Josef II. 1780 - 1790
989František II. 1792 - 1835
992FRANTIŠEK JOSEF I. 1848 - 1916
StranaPoložkyObdobí
111001FRANTIŠEK JOSEF I. 1848 - 1916
1043Rakousko - republika
1048Bavory - Landshut - Jindřich IV. 1393 - 1450
1049Hessen - Kassel - Ludvík II. 1413 - 1458
1050Norimberk
1052Pasov - biskupství - Ernst von Baiern 1517 - 1540
1053Pfalz - Neuburg - Karl Philipp 1716 - 1742
1054Prusko - Friedrich Wilhelm IV. 1840 - 1861
1055Prusko - Wilhelm I. 1861 - 1888
1056Prusko - Wilhelm II. 1888 - 1918
1057Řezno ( Regensburg ) - Heinrich X. 1126 - 1138 jako vévoda bavorský
1058Sasko - kurfiřt Friedrich Saský 1428 - 1464
1060Sasko - Fridrich II. + Fridrich von Thüringen + Sigismund 1428 - 1436
1061Norimberk
1062Německo - císařství 1871 - 1918
1065Spolková republika Německo
1066Německá demokratická republika 1949 - 1990
1067Belgie - Leopold II. 1865 - 1909
1068Belgie - Leopold III. 1934 - 1950
1069Belgie - Gent - německá okupace za I. světoé války
1070Bělorusko
1072Bulharsko - Ivan Alexander se synem Michailem 1331 - 1355
1074Bulharsko - Ivan Sracimir 1360 - 1396
1078Bulharsko - republika
1079Dánsko - Christian X. 1912 - 1947
1080Dánsko - Frederik IX. 1947 - 1972
1083Faerské ostrovy - J.F.KjØlbro Klaksuig
1084Finsko pod Ruskem - Alexander II. 1855 - 1881
1093Finsko pod Ruskem - Alexander III. 1881 - 1894
1094Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
StranaPoložkyObdobí
121101Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
1108Grónsko - Thule Kap York
1109Italské státy - Benátky - dóže Lorenzo Tiepolo 1268 - 1275
1110Italské státy - Benátky - dóže Antonio Venier 1382 - 1400
1112Italské státy - ražba pro království Candia ( Kréta ) 16. - 17. stol.
1113Italské státy - Benátky
1115Itálie - Papežský stát
1116Itálie pod Napoleonem 1804 - 1814
1117Itálie - Vittorio Emanuele II. 1861 - 1878
1118Lotyšsko
1119Nizozemí - provincie Holland
1120Nizozemí - provincie Utrecht
1121Portugalsko - Johanes V. 1706 - 1750
1122Portugalsko - Joseph I. 1750 - 1777
1123Portugalsko - Joao jako princ regent 1799 - 1816
1127Portugalsko - Joao VI. 1816 - 1826
1128Portugalsko
1143Přidněsterská moldavská republika
1144Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
1145Rusko - Mikuláš I. 1825 - 1855
1151Rusko - Alexandr II. 1855 - 1881
1152SSSR
1153Rusko - federace 1991 -
1155San Marino
1163Španělsko - Phillip III. 1598 - 1621
1165Španělsko - Baleáry,Malorka - Ferdinando VII. 1808 - 1833
1166Španělské Nizozemí - Lutych
1167Švédsko - Johan III. 1568 - 1592
1168Švédsko - Gustav II. Adolf 1611 - 1632
1170Švédsko - Kristina 1632 - 1654
1171Švédsko - Karel XI. 1660 - 1697
1172Turecko - Murad I. bin Orhan 763 - 791 H 1362 - 1389
1173Turecko - Bayezid I. bin Murad 791 - 805 H 1389 - 1402
1176Turecko - Mehmed Celebi ( bin Bayezid ), mezivládí 806 - 816 H 1403 - 1413
1177Turecko - Musa Celebi - mezivládí 806 - 816 H 1403 - 1413
1178Turecko - Mehmed I. bin Bayezid 816 - 824 H 1413 - 1421
1179Turecko - Murad II. bin Mehmed, první vláda 824 - 848 H 1421 - 1444
1183Turecko - Mehmed II. bin Murad, první vláda 848 - 850 H 1444 - 1446
1184Turecko - Mehmed II. bin Murad, druhá vláda 855 - 886 H 1451 - 1481
1187Turecko - Bayezid II. bin Mehmed 886 - 918 H 1481 - 1512
1188Turecko - Selim I. bin Bayezid 918 - 926 H. 1512 - 1520
1189Turecko - Osman II. bin Ahmed 1027 - 1031 H 1618 - 1622
1190Turecko - Ibrahim I. bin Murad 1049 - 1058 H 1640 - 1648
1191Turecko -Mustafa II. 1106 - 1115 H 1695 - 1703
1192Ukrajina
StranaPoložkyObdobí
131201Vatikán - Benedikt XIV. 1740 - 1758
1202Vatikán - Pius IX. 1846 - 1878
1203Vatikán - Pius XI. 1922 - 1939
1205Vatikán - Pius XII. 1939 - 1958
1206Vatikán
1207Velká Británie - Jiří II. 1727 - 1760
1208Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
1212Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
1214Velká Británie - Jiří VI. 1936 - 1952
1215Velká Británie - Alžběta II. 1952 -
1216Evropa
1217Afrika
1225Angola - Joseph I. 1750 - 1777
1226Angola - Joao jako princ regent 1799 - 1816
1227Austrálie - Jiří VI. 1936 - 1952
1228Barma - Tok - chieng - Mai 1615 - 1768
1229Barma - Východní Tok - region Nan 1615 - 1768
1230Barma - polovina 19. století
1231Barma
1233Bolívie
1234Britská Západní Afrika - Jiří V. 1911 - 1936
1235Britská Západní Afrika - Edward VIII. 1936
1236Čína - dynastie Chou 1122 - 256 př.n.l.
1238Čína - dynastie Pej Sung 970 - 1127 císař Šen Cung 1068 - 1086
1239Čína - Dynastie Čching 1616 - 1912 císař Hsien Feng 1851 - 1861
1240Čína - Dynastie Čching 1616 - 1912
1241Čuvašská republika
1242Ethiopie - střední část ( Adis Abeba )
1244Ghana - Ašantské království
1262Ghana - Ašantské království - Akan
1264Ghana - Ašantské království - Labi
1266Guadeloupe
1268Haiti
1270Holandská východní Indie - Batavská republika
1272Honduras
1275Indie - Jiří VI. 1936 - 1948
1276Indočína - francouzská
1277Iran - Muzaffar Al - Din Shah 1313 - 1324 H 1896 - 1907
1278Japonsko 1837 - 1854
1279Kambodža - Kmérská republika
1280Kazachstan
1287Kongo demokratická republika
1288Korea severní
1290Malajsie - Palembang 1649 - 1822
1291Malajsie - Trengganu
1292Maroko - Muhammád XVII. 1854 - 1873
1293Mexiko - Aztécké království 1200 - 1520
1294Mexiko
1297Nepal
1298Niger - neolit
1299Nigerie
1300Portugalská Indie - Malacca - Johan III. 1521 - 1559
StranaPoložkyObdobí
141301Portugalská Indie - Diu
1304Průlivové osady - ( Straits Settlements ) - Victorie 1837 - 1901
1305Somálsko
1307St. Tomas a Principe
1308Tibet
1310USA
1320Uzbekistan
1321Vietnam - povstalecký komunistický stát
1322Pobočka v Brně
1323Pobočka v České Lípě
1328Pobočka v Hradci Králové
1331Pobočka v Pardubicích
1332Pobočka v Táboře
1334Medaile s numismatickým námětem
1340Medaile Čech, ČSR, ČSSR, ČR - regionální ražby, řazeno podle míst
1350Medaile osobností
1372Medaile vojenské
1379Medaile sportovní
1384Medaile sokolské
1386Medaile náboženské a svátostky - bez rozlišení země původu
1390Medaile ostatní
StranaPoložkyObdobí
151401Medaile ostatní
1403Medaile Rakousko - Uhersko
1408Medaile ostatních států
1428ČSR, ČSSR, ČR
1433Rakousko - Uhersko
1435Faleristika ostatních států světa
1445Československá republika 1918 - 1939
1471Protektorát Čechy a Morava 1939 - 1945
1488Slovenská republika 1939 - 1945
1496Terezínské poukázky
1497Korunové poukázky 1944
1499Kolkované peníze na Slovensku
StranaPoložkyObdobí
161501Kolkované peníze na Slovensku
1505Poukázka na Slovensku
1506Československá republika 1945 - 1953
1514Československá republika 1953 - 1992
1537Česká republika 1993 -
1552ČSR - poukázky, bankovky s kolky
1556Potravinové a jiné lístky, státní půjčky
1566Certifikáty Investiční banky a.s. Praha 1, dle Zák. 21/1992 Sb.
1580Slovenská republika 1993 -
1589Bankovky ostatních zemí
1593Odznaky regionální
1598Odznaky vojenské a branné
StranaPoložkyObdobí
171601Odznaky vojenské a branné
1603Odznaky legionářské
1607Odznaky sportovní
1608Odznaky sokolské
1609Odznaky hasičské
1610Odznaky ostatní
1615Odznaky Rakousko - Uherska
1619Odznaky ostatních zemí
1624JETONY A NOUZOVKY
1633Různé
1635Řecko - Makedonská města - Pella 168 - 158 př. n. l.
1637Řecko - Makedonská města - Philippi 357 - 330 př. n. l.
1638Řecko - Thrakie - Abdéra 360 - 347 př. n. l.
1640Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
1641Řecko - Thrakie - Cherronesos 4. stol. př.n.l.
1642Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
1654Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
1656Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
1663Řecko - Thrakie - Mesembria 3 - 2 stol. př. n.l.
1664Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) cca 200 př. n. l.
1666Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př.n.l. ( pod Makedonskou nadvládou )
1667Řecko - Thessalská liga - Larissa 196 - 146 př.n.l.
1673Řecko - Mysia - Kyzikos 2. - 1. stol. př. n. l.
1674Řecko - Mysia - Parion cca 480 př. n. l.
1676Řecko - Mysia - Pergamon 2. - 1. stol. př. n. l.
1677Řecko - Troas - Abydos 3. - 2. st. př. n. l.
1678Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
1683Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
1687Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
1688Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
1690Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
1691Augustus 27 př. n. l. - 14 n. l.
1692Germanicus + 19 n. l.
1693Claudius 41 - 54
1694Vespasianus 69 - 79
1695Hadrianus 117 - 138
1696Gordianus III. 238 - 244
1697Gallienus 253 - 268
1698Claudius II. Gothicus 268 - 270
1699Diocletianus 284 - 305
1700Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310
StranaPoložkyObdobí
181701Licinius I. 308 - 324
1702Licinius II. 308 - 324
1703Constantinus I. 307 - 337
1708Helena + 328 - matka Constantina I.
1710Pamětní ražby z let 330 - 346
1712Crispus 316 - 326
1713Constantinus II. jako caesar 317 - 337
1720Constans 337 - 350
1723Constantius II. jako augustus 337 - 361
1730Julianus II. ' Apostatus ' 360 - 363
1731Jovianus 363 - 364
1732Valentinianus I. 364 - 375
1733Valens 364 - 378
1736Gratianus 367 - 383
1737Valentinianus II. 375 - 392
1738Theodosius I. 379 - 395
1739Arcadius 383 - 408
1742Honorius 393 - 423
1744Marcianus 450 - 457
1745Augustus 27 př. n.l. - 14 n.l.
1746Claudius 41 - 54
1747Trajanus 98 - 117
1748Anastasius I. 491 - 518
1749Justinian I. 527 - 565
1753Justin II. 565 - 578
1755Maurice Tiberius 582 - 602
1758Heraclius 610 - 641
1760Constans II. 641 - 668
1761Constantinus V. 741 - 775
1762Leo V. 813 - 820
1763Basil I. 867 - 886
1765Leo VI. 886 - 912
1766Romanus III. 1028 - 1034
1768Constantin IX. 1042- 1055
1769Constantin X. 1059 - 1067
1776Nicephoros III. 1078 - 1081
1777Alexius I. 1081 - 1118
1782John II. 1118 - 1143
1783Manuel I. 1143 - 1180
1786Persie - Parthové - Phraates IV. 38 - 2 př. n. l.
1788Persie - Phraataces 2 př. n. l. - 4 n. l.
1793Persie - Parthové - Artabanos II. 10 - 40
1797Persie - Parthové - Vologases III. 105 - 147
1799Indie - Mogulové Akbar Veliký 963 - 1014 H 1556 - 1605
StranaPoložkyObdobí
191801Rasulidé v Jemenu Al Muzaffer Shams, Al din Yusuf ibn - Domar ibn Ali 647 - 694 H 1250 - 1295
1803Timúrovci - Hosayn Baigara 878 - 912 H 1473 - 1506
1804Normané v jižním Středomoří - William II. 1166 - 1189
1805LITERATURA
1807František II. 1792 - 1835
1808ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1918 - 1939
1854SLOVENSKÁ REPUBLIKA 1939 - 1945
1868ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1945 - 1953
1875ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1953 - 1992
StranaPoložkyObdobí
201901ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1953 - 1992
1922ČESKÁ REPUBLIKA 1993 -
1946Matyáš II. 1608 - 1619
1958Josef II. 1765 - 1790
1959František II. 1792 - 1835
1963FRANTIŠEK JOSEF I. 1848 - 1916
1975Rakousko republika
1976Prusko
1979Württenberg - Wilhelm I. 1816 - 1864
1981Württenberg - Karel I. 1864 - 1891
1983Německo - císařství
1986Německo - Výmarská republika 1918 - 1933
1988Německo - III. říše 1933 - 1945
StranaPoložkyObdobí
212001Německo - III. říše 1933 - 1945
2005Německá demokratická republika 1949 - 1990
2006Belgie
2007Bulharsko - Ivan Sracimir 1360 - 1396
2009Dánsko - Christian IX. 1863 - 1906
2010Dánsko - Frederik IX. 1947 - 1972
2011Finsko pod Ruskem - Alexander II. 1855 - 1881
2013Finsko pod Ruskem - Alexander III. 1881 - 1894
2014Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
2020Gdaňsk
2022Guernsey - Alžběta II. 1952 -
2023Itálie - Vittorio Emanuel II. 1861 - 1878
2024Jersey - Alžběta II. 1952 -
2025Jugoslávie
2026Jan II. Kazimír Vasa 1648 - 1668
2027Lotyšsko
2029Lucembursko
2030Maďarsko
2032Nizozemí - Wilhelmína 1890 - 1948
2033Nizozemí - Vilém Alexandr I. 2013 -
2034Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
2035Rusko - Mikuláš I. 1825 - 1855
2037Rusko - Alexandr II. 1855 - 1881
2038SSSR
2040Rusko federace 1991 -
2041Slovenská republika 1993 -
2045Švédsko - Gustav V. 1907 - 1950
2046Švýcarsko - Bern
2047Turecko - Bayezid I. bin Murad 791 - 805 H 1389 - 1402
2048Ukrajina
2052Velká Británie
2054Evropa - ECU - euro
2058Konvoluty
2062Brazilie
2063Cookovy ostrovy - Alžběta II. 1952 -
2066Gruzie
2067Hong - Kong - Alžběta II. 1952 -
2068Jemenská arabská republika
2069Kanada - Alžběta II. 1952 -
2070Kazachstan
2086Kirgistan
2087Laos
2088Malaysie
2089Mozambik
2090Náhorní Karabach
2091Nový Zéland - Alžběta II. 1952 -
2093Samoa a Sisifo
2094Swazijsko
2095Syrská arabská republika
2096Šalamounovy ostrovy
2097Tunis
2098Turkmenistan
2099USA
StranaPoložkyObdobí
222101USA
2133Venezuela
2134Pobočka v Praze
2135Medaile s numismatickým námětem
2137Medaile Čech, ČSR, ČSSR, ČR - regionální ražby, řazeno podle míst
2138Medaile osobností
2140Medaile vojenské
2144Medaile sportovní
2148Medaile sokolské
2149Medaile náboženské a svátostky - bez rozlišení země původu
2152Medaile ostatní
2157Medaile ostatních států
2169Medaile bez určení země původu.
2180ČSR, ČSSR, ČR
2184Faleristika ostatních států světa
2191Rakousko - Uhersko
2192Československá republika 1918 - 1939
2193Protektorát Čechy a Morava 1939 - 1945
2199Slovenská republika 1939 - 1945
StranaPoložkyObdobí
232201Slovenská republika 1939 - 1945
2208Korunové poukázky
2213Československá republika 1945 - 1953
2225Československá republika 1953 - 1992
2234Česká republika 1993 -
2239Slovenská republika 1993 -
2241Tisky s námětem bankovek - ČSR, ČR
2245Německo
2251Čína
2252Odznaky regionální
2253Odznaky osobností
2254Odznaky sokolské
2257Odznaky pracovní ocenění
2260Odznaky Rakousko - Uherska
2261Odznaky ostatních zemí

Copyright 2015 Česká numismatická společnost - pobočka Tábor