Česká numismatická společnost - pobočka Tábor

Nabídkový katalog na aukci dne 24. září 2016

StranaPoložkyObdobí
11Byzanc - Michael II. 820 - 829
4Keltové - Iberští - Ilerda 204 - 154 př. n. l.
5Keltové - Galie - Narbonn Volcae Tectosages
6Keltové - Galie - Nemausos - Augustus a Agrippa
7Keltové - Británie - Atrebates Tincomarus 20 př. n. l. - 10 n. l.
8Keltové - Eraviskové
17Keltové východní 2. - 1. stol. př.n.l.
18Keltové - barbaři východní
21Řecko - Sicílie - Kamarina ( Campani ) 344 - 339
22Řecko - Sicílie - Kamarina cca 339 př. n. l. ( období vlády Timoleona )
23Řecko - Sicílie - Kentoripai po roce 241 př. n. l.
24Řecko - Sicilie - Syracusy 474 - 450 př. n. l.
25Řecko - Sicilie - Syracusy - Timoleon 344 - 336 př. n. l.
27Řecko - Sicilie - Syracusy - Agathokles 317 - 289 př. n. l.
29Řecko - Sicílie - Syracusy - Hieron II. 275 - 215
32Řecko - Sicilie - Syracusy republika 214 - 212 př. n. l.
33Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
35Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
36Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
42Řecko - Makedonská města - Ampipholis 2. stol. př. n. l.
44Řecko - Makedonská města - Ampipholis 196 - 168 př. n. l.
45Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
46Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
47Řecko - Makedonská města - Ampipholis - autonomní ražby z poč. 1. stol. n. l.
48Řecko - Makedonská města - Paroreia 185 - 168 př. n. l.
49Řecko - Makedonská města - Pella 168 - 158 př. n. l.
50Řecko - Makedonská města - Pella 196 - 168 př. n. l.
51Řecko - Makedonská města - Pella 158 - 149 př. n. l.
52Řecko - Makedonská města - Pella 196 - 168 př. n. l.
56Řecko - Makedonská města - Pella 168 - 158 př. n. l.
57Řecko - Makedonská města - Pella 187 - 131 př. n. l.
58Řecko - Makedonská města - Philippi 357 - 330 př. n. l.
60Řecko - Makedonská města - Thessalonika - Aesillas 90 - 75 př. n. l.
62Řecko - Makedonská města - Thessalonika 158 - 149 př. n.l.
66Řecko - Makedonská města - Thessalonika ražby za císařství 1. st. n. l.
67Řecko - Makedonská města - Amfaksitis - 187 - 168 př. n. l.
68Řecko - Makedonská města - Tragilos 400 - 357 př. n. l.
69Řecko - Makedonská města - Uranopolis cca 300 př. n. l.
70Řecko - Makedonie pod Římem 168 - 148 př. n. l.
72Řecko - Makedonie - autonomní ražby 2. - 3. stol. n. l.
75Řecko - Thrakie - Abdéra 360 - 347 př. n. l.
77Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
80Řecko - Thrakie - Ainos 2. - 1. stol. př. n. l.
82Řecko - Thrakie - Alopekonnesos před rokem 341 př. n. l.
83Řecko - Thrakie - Byzantion 357 - 340 př. n. l.
84Řecko - Thrakie - Kardia cca 350 př. n. l.
85Řecko - Thrakie - Cherronesos 400 - 350 př.n.l.
86Řecko - Thrakie - Cherronesos 4. stol. př. n. l.
87Řecko - Thrakie - Cherronesos 400 - 350 př.n.l.
89Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
StranaPoložkyObdobí
2101Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
103Řecko - Thrakie - Maroneia 2. stol. př. n. l.
107Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 470 - 450 př. n. l.
109Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 450 - 425 př. n. l.
110Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 410 - 404 př. n. l.
111Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
119Řecko - Thrakie - Mesembria 3 - 2 stol. př. n.l.
120Řecko - Thrakie - Mesembria 1. stol. př. n.l.
121Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) po roce 200 př. n. l.
123Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) cca 200 př. n. l.
124Řecko - Thrakie - Perinthos 3. stol. n. l. ( po vládě Elabagala )
125Ŕecko - Thrakie - Odrysové 4. století př. n. l.
126Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Seuthes III. cca 324 př. n. l.
127Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kavaros 219 - 200 př. n. l.
128Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Mostis 2. stol. př. n. l.
129Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Rhometalces I. 11 př.n. l. - 12 n. l.
130Řecko - Thrácké ostrovy - Thasos po roce 148 př. n. l.
131Řecko - Thessalie - Krannon 400 - 344 př. n. l.
133Řecko - Thessalie - Krannon 3. stol. př. n. l.
135Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př.n.l. ( pod Makedonskou nadvládou )
139Řecko - Thessalie - Phalanna 400 - 344 př. n. l.
141Řecko - Thessalie - Pharsalos 400 - 344 př. n. l.
142Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
147Řecko - Attica - Atheny 166 - 57 př. n. l.
150Řecko - Attica - Atheny
151Řecko - Attica - Atheny - autonomní ražba za císařství 1. - 2. stol. n. l.
152Řecko - Akarnania - Leukas 350 - 250 př. n. l.
153Řecko - Acarnania - Acarnanian league po roce 167 př. n. l.
154Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
155Království Pontu a Bosporu - Rhometalkes 131 - 154
156Království Pontu a Bosporu - Rheskuporis IV. 239 - 276
157Království Pontu a Bosporu - Thothorses 285 - 309
158Království Pontu a Bosporu - Rheskuporis V. 314 - 343
159Řecko - Boetia - minc. Thebes 379 - 371 př. n. l.
160Řecko - Euboia - minc. Chalkis 3. stol. př. n. l.
161Řecko - Ionia - Miletos 6. stol. př. n. l.
166Řecko - Lydia - Miletos přelom 6. a 5. stol. př. n. l.
167Řecko - Mysia - Kyzikos 480 - 450 př. n. l.
169Řecko - Mysia - Kyzikos 4. - 3. stol. př. n. l.
171Řecko - Mysia - Kyzikos 2. - 1. stol. př. n. l.
172Řecko - Mysia - Gambrion 4. - 3. stol. př. n. l.
175Řecko - Mysia - Parion cca 480 př. n. l.
176Řecko - Mysia - Pergamon 330 - 284 př. n. l.
178Řecko - Mysia - Pergamon 2. - 1. stol. př. n. l.
179Řecko - Troas - Abydos 3. - 2. stol. př. n. l.
181Řecko - Troas - Biritis cca 300 př. n. l.
182Řecko - Troas - Dardanos cca 350 př. n. l.
183Řecko - Troas - Gargara cca 350 př. n. l.
184Řecko - Troas - Gargara 2. stol. př. n. l.
185Řecko - Troas - Illion 3. stol. př. n. l.
186Řecko - Troas - Neandrea 350 - 310 př. n. l.
188Řecko - Troas - Skepsis 350 - 310 př. n. l.
189Řecko - Troas - Sigeion cca 350 př. n. l.
190Řecko - Aiolis - Kyme 4. stol. př. n. l.
191Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
192Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
194Řecko - Aiolis - Myrina 2. stol. př. n. l.
195Řecko - Lesbos - Neontechos 2. stol. př. n. l.
196Řecko - Ionia - Ephesos 280 - 258 př. n. l.
197Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
200Řecko - Lydia - Artaxerxes I. - Darius III. 450 - 33 př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
3201Řecko - Lydia - Sardy 2. - 1. stol. př. n. l.
203Řecko - Philasia - Philius 4. - 3. stol. př. n. l.
204Řecko - Judea - Alexander Jannaeus 103 - 76 př. n. l.
205Řecko - Judea - Pontius Pilatus 26 - 36 př. n. l.
206Řecko - Judea - prokurátor Antonius Felix 52 - 60
207Řecko - Arabia Felix - Himyarité - Amdan Bayyin Yanaf pol. 1. - 2. stol. n. l.
209Řecko - Arabia Felix - Himyarité
210Řecko - Zeugitana - Cartago 3. stol. př. n. l.
211Řecko - Numidia - Micipsa 148 - 118 př. n. l.
212Řecko - Makedonie - Peridikkas III. 365 - 359 př. n. l.
214Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
221Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
233Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
236Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
244Řecko - Makedonie - Demetrios II. 239 - 229 př. n. l.
246Řecko - Makedonie - Philip V. 221 - 179 př. n. l.
249Řecko - Makedonie - období Philipa V. a Persea 185 - 168 př. n. l.
250Řecko - Makedonie - Perseus 179 - 168 př.n.l.
253Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
256Řecko - Seleukovci - Antichos II. 261 - 246 př. n. l.
257Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
262Řecko - Seleukovci - Alexander I. 150 - 145 př. n. l.
263Řecko - Seleukovci - Alexander II. 128 - 123 př. n. l.
264Řecko - království Pergamon 282 - 133 př. n. l.
267Severní Afganistan - oblast Mazare Sharifu, období Samanid - Ghaznavidů 10. - 11. stol.
268Egypt - Ptolemajovci - Ptolemy V. 204 - 180 př. n. l.
269Anonymní ražby
270Fam. Cosconia - L. Cosconius
271Fam. Pomponia - L. Pomponius
272Fam. Claudia - Appius Claudius Pulcher, T. Mallius a Q. Urbinius
273Fam. Memmia - L. Memmius
274Fam. Coelia - C. Coelius Caldus
275Fam. Servilia - M. Servilius
276Fam. Marcia - C. Marcius Censorinus
277Fam. Memmia - L. a C Memmius C. f. Galeria
278Fam. Critonia - M. Fannius a L. Critonius
279Fam. Furia - P. Fourius Crassipes
280Fam. Crepuscia - P. Crepuscius
281Fam. Cordia - Cordius Rufus
283Julius Caesar 49 - 44 př. n. l.
284Marcus Antonius a Octavianus
285Octavianus ( Augustus )
286Nero 54 - 68
287Vespasianus 69 - 79
291Titus 79 - 81
294Domitianus jako caesar 69 - 79
295Domitianus jako augustus 81 - 96
297Nerva 96 - 98
298Trajanus 98 - 117
StranaPoložkyObdobí
4301Trajanus 98 - 117
303Hadrianus 117 - 138
311Antoninus Pius 138 - 161
319Faustina starší + 141
320Marcus Aurelius 161 - 180
321Marcus Aurelius jako caesar, pod Antoninem Piem 139 - 161
322Marcus Aurelius a Lucius Verus
323Faustina mladší + 175
324Commodus 177 - 192
325Septimus Severus 193 - 211
328Julia Domna + 217
329Caracalla jako caesar pod Septimem Severem prosinec 195 - leden 198
330Elabagalus 218 - 222
331Alexander Severus 222 - 235
335Gordianus III. 238 - 244
338Philipus I. 244 - 249
339Otacilia Severa + 234 manželka Philipa I.
341Philipus II. jako augustus 247 - 249
342Trajanus Decius 249 - 251
346Herennius Etruscus 251
347Trebonianus Gallus 251 - 253
348Valerianus I. 253 - 260
350Gallienus 253 - 268
355Valerianus II. - junior - jako caesar 256 - 258
356Claudius II. Gothicus 268 - 270
358Claudius II. Gothicus 268 - 270 posmrtná ražba za Constantina I.
359Victorinus 269 - 271
360Aurelianus 270 - 275
364Probus 276 - 282
369Diocletianus 284 - 305
372Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310
375Carausius 287 - 293
376Constantius I. jako caesar 293 - 305
377Galerius jako augustus 305 - 311
378Galeria Valeria - dcera Diocleciana + 315
379Maximinus II. jako augustus 310 - 313
382Licinius I. 308 - 324
390Licinius II. 317 - 324
391Constantinus I. 307 - 337
StranaPoložkyObdobí
5401Constantinus I. 307 - 337
413Constantinus I. 307 - 337 posmrtné ražby za Constantina II
415Fausta + 326
416Helena + 328 - matka Constantina I.
418Pamětní ražby z let 330 - 346 Constantinopolis
422Crispus 316 - 326
427Delmatius 335 - 337
429Constantinus II. jako caesar 317 - 337
431Constantius II. jako caesar 324 - 337
432Constantius II. jako augustus 337 - 361
437Constans 337 - 350
440Magnentius 350 - 353
441Vetranio 350
442Julianus II. ' Apostatus ' 360 - 363
444Jovianus 363 - 364
447Valentinianus I. 364 - 375
449Valens 364 - 378
451Procopius 365 - 366
455Gratianus 367 - 383
457Valentinianus II. 375 - 392
459Theodosius I. 379 - 395
462Magnus Maximus 383 - 388
463Aelia Flacilla - manželka Theodosia I. + 386
465Arcadius 383 - 408
470Honorius 393 - 423
474Valentinianus III. 425 - 455
475Marcianus 450 - 457
476Řím - císařství
477Augustus 27 př. n.l. - 14 n.l.
482Tiberius a Livie
483Drusus
484Claudius a Augustus
485Domitianus a Domitia
487Sabina - manželka Hadriana
488Antonius Pius 138 - 161
490Commodus 177 - 192
494Faustina mladší
495Septimus Severus 193 - 211
StranaPoložkyObdobí
6501Septimus Severus 193 - 211
504Julia Domna
505Caracalla 198 - 217
511Caracalla a Julia Domna
513Geta 209 - 212
515Marcinus 217 - 218
516Diadumenianus 218
517Elogabalus 218 - 222
527Elagabalus a Julia Maesa
528Alexander Severus 222 - 235
531Maximinus I. 235 - 238
532Gordianus III. 238 - 244
536Philipus I. 244 - 249
537Philipus II. 247 - 249
538Trajan Decius 249 - 251
541Trebonius Gallus 251 - 253
542Volusianus 251 - 253
543Valerianus I. 253 - 260
545Gallienus 253 - 268
546Justin I. 518 - 527
547Justinian I. 527 - 565
553Justin II. 565 - 578
555Tiberius II. Constantinus 578 - 582
556Maurice Tiberius 582 - 602
561Phocas 602 - 610
565Heraclius 610 - 641
568Constans II. 641 - 668
572Constantinus V. 741 - 775
573Nicephoros 802 - 811
574Leo V. 813 - 820
575Theophilus 829 - 842
579Basil I. 867 - 886
582Constantin VII. 913 - 959 a Romanus I. 920 - 944
584Nicephorus II. Phocas 963 - 969
586Basil II. a Constantin VIII. 976 - 1025
587Romanus III. 1028 - 1034
589Constantin X. 1059 - 1067
591Romanus IV. 1068 - 1071
592Michael VII. 1071 - 1078
594Nicephoros III. 1078 - 1081
595Alexius I. 1081 - 1118
StranaPoložkyObdobí
7601Alexius I. 1081 - 1118
602John II. 1118 - 1143
603Manuel I. 1143 - 1180
610Andronicus I. Comnenus 1183 - 1185
612Theodorus Mancaphas usuprátor v Philadelphii 1188 - 1190 a 1204 - 1205
613Isaac II. 1185 - 1195
614Latinští vládci v Constantinopoli 1204 - 1261
617Byzanc - Bulharská říše, imitace po roce 1195
619Byzanc - císařství Nicaea - Theodorus Ducas - Lascaris 1254 - 1258
620Byzanc - Michael VIII Paleologus 1261 - 1282
621Byzanc
624Persie - Mithridates II. 123 - 88 př. n. l.
625Persie - Phrthové - Prraataces dle Mitch. Phraates IV. dle Petrowitze.
628Persie - Phraataces 2 př. n. l. - 4 n. l.
630Království Elymais - Orodes I. 1. polovina 2. stol. n. l.
631Království Elymais - Orodes II. 2. polovina 2. století
632Království Elymais - Kamnaskires - Orodes III. pozdní 2. st. n. l.
633Sasánovci - Peróz I. 459 - 484
634Sasánovci - Hormizd IV. 579 - 590
636Sasánovci 5. - 6. století
637Sasánovci cca 6. - 7. století
638Tokharistan - Yabghu 7. století n. l.
639Tabaristan - Barmak 116 - 120 Pye 767 - 771
640Tabaristan - guvernéři - anonymní ražby
642Soghd - Samarkand - neznámý vládce
643Chach - ranné období - neznámý vládce 3. - 5. stol. n. l.
645Chach - neznámý vládce 7. století
646Chach 8. století
647Chach - Farankat - neznámý vládce 7. - 8. století
648Indie - Taxila a Gandhara 600 - 303 př. n. l.
649Indie - Taxila - údolí Indu
651Indie - Mauriové - Samprati 216 - 207 př. n. l.
652Indie - Nadas of Navar - Ganapati Naga cca 340 n. l.
653Jižní Indie - Rajaraja Chola 985 - 1014
654Indie - Hindu 17. - 18. století
657Indie dynastie Bahmanis z Kulbarga - Ahmad II. 838 - 862 H 1435 - 1458
658Indie - 19. století
659Armenie - království Rupenidú - Leon I. 1196 - 1219
660Armenie - Leon I. 1198 - 1219
662Ghaznovci - Mahmúd 388 - 421 H 998 - 1030
663Habbárovci ze Sindu AH 257 - 400 870 - 1009
664Urtukide v Maridinu - Nasir ad din Urtuk Arslan 597 - 637 H 1201 - 1239
666Zangidé z Mosulu - Sayf al din Ghazi ibn Modud 564 - 572 H 1169 - 1176
667Zangide al Jezirah - Múizz al din Mahmud abn Sinjar Shah 605 - 618 H 1209 - 1221
668Ajúbovci - Al Ashraf Musa Muzaffer al din ibn Ali Adid 607 - 631 H 1210 - 1235
669Urtukide v Maridinu - Kutb al din Eel Ghaza ibn Alpi 572 - 580 H 1176 - 1184
670Urtukide v Maridinu - Hosam al din Yuluk Arslan 580 - 597 H 1184 - 1201
671Rasulidé v Jemenu Al Muzaffar Yusuf 647 - 694 H 1250 - 1295
676Chorezm - šáhové Muhmad Šáh 596 - 617 H 1200 - 1220
678Seldžukovci - Jak Qobad I. 616 - 634 H 1219 - 1239
679Zlatá Horda - Uzbeg 712 - 742 H 1312 - 1341
680Zlatá Horda - Džanibeg 742 - 758 H 1341 - 1356
681Zlatá Horda - anonymní ražby Krymu ( cca 1280 )
682Krymský chanát - Islam Girej III 1054 - 1064 H 1644 - 1654
684Timúrovci - Hosayn Baigara 878 - 912 H 1473 - 1506
687Šajbanovci - Iskandar 968 - 991 H 1561 - 1583
688Křižáci - Achaea - William of Villehardooin 1245 - 1278
689Křižáci - francouzské Řecko
690Normané na Sicílii - Rugerro I. 1072 - 1101
691Normané na Sicílii - Rugerro II. 1105 - 1154, ražba z let 1141 - 1154
693Normané na Sicilii - William II. 1166 - 1189
698Normané na Sicilii - Tancredi 1190 - 1194
700LITERATURA
StranaPoložkyObdobí
8701LITERATURA
708PEČETIDLA
711Evropské denárové ražby
746Břetislav I. 1037 - 1055
747Soběslav I. 1125 - 1140
748Karel IV. 1346 - 1378
753Václav IV. 1378 - 1419
754Husité - kolem roku 1420
755Ražby kolem roku 1450
756Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
765Jiří z Poděbrad 1466 - 1471
766Matyáš Korvín - český protikrál
767Ludvík I. Jagelonský 1516 - 1526
776Ferdinand I. 1526 - 1564
779Maxmilian II. 1564 - 1576
800Rudolf II. 1576 - 1612
StranaPoložkyObdobí
9801Rudolf II. 1576 - 1612
872Matyáš II. 1612 - 1619
877Fridrich Falcký 1619 - 1620
878Ferdinand II. 1619 - 1637
881Karel VI. 1711 - 1740
882Leopold I. 1657 - 1705
896Josef I. 1705 - 1711
898Karel VI. 1711 - 1740
900Marie Terezie 1740 - 1780
StranaPoložkyObdobí
10901František Lotrinský 1745 - 1765
902František II. 1792 - 1835
904Ferdinand V. 1835 - 1848
907Vladislav III. - markrabě moravský 1246 - 1247
910Přemysl Otakar - markrabě moravský 1247 - 1253
913Přemysl Otakar II. 1253 -1278
916Jošt - markrabě moravský 1375 - 1411
917Městské ražby brněnské z let 1424 - 1435
924Městské ražby - Jihlava po roce 1452
925Ferdinand II. 1619 - 1637
926Osvětim - město
928Leopold I. 1657 - 1705
934VLÁDNÍ RAŽBY MEDAILOVÉHO CHARAKTERU
940RODOVÉ RAŽBY
951Olomouc arcibiskupství - Karel II. z Liechtensteinu 1664 - 1695
952Salzburg - Matyáš Lang 1519 - 1540
954Salzburg - Michael Kuenburg 1554 - 1560
957Salzburg - Johann Jakob Khuen - Belasi 1560 - 1586
966Salzburg - Wolf Dietrich von Raitenau 1587 - 1612
974Československá republika 1918 - 1939
997Slovenská republika 1939 - 1945
StranaPoložkyObdobí
111001Slovenská republika 1939 - 1945
1004Československá republika 1945 - 1953
1010Československá republika 1953 - 1992
1040Česká republika 1993 -
1057Ludvík I. 1342 - 1382
1058Zikmund 1387 - 1437
1059Ferdinand I. 1526 - 1564
1060Maxmilian II. 1564 - 1578
1061Rudolf II. 1576 - 1612
1062Matyáš II. 1608 - 1619
1075Malkontenti 1703 - 1711
1078Marie Terezie 1740 - 1780
1080František II. 1792 - 1835
1082Ferdinand V. 1835 - 1848
1084Přemysl Otakar II. 1251 - 1281 nebo Rudolf Habsburský 1276 - 1281
1085Albrecht IV. 1395 - 1404, Albrecht V. a Vilém + 1406
1086Sigismund 1439 - 1496
1087Ferdinand I. 1521 - 1564
1091Arcivévoda Ferdinand 1564 - 1595
1092Ferdinand III. 1637 - 1657
1093Leopold I. 1657 - 1705
1094Josef I. 1705 - 1711
1095Karel VI. 1711 - 1740
1097Marie Terezie 1740 - 1780
StranaPoložkyObdobí
121101Marie Terezie 1740 - 1780
1104František Lotrinský 1745 - 1765 / 1765 - 1780
1105Josef II. 1765 - 1790
1107František II. 1792 - 1835
1115Ferdinand V. 1835 - 1848
1119František Josef I. 1848 - 1916
1180Brandenburg - Johann Cicero 1489 - 1498
1181Brandenburg - Friedrich III 1688 - 1701 jako Fridrich I. pruský král 1701 - 1713
1182Corvey - benediktinské opatství - Arnold IV. von Waldois 1638 - 1661
1183Freiberg - hrad - Johan Eberhard von Gronberg 1577 - 1617
1186Hall
1187Hals - Leuchtenberg - Jan III. 1407 - 1443
1188Hamburg
1189Holstein - Gottorp Johan Adolf 1590 - 1616
1190Loewenstein - Wertheim - Virneburg & Rochefort - společné mincování
1191Oetingen - Karel a bratři 1522 - 1549
1192Prusko - Wilhelm I. 1861 - 18888
1197Řezno - Heinrich I. 1253 - 1290
1198Sasko - Míšeň - Fridrich II. Dobromyslný a Vilém Statečný 1440 - 1464
1199Sasko - Albertinská linie - Christian II, Johann Georg a August 1591 - 1601
1200Sasko - Johan Georg II. 1656 - 1680
StranaPoložkyObdobí
131201Sasko
1202Německo - Výmarská republika 1918 - 1933
1203Andora
1204Bulharsko - Michail Šišman 1323 - 1330
1205Bulharsko - Ivan Sracimir 1360 - 1396
1208Bulharsko - Ivan Šišman 1371 - 1393
1210Dánsko, Norsko
1211Dánsko - Christian IX 1863 - 1906
1214Dubrovník
1215Estonsko - Reval město - Kristina Švédská 1632 - 1654
1216Finsko pod Ruskem - Alexander II. 1855 - 1881
1221Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
1224Finsko republika
1225Francie - Ludvík XIV. 1643 - 1715
1228Francie - Ludvík XV. 1715 - 1774
1229Francie - Ludvík XVIII. 1815 - 1824
1230Francie - Napoleon III. 1852 - 1870
1231Francie
1232Francie - Lotrinsko - Leopold I. 1697 - 1729
1234Irsko - Jiří III. 1760 - 1820
1235Isle of Man - James Stanley 10. vévoda z Derby
1236Italské státy - Benátky - dóže Pietro Gradenico 1289 - 1311
1238Italské státy - Benátky - dóže Antonio Venier 1382 - 1400
1240Italské státy - Benátky - dóže Agostiono Barbardico 1486 - 1501
1241Italské státy - Messina - Philip III. 1598 - 1621
1242Italské státy - Messina - Philip IV. 1621 - 1665
1243Italské státy - Papežský stát - Pius IX. 1846 - 1878
1244Italské státy - Toskánsko - Karel Luis pod regentstvím matky Marie Louisy 1803 - 1807
1245Itálie - Vittorio Emanuel II. 1861 - 1878
1250Lichtenštejnsko - John II. 1858 - 1929
1251Litva
1253Lundy - Martin Coles
1255Maďarsko
1256Nizozemí - provincie Holland
1258Nizozemí - Kampen - město a provincie
1259Nizozemí - William I. 1815 - 1840
1260Nizozemí - William III. 1849 - 1890
1261Nizozemí - Wilhelmína I. 1890 - 1948
1263Polsko - Zikmund III. Vasa 1587 - 1632
1264Polsko - Jan Kazimír 1649 - 1668
1265Polsko pod Ruskem - Mikuláš I. 1825 - 1855
1268Portugalsko
1275Rakousko republika
1276Riga - Kristína 1632 - 1654
1277Rusko - Petr I. 1682 - 1721
1278Rusko - Kateřina II. 1762 - 1796
1285Rusko - Pavel I. 1796 - 1801
1286Rusko - Mikuláš I. 1825 - 1855
1289Alexandr II. 1855 - 1881
1291Rusko - Alexandr III. 1881 - 1894
1294Rusko - Mikuláš II. 1894 - 1917
StranaPoložkyObdobí
141301Rusko - Mikuláš II. 1894 - 1917
1315Rusko - městská ražba Tveru - 15. století
1316SSSR
1317Ruská federace 1991 -
1322San Marino
1334Slovenská republika 1993 -
1340Španělsko - Amadeo I. 1871 - 1873
1341Španělsko - Alfonso XII. 1874 - 1885
1343Španělsko - Alfonso XIII. 1886 - 1931
1345Švédsko - Johan III. 1568 - 1592
1346Švédsko - Gustav II. Adolf 1611 - 1632
1347Švédsko - Karel XI. 1660 - 1697
1348Švédsko - Karel XII. 1697 - 1718
1349Švédsko - Adolf Frederick 1751 - 1771
1350Švýcarsko - kanton Bern
1351Švýcarsko - kanton Zug
1353Turecko - Mehmed II. bin Murad, druhá vláda 855 - 886 H 1451 - 1481
1354Turecko - Bayezid II. bin Mehmed 886 - 918 H 1481 - 1512
1355Turecko - Selim I. bin Bayezid 918 - 926 H. 1512 - 1520
1356Turecko - Suleyman II. 1099 - 1102 H 1687 - 1691
1357Turecko - Mustafa II. 1106 - 1115 H 1695 - 1703
1358Turecko - Ahmed III. 1115 - 1143 H 1703 - 1730
1361Turecko - Mahmud I. 1143 - 1168 H 1730 - 1754
1363Turecko - Selim III. 1203 - 1222 H 1789 - 1203
1364Ukrajina
1366Vatikán - Pius VI. 1775 - 1799
1367Vatikán - Pavel VI. 1963 - 1978
1370Velká Británie - Edward I. 1272 - 1307
1372Velká Británie - Alžběta I. 1558 - 1603
1373Velká Británie - Jiří II. 1727 - 1760
1376Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
1382Velká Británie - Jiří IV. 1820 - 1830
1383Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
1385Velká Británie - Jiří VI. 1936 - 1952
1386Afganistan - dynastie Barakzaj - lokální ražby
1387Agfanistan - Abdur Rahman 1297 - 1319 H 1880 - 1901
1388Afrika
1389Afrika - Guinejský záliv
1392Austrálie - Alžběta II. 1952 -
1394Barma
1396Belgické Kongo
1397Britská Guiana
1398Burundi
1399Čína - Wan Mang usurpátor 9 - 23
1400Čína - Dynastie Čching 1616 - 1912 císař Hsien Feng 1851 - 1861
StranaPoložkyObdobí
151401Čína - Šanghaj
1403Čína - Dynastie Čching 1616 - 1912
1404Čína
1405Egypt - britský protektorát
1406Egypt
1407Ethiopie - střední část ( Adis Abeba )
1409Ethiopie
1410Francouzské kolonie - Karel X. 1824 - 1830
1411Ghana - Ašantské království
1443Ghana - Ašantské království - Akan
1450Guadeloupe
1451Guatemala 1894
1452Horní Volta - kultura Mossi
1453Horní Volta - kmen Senufo
1458Indie - Východoindická společnost - Victorie 1837 - 1901
1459Kanada - Alžběta II. 1952 -
1470Kongo demokratická republika
1471Malajsie - Palembang 1649 - 1822
1472Německá východní Afrika
1477Niger - neolit
1478Nigerie
1479Niue
1480Panama
1481Peru
1482Portugalská Indie - Diu
1485Tibet
1492USA
StranaPoložkyObdobí
161501USA
1502Vietnam - povstalecký komunistický stát
1503Pobočka v České Lípě
1506Pobočka v Plzni
1507Pobočka v Praze
1508Pobočka v Příbrami
1509Medaile s numismatickým námětem
1516Medaile Čech, ČSR, ČSSR, ČR - regionální ražby, řazeno podle míst
1518Medaile osobností
1531Medaile vojenské
1534Medaile legionářské
1537Medaile sokolské
1538Medaile sportovní
1541Medaile náboženské - bez rozlišení země původu
1550Medaile ostatní
1555Medaile Rakousko - Uhersko
1573Medaile ostatních států
1593FALERISTIKA
StranaPoložkyObdobí
171601FALERISTIKA
1602Faleristika ostatních států světa
1621Svátostky
1625Rakousko - Uhersko
1631Československá republika 1918 - 1939
1645Protektorát Čechy a Morava 1939 - 1945
1653Slovenská republika 1939 - 1945
1665Korunové poukázky 1944
1667Kolkované peníze na Slovensku
1669Československá republika 1945 - 1953
1684Československá republika 1953 - 1992
1687Česká republika 1993 -
1692Ústavní poukázky
1699Pokladniční poukázky - Protektorát Ćechy a Morava 1939 - 1945
StranaPoložkyObdobí
181701Pokladniční poukázky - Protektorát Ćechy a Morava 1939 - 1945
1702Bankovky ostatních zemí
1720Odznaky regionální
1722Odznaky legionářské
1723Odznaky vojenské
1731Odznaky Rakousko - Uherska
1733Odznaky ostatních zemí
1735JETONY, ÚČELOVÉ ZNÁMKY, NOUZOVKY
1740RŮZNÉ
1743ZLATÉ MINCE
1760Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
1762Řecko - Makedonská města - Pella 196 - 168 př. n. l.
1763Řecko - Makedonská města - Tragilos 400 - 357 př. n. l.
1764Řecko - Makedonie - autonomní ražby 2. - 3. stol. n. l.
1766Řecko - Thrakie - Abdéra 360 - 347 př. n. l.
1767Řecko - Thrakie - Cherronesos 4. stol. př. n. l.
1769Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
1778Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
1781Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
1790Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) po roce 200 př. n. l.
1791Řecko - Thessalie - Krannon 3. stol. př. n. l.
1792Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
1799Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
1800Řecko - Ionia - Miletos 6. stol. př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
191801Řecko - Ionia - Miletos 6. stol. př. n. l.
1805Řecko - Mysia - Kyzikos 2. - 1. stol. př. n. l.
1806Řecko - Mysia - Gambrion 4. - 3. stol. př. n. l.
1807Řecko - Mysia - Parion cca 480 př. n. l.
1808Řecko - Troas - Abydos 3. - 2. stol. př. n. l.
1809Řecko - Troas - Biritis cca 300 př. n. l.
1811Řecko - Aiolis - Kyme 4. stol. př. n. l.
1812Řecko - Aiolis - Myrina 2. stol. př. n. l.
1813Řecko - Lesbos - Neontechos 2. stol. př. n. l.
1814Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
1816Řecko - Judea - prokurátor Antonius Felix 52 - 60
1817Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
1824Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
1832Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
1833Řecko - Makedonie - Demetrios II. 239 - 229 př. n. l.
1834Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
1835Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
1837Řecko - Seleukovci - Alexander II. 128 - 123 př. n. l.
1838Vespasianus 69 - 79
1839Marcus Aurelius 161 - 180
1840Alexander Severus 222 - 235
1841Gallienus 253 - 268
1842Claudius II. Gothicus 268 - 270
1843Diocletianus 284 - 305
1845Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310
1848Licinius I. 308 - 324
1854Constantinus I. 307 - 337
1867Posmrtné ražby z let 330 - 346
1870Helena + 328 - matka Constantina I.
1871Crispus 316 - 326
1873Constantinus II. jako caesar 317 - 337
1880Constans 333 - 350
1885Constantius II. 337 - 361
1900Julianus II. ' Apostatus ' 360 - 363
StranaPoložkyObdobí
201901Valentinianus I. 364 - 375
1904Theodosius I. 379 - 395
1909Arcadius 383 - 408
1912Honorius 393 - 423
1913Řím císařství
1915Septimus Severus 193 - 211
1916Geta 209 - 212
1917Justin I. 518 - 527
1918Justinian I. 527 - 565
1921Justin II. 565 - 578
1922Maurice Tiberius 582 - 602
1926Heraclius 610 - 641
1928Constans II. 641 - 668
1930Constantinus V. 741 - 775
1932Leo V. 813 - 820
1933Theophilus 829 - 842
1934Basil I. 867 - 886
1935Basil II. a Constantin VIII. 976 - 1025
1936Romanus III. 1028 - 1034
1937Michael IV. 1034 - 1041
1938Constantin X. 1059 - 1067
1942Alexius I. 1081 - 1118
1946Manuel I. 1143 - 1180
1951Isaac II. 1185 - 1195
1952Byzanc - Bulharská říše, imitace po roce 1195
1953Indie - Mauriové - Samprati 216 - 207 př. n. l.
1954Persie - Partové - Artaban IV. 213 - 224
1955Sýrie
1956Rasulidé v Jemenu Al Muzaffar Yusuf 647 - 694 H 1250 - 1295
1958Timúrovci - Hosayn Baigara 878 - 912 H 1473 - 1506
1960LITERATURA
1976Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
1978Ludvík I. Jagelonský 1516 - 1526
1979Ferdinand I. 1526 - 1564
1980Marie Terezie 1740 - 1780
1982Osvětim - město
1983Leopold I. 1657 - 1705
1985Slezsko pod Pruskem - Friedrich II- 1740 - 1786
1986Salzburg - Michael Kuenburg 1554 - 1560
1988Salzburg - Johann Jakob Khuen - Belasi 1560 - 1586
1990Československá republika 1918 - 1939
StranaPoložkyObdobí
212001Československá republika 1918 - 1939
2007Slovenská republika 1939 - 1945
2020Československá republika 1945 - 1953
2023Československá republika 1953 - 1992
StranaPoložkyObdobí
222101Československá republika 1953 - 1992
2143Česká republika 1993 -
StranaPoložkyObdobí
232201Česká republika 1993 -
2226Zikmund 1387 - 1437
2227Matyáš II. 1608 - 1619
2248Marie Terezie 1740 - 1780
2249Albrecht V. 1411 - 1439
2250Leopold I. 1657 - 1705
2252Marie Terezie 1740 - 1780
2256Josef II. 1765 - 1790
2259Leopold II. 1790 - 1792
2260František II. 1792 - 1835
2261Ferdinand V. 1835 - 1848
2263FRANTIŠEK JOSEF I. 1848 - 1916
2297NĚMECKÉ STÁTY A MĚSTA, NĚMECKO
2298Hamburg
2299Norimberk
2300Sasko - Johann 1854 - 1873
StranaPoložkyObdobí
242301Sasko - Friedrich Wilhelm II. 1786 - 1797
2302Německo - císařství 1871 - 1918
2322Německo - III. říše 1933 - 1945
2329Spolková republika Německo
2338Německá demokratická republika
2340Belgie - Baudoin I. 1951 - 1993
2341Bosna a Hercegovina
2342Bulharsko - Ivan Sracimir 1360 - 1396
2343Bulharsko - Ferdinand I. 1887 - 1918
2346Dánsko - Frederik VII. 1848 - 1963
2348Dánsko - Christian X. 1912 - 1947
2350Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
2355Finsko republika
2357Gdaňsk
2359Guernsey - Jiří V. 1911 - 1936
2360Guernsey - Jiří VI. 1936 - 1952
2361Chorvatsko
2362Irsko
2363Itálie pod Napoleonem 1804 - 1814
2364Jugoslávie
2365Litva
2366Maďarsko
2367Moldavská republika
2368Monako - Rainer III. 1949 -
2369Nizozemí - William III. 1849 - 1890
2370Nizozemí - Wilhelmína I. 1890 - 1948
2372Nizozemí - Juliana 1948 - 1980
2373Nizozemí - Vilém Alexandr I. 2013 -
2374Nizozemí - konvoluty
2377Polsko
2379Portugalsko
2400Rakousko republika
StranaPoložkyObdobí
252401Rakousko republika
2412Rusko - Anna 1730 - 1740
2413Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
2414Rusko - Mikuláš I. 1825 - 1855
2415Rusko - Alexandr II. 1855 - 1881
2417Mikuláš II. 1894 - 1917
2419Rusko
2422SSSR
2429Ruská federace 1991 -
2433San Marino
2442Slovenská republika 1993 -
2457Slovinsko
2464Srbsko
2465Španělsko - konvoluty
2467Švédsko - Gustav VI. 1950 - 1973
2469Švýcarsko
2472Turecko - Mahmud I. 1143 - 1168 H 1730 - 1754
2473Ukrajina
2475Vatikán - Pius XII. 1939 - 1958
2476Vatikán - Jan XXIII. 1958 - 1963
2477Vatikán - Pavel VI. 1963 - 1978
2485Vatikán - Jan Pavel II. 1978 - 2005
2486Velká Britanie - Jiří V. 1910 - 1936
2487Velká Británie - konvoluty
2490Austrálie - Jiří VI. 1936 - 1952
2491Azerbajdžan
2492Čína
2493Egypt
2495Eritrea
2496Falklandy - Alžběta II. 1952 -
2497Fidži
2498Filipíny
2499Jamaika
2500Jemen
StranaPoložkyObdobí
262501Kanada - konvoluty
2503Kirgistan
2504Kostarika
2505Malaysie
2506Maroko
2507Mongolsko
2508Mozambik
2509Náhorní Karabach
2510Nepal - Birenda bir Bikram Shahi Deva 1972 -
2511Nový Zéland - Alžběta II. 1952 -
2512Spojené arabské emiráty
2513Sri Lanka
2514Swazijsko
2515Tchaiwan
2516Togo
2517USA
2547Uzbekistan
2549Venezuela
2550Vietnam - demokratická republika
2551Východní Karibik - Alžběta II. 1952 -
2552Medaile s numismatickým námětem
2562Medaile Čech, ČSR, ČSSR, ČR - regionální ražby, řazeno podle míst
2575Medaile osobností
2589Medaile vojenské
2597Medaile sokolské
2598Medaile sportovní
StranaPoložkyObdobí
272601Medaile sportovní
2603Medaile náboženské - svátostky - bez rozlišení země původu
2611Medaile ostatní
2630Medaile Rakousko - Uhersko
2632Medaile ostatních států
2648Medaile bez určení země původu
2652FALERISTIKA
2663Faleristika ostatních států světa
2680Rakousko - Uhersko
2681Československá republika 1918 - 1939
2684Protektorát Čechy a Morava
2696Slovenská republika 1939 - 1945
2699Korunové poukázky 1944
StranaPoložkyObdobí
282701Korunové poukázky 1944
2706Kolkované peníze na Slovensku
2708Československá republika 1945 - 1953
2722Československá republika 1953 - 1992
2741Česká republika 1993 -
2746Ústavní poukázky
2753Bankovky ostatních zemí
2758Rakousko - republika
2773Odznaky osobností
2774Odznaky legionářské
2776Odznaky vojenské
StranaPoložkyObdobí
292801Odznaky vojenské
2823Odznaky sokolské
2825Odznaky ocenění práce
2826Odznaky ostatních zemí
2832JETONY, ÚČELOVÉ ZNÁMKY, NOUZOVKY

Copyright 2016 Česká numismatická společnost - pobočka Tábor