Česká numismatická společnost - pobočka Tábor

Nabídkový katalog na aukci dne 1. dubna 2017

StranaPoložkyObdobí
11Rudolf II. 1576 - 1612
3František Josef I.
6Česká republika
11Keltové - Iberští - Ilerda 204 - 154 př. n. l.
12Keltové - Gallie - Santons 1. stol. př. n. l.
13Keltové - Gallie - Sequanes 2. - 1. stol. př. n. l.
15Keltové - Gallie - Sequanes Togirix 80 - 50 př. n. l.
16Keltové - Gallie - Sennones okolo roku 52 př. n. l.
20Keltové - Gallie - Lingones 80 - 50 př. n. l.
22Keltové - Gallie - Lingones 2. - 1. stol. př. n. l.
23Keltové - Gallie - Leuci 1. stol. př. n. l.
25Keltové - Gallie - Seine 2. - 1. stol. př. n. l.
27Keltové - Gallie - Allobroges 1. stol. př. n. l.
28Keltové - Galie - Nemausos - Augustus a Agrippa
29Keltové - Gallie 2. - 1. stol. př. n. l.
30Keltové - Britanie - Barbarous radiates
31Keltové - Eraviskové
38Keltové - východní
50Keltové - barbaři východní
52Řecko - Itálie - Lucania - minc. Paestum 268 - 89 př. n. l.
53Řecko - Sicilie - Syracusy 440 - 425 př. n. l.
54Řecko - Sicilie - Syracusy - Agathokles 317 - 289 př. n. l.
55Řecko - Sicílie - Syracusy - Hieron II. 275 - 215
56Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
57Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
58Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
62Řecko - Makedonská města - Ampipholis 196 - 168 př. n. l.
63Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
64Řecko - Makedonská města - Ampipholis - autonomní ražby z poč. 1. stol. n. l.
65Řecko - Makedonská města - Ampipholis 2. - 1. stol. př. n. l.
67Řecko - Makedonská města - Ampipholis 196 - 168 př. n. l.
68Řecko - Makedonie - Bottia 392 - 379 př. n. l.
70Řecko - Makedonská města - Paroreia 185 - 168 př. n. l.
71Řecko - Makedonská města - Pella 168 - 158 př. n. l.
72Řecko - Makedonská města - Pella 158 - 149 př. n. l.
73Řecko - Makedonská města - Pella 196 - 168 př. n. l.
74Řecko - Makedonská města - Pella 187 - 131 př. n. l.
75Řecko - Makedonská města - Philippi 357 - 330 př. n. l.
77Řecko - Makedonská města - Thessalonika - Aesillas 90 - 75 př. n. l.
78Řecko - Makedonská města - Thessalonika 158 - 149 př. n.l.
80Řecko - Makedonská města - Thessalonika po roce 88 př. n. l.
83Řecko - Makedonská města - Thessalonika autonomní ražba za Fláviovců 69 - 92
84Řecko - Makedonská města - Thessalonika ražby za císařství 1. st. n. l.
85Řecko - Makedonská města - Tragilos 400 - 357 př. n. l.
86Řecko - Makedonská města - Uranopolis cca 300 př. n. l.
87Řecko - Makedonie pod Římem 168 - 148 př. n. l.
90Řecko - Makedonie - autonomní ražby 2. - 3. stol. n. l.
95Řecko - Thrakie - Abdéra 360 - 347 př. n. l.
96Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
98Řecko - Thrakie - Ainos 2. - 1. stol. př. n. l.
99Řecko - Thrakie - Kardia cca 350 př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
2101Řecko - Thrakie - Cherronesos 400 - 350 př.n.l.
103Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
113Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
117Řecko - Thrakie - Maroneia 2. stol. př. n. l.
121Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 470 - 450 př. n. l.
124Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
127Řecko - Thrakie - Mesembria 400 - 350 př. n.l.
129Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) po roce 200 př. n. l.
133Řecko - Thrakie - Pantikapaion 4. stol. př. n. l.
134Řecko - Thrakie - Odryské království - Adaios 260/50 - 240 př. n. l.
135Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kavaros 219 - 200 př. n. l.
136Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Mostis 2. stol. př. n. l.
137Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Rhometalces I. 11 př.n. l. - 12 n. l.
139Řecko - Thrácké ostrovy - Samothrake po roce 280 př. n. l.
140Řecko - Thrakie
142Řecko - Thessalie - Krannon 3. stol. př. n. l.
144Řecko - Thessalie - Gomphi ( Philippopolis ) cca 300 př. n. l.
145Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př.n.l. ( pod Makedonskou nadvládou )
152Řecko - Thessalie - Phalanna 400 - 344 př. n. l.
153Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
156Řecko - Akarnania - Oiniadai 219 - 211 př. n. l.
157Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
158Řecko - Boetia - Thebes 221 - 197 př. n. l.
159Řecko - Euboia - Chalkis 3. stol. př. n. l.
160Řecko - Attica - Atheny 166 - 57 př. n. l.
163Řecko - Attica - Atheny
164Řecko - Attica - Atheny - autonomní ražba za císařství 1. - 2. stol. n. l.
165Řecko - Attica - Eleusis 3. stol. př. n. l.
166Království Pontu a Bosporu - Rheskuporis IV. 239 - 276
167Řecko - Ionia - Miletos 6. stol. př. n. l.
171Řecko - Kolchis - Dioscurias 2. - 1. st. př. n. l.
172Řecko - Mysia - Kyzikos 480 - 450 př. n. l.
173Řecko - Mysia - Kyzikos 4. - 3. stol. př. n. l.
175Řecko - Mysia - Gambrion 4. - 3. stol. př. n. l.
177Řecko - Mysia - Pergamon 330 - 284 př. n. l.
178Řecko - Mysia - Pergamon 2. - 1. stol. př. n. l.
179Řecko - Troas - Abydos 3. - 2. stol. př. n. l.
181Řecko - Troas - Alexandria Troas autonomní ražby 3. stol. n. l.
182Řecko - Troas - Biritis cca 300 př. n. l.
184Řecko - Troas - Gergis 4. stol. př. n. l.
185Řecko - Troas - Neandrea 350 - 310 př. n. l.
186Řecko - Troas - Skepsis 350 - 310 př. n. l.
187Řecko - Troas - Selge cca 350 př. n. l.
188Řecko - Aiolis - Kyme 4. stol. př. n. l.
189Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
191Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
193Řecko - Aiolis - Myrina 2. stol. př. n. l.
194Řecko - Lesbos - Neontechos 2. stol. př. n. l.
195Řecko - Ionia - Chios 4. stol. př. n. l.
196Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
199Řecko - Lydia - Sardy 2. - 1. stol. př. n. l.
200Řecko - Lydia - Sardy aut. ražba v období vlády Hadriána a Ant. Pia 117 - 161
StranaPoložkyObdobí
3201Řecko - Lydie - Thyateira 2. stol. př. n. l.
202Řecko - Carian Islands Rhodos 304 - 167 př. n. l.
203Řecko - Phrygia - Apameia 133 - 48 př. n. l.
204Řecko - Pisidia - Termessus autonomní ražby, počátek 3. stol. n. l.
206Řecko - Lycia - Phaseus 2. - 1. stol. př. n. l.
207Řecko - Pamphylia - minc. Aspendos 3. - 2. st. př. n. l.
208Řecko - Sýrie - Antiochia ad Orontem, autonomní ražba za Flaviovců 1. stol. n. l.
209Řecko - Arabia Felix - Himyarité - Amdan Bayyin Yanaf pol. 1. - 2. stol. n. l.
211Řecko - Zeugitana - Cartago 3. stol. př. n. l.
212Řecko - Numidia - Micipsa 148 - 118 př. n. l.
213Řecko - Makedonie - Amyntas iII. 389 - 383 a 381 - 369 př. n. l.
214Řecko - Makedonie - Peridikkas III. 365 - 359 př. n. l.
215Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
222Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
231Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
233Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
237Řecko - Makedonie - Demetrios II. 239 - 229 př. n. l.
238Řecko - Makedonie - Philip V. 221 - 179 př. n. l.
241Řecko - Makedonie - období Philipa V. a Persea 185 - 168 př. n. l.
242Řecko - Makedonie - Perseus 179 - 168 př. n. l.
244Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
247Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
249Řecko - Seleukovci - Antichos VII. Evergetes 138 - 129 př. n. l.
250Řecko - království Pergamon 282 - 133 př. n. l.
252Indoskythové v Pakistánu - Azes II. 35 př. n. l. - 5 n. l.
254Egypt - Ptolemy I. Soter 305 - 283 př. n. l.
255Egypt - Ptolemy IV. Philopator 221 - 204 př. n. l.
256Egypt - Ptolemy VIII. 145 - 116 př. n. l.
257ŘÍM - REPUBLIKA
260Licinius Crassus a Domitius Ahenobarbus
261Fam. Critonia - M. Fannius a L. Critonus
262Fam. Acilia - Acilius Glabrio
263Marcus Antonius a Octavianus
264Augustus - posmrtná ražba za Tiberia - Řím 34 - 34
265Augustus 27 - 14 n. l.
267Nero Claudius Drusus + 9 př. n. l. - otec Claudia
268Vespasianus 69 - 79
269Domitianus jako caesar pod Titem 79 - 81
270Domitianus jako augustus 81 - 96
271Nerva 96 - 98
273Trajanus 98 - 117
275Hadrianus 117 - 138
280Antoninus Pius 138 - 161
285Faustina starší + 141
286Marcus Aurelius jako caesar, pod Antoninem Piem 139 - 161
287Faustina mladší + 175
288Lucilla - dcera Marca Aurelia
289Septimus Severus 193 - 211
292Julia Domna + 217
293Caracalla jako caesar pod Septimem Severem prosinec 195 - leden 198
294Plautilla - manželka Caracally
295Geta jako caesar pod Septimem Severem 198 - 208
296Elabagalus 218 - 222
297Alexander Severus 222 - 235
298Julia Maesa - babička Elagabala
299Gordianus III. 238 - 244
StranaPoložkyObdobí
4301Gordianus III. 238 - 244
302Philipus I. 244 - 249
303Trajanus Decius 249 - 251
304Valerianus I. 253 - 260
307Gallienus 253 - 268
309Valerianus II. - junior - jako caesar 256 - 258
310Postumus 260 - 269
311Tetricus II. jaro 274
312Claudius II. Gothicus 268 - 270
313Claudius II. Gothicus 268 - 270 posmrtná ražba za Constantina I.
314Aurelianus 270 - 275
317Tacitus 275 - 276
318Florianus 8. - 9. měsíc 276
319Probus 276 - 282
321Diocletianus 284 - 305
322Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310
323Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310 posmrtná ražba za Constantina I.
324Carausius 287 - 293
325Galerius jako caesar pod Diocletianem 293 - 305
326Galerius jako augustus 305 - 311
327Galeria Valeria - dcera Diocleciana + 315
329Maximinus II. jako augustus 310 - 313
331Licinius I. 308 - 324
337Licinius II. 317 - 324
340Constantinus I. 307 - 337
351Pamětní ražby z let 326 - 337
352Fausta + 326
353Helena + 328 - matka Constantina I.
355Crispus 316 - 326
360Delmatius 335 - 337
361Constantinus II. jako caesar 317 - 337
362Constantius II. jako augustus 337 - 361
365Constans 337 - 350
367Vetranio 350
368Julianus II. ' Apostatus ' 360 - 363
371Jovianus 363 - 364
373Procopius 365 - 366
378Gratianus 367 - 383
380Valentinianus II. 375 - 392
383Theodosius I. 379 - 395
387Aelia Flacilla - manželka Theodosia I. + 386
389Arcadius 383 - 408
392Honorius 393 - 423
393Marcianus 450 - 457
394Leo I. a Verina 457 - 474
396Augustus 27 př. n.l. - 14 n.l.
398Augustus a Caesar
399Augustus a Julius Caesar
400Augustus a Tiberius
StranaPoložkyObdobí
5401Claudius a Augustus
402Nero 54 - 68
404Domitianus a Domitia
405Trajanus 98 - 117
406Sabina - manželka Hadriana
407Antonius Pius 138 - 161
408Marcus Aurelius 161 - 180
411Faustina mladší
413Commodus 177 - 192
417Septimus Severus 193 - 211
429Caracalla 198 - 217
441Geta 209 - 212
443Elogabalus 218 - 222
449Alexander Severus 222 - 235
457Julia Mamea
458Maximinus I. 235 - 238
459Gordianus III. 238 - 244
467Philipus I. 244 - 249
477Trajan Decius 249 - 251
478Valerianus I. 253 - 260
480Gallienus 253 - 268
485Salonina + 278
486Anastasius I. 491 - 518
487Justin I. 518 - 527
489Justinian I. 527 - 565
496Justin II. 565 - 578
497Tiberius II. Constantinus 578 - 582
498Maurice Tiberius 582 - 602
StranaPoložkyObdobí
6501Phocas 602 - 610
503Heraclius 610 - 641
507Constans II. 641 - 668
509Constantinus V. 741 - 775
510Nicephoros 802 - 811
511Leo V. 813 - 820
513Theophilus 829 - 842
516Basil I. 867 - 886
519Constantin VII. 913 - 959 a Romanus I. 920 - 944
521Nicephorus II. Phocas 963 - 969
523Johannes I. Tzimisces 969 - 976
524Basil II. a Constantin VIII. 976 - 1025
526Constantin X. 1059 - 1067
528Romanus IV. 1068 - 1071
529Michael VII. 1071 - 1078
530Nicephoros III. 1078 - 1081
532Alexius I. 1081 - 1118
537John II. 1118 - 1143
539Manuel I. 1143 - 1180
546Andronicus I. Comnenus 1183 - 1185
547Theodorus Mancaphas usuprátor v Philadelphii 1188 - 1190 a 1204 - 1205
548Isaac II. 1185 - 1195
550Latinští vládci v Constantinopoli 1204 - 1261
551Byzanc - Paleologové 13. století
552Byzanc - Bulharská říše, imitace po roce 1195
553Byzanc - císařství Nicaea - Theodorus Ducas - Lascaris 1254 - 1258
554Byzanc - císařství Nicaea - anonymní ražby 1204 - 1261
555Byzanc
557Persie - Parthové - Praataces 2 př. n. l. - 4 n. l.
558Persie - Parthové - Vologases III. 105 - 147
559Persie - Parthové - Vologases VI. 208 - 228
560Persie - Parthové - Odroes II. cca 190 n. l.
561Království Elymais - Orodes I. 1. polovina 2. stol. n. l.
563Království Elymais - Orodes II. 2. polovina 2. století
564Království Elymais - Kamnaskires - Orodes III. pozdní 2. st. n. l.
565Sasánovci - Chusro I. 531 - 579
571Sasánovci - Hormizd IV. 579 - 590
579Sasánovci - Chusro II. 590 - 628
585Sasánovci 5. - 6. století
586Sasánovci cca 6. - 7. století
587Tokharistan - Yabghu 7. století n. l.
588Ispahbadé v Tabaristanu - Farroxan 72 - 79 pye 723 - 730 AD
589Ispahbadé v Tabaristanu - Khurshid II. 89 - 111 pye 740 - 762 AD
592Tabaristan - Barmak 116 - 120 pye 767 - 771 AD
593Tabaristan - Ablásovští guvernéři - Umar ibn Al´Ala 120 - 129 pye 737 - 746 AD
595Tabaristan - Ablásovští guvernéři - Jarir 135 - 137 pye 786 - 788 AD
596Tabaristan - Ablásovští guvernéři - Sulejman 133 - 137 784 - 488 AD
599Tabaristan - Ablásovští guvernéři - Hani 137 - 138 pye 788 - 789 AD
StranaPoložkyObdobí
7601Tabaristan - Ablásovští guvernéři - Hani 137 - 138 pye 788 - 789 AD
602Tabaristan - guvernéři - anonymní ražby 780 - 794 AD
605Chach - ranné období - neznámý vládce 3. - 5. stol. n. l.
607Chach - neznámý vládce 7. století
608Chach 8. století
610Indie - Taxila - údolí Indu
613Indie - Mauriové - Království Magadha, období 8 synů krále Mahapadna Nandy cca 321 př. n. l.
615Indie - Mauriové - Království Bindusara 297 - 272 př. n. l.
616Indie - Nadas of Navar - Ganapati Naga cca 340 n. l.
617Indosasánovci - Saurasthma Gonabai 800 - 950
618z Kabulu do Ohindu
619Jižní Indie - Rajaraja Chola 985 - 1014
620Indie - Hindu 17. - 18. století
624Indie - Mogulové - Akbar Veliký 963 - 1014 H 1556 - 1605
625Severní Afrika - Ceuta 12. - 13. století
626Urtukide v Maridinu - Kutb al din Eel Ghaza ibn Alpi 572 - 580 H 1176 - 1184
628Chorezm - šáhové Muhmad Šáh 596 - 617 H 1200 - 1220
629Rasulidé v Jemenu Al Muzaffar Yusuf 647 - 694 H 1250 - 1295
633Seldžukovci - Kaj Qubad I. 616 - 634 H 1219 - 1239
634Anatolie
635Zlatá horda - Chán Toqtu 689 - 712 H 1290 - 1312
636Zlatá Horda - anonymní ražby Krymu ( cca 1280 )
637Krymští chánové - Ghazi Girey II. 996 - 1017 H 1588 - 1608
638Krymští chánové - Salamat Girey I. 1017 - 1019 H 1608 - 1610
640Krymští chánové - Islam Girey III. 1054 - 1064 H 1644 - 1650
641Ak - Kojunlu - Uzun Hasan 857 - 882 H 1453 - 1478
642Timurovci - Šáh Ruch 807 - 850 h 1405 - 1447
643Timurovci - Abú Said 855 - 873 141 - 1469
644Timúrovci - Hosayn Baigara 878 - 912 H 1473 - 1506
646Křižáci v Řecku - Achaea William of Villehardovin 1245 - 1278
647Křižáci - francouzské Řecko
648Křižáci v Athénách
649Normané na Sicílii - Rugerro II. 1105 - 1154, ražba z let 1141 - 1154
650Normané na Sicilii - William II. 1166 - 1189
652Normané na Sicilii - Tancredi 1190 - 1194
653LITERATURA
660PEČETIDLA
664Evropské denárové ražby
678Břetislav I. kníže v Čechách 1037 - 1055
680Vratislav II. knížetem v Čechách 1061 - 1095
681Břetislav II. knížetem v Čechách 1092 - 1100
682Bořivoj II. 1100 - 1120
683Vladislav II. 1140 - 1174
684Cheb - městská ražba 1220 - 1300
685Václav II. 1278 - 1305
686Jan Lucemburský 1310 - 1346
687Karel IV. 1346 - 1378
693Václav IV. 1378 - 1419
700Husitské období 1420 - 1436
StranaPoložkyObdobí
8701Kladsko po roce 1450 Pánové z Častolovic a Lichtenburku
702Ražby kolem roku 1450
703Zhořelec - město - 2. polovina 15. století
706Matyáš Korvín - český protikrál
707Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
713Ludvík Jagelonský 1516 - 1526
719Ferdinand I. 1526 - 1564
727Maxmilian II. 1564 - 1576
748Rudolf II. 1576 - 1611
795Matyáš II. 1612 - 1619
796Fridrich Falcký 1619 - 1620
800Leopold I. 1657 - 1705
StranaPoložkyObdobí
9801Leopold I. 1657 - 1705
804Josef I. 1705 - 1711
805Karel VI. 1711 - 1740
812Marie Terezie 1740 - 1780
816František Lotrinský 1745 - 1765, 1765 - 1780
817Josef II. 1780 - 1790
820František II. 1792 - 1835
832Ferdinand V. 1835 - 1848
835Ota I. Sličný, kníže na Olomoucku 1061 - 1087
836Vladislav I. na Olomoucku 1110 - 1113
837Přemysl Otakar, markrabě moravský 1247 - 1253
839Přemysl II. 1253 - 1278
840Václav II. 1278 - 1305
841Městské brněnské ražby z let 1424 - 1435
843Ferdinand II. 1619 - 1637
844Osvětim - město
846Slezsko - bez bližšího určení
847Ferdinand I. 1526 - 1564
850Maxmilian II. 1564 - 1576
851Ferdinad II. 1619 - 1637
852Leopold I. 1657 - 1705
855Karel II. 1587 - 1617
856VLÁDNÍ RAŽBY MEDAILOVÉHO CHARAKTERU
868RODOVÉ RAŽBY
883Olomouc arcibiskupství - Karel II. Liechtenstein 1664 - 1695
884Salzburg - Eberhard I. 1147 - 1164
885Salzburg - Jan II 1429 - 1441
886Salzburg - Leonard Keutschach 1495 - 1519
887Salzburg - Michael z Küenburku 1554 - 1560
888Salzburg - Johan Jakob Khuen - Belasi 1560 - 1586
890Salzburg - Wolf Dietrich z Raitenau 1587 - 1612
891Salzburg - Hieronimus 1792 - 1803
892Salzburg - Ferdinand arcivévoda rakouský 1803 - 1806
893Československá republika 1918 - 1939
StranaPoložkyObdobí
10901Československá republika 1918 - 1939
908Slovenská republika 1939 - 1945
911Československá republika 1945 - 1953
914Československá republika 1953 - 1992
934Česká republika 1993 -
944Salomon 1063 - 1074
945Bela II. 1131 - 1141
946Bela III. 1172 - 1196
947Ludvík I. 1342 - 1382
948Ludvík II. 1516 - 1526
949Maxmilian II. 1564 - 1576
951Matyáš II. 1608 - 1619
962Ferdinand II. 1619 -1637
963Leopold I. 1657 - 1705
975Malkontenti 1703 - 1711
980Marie Terezie 1740 - 1780
981František Lotrinský 1745 - 65 / 1765 - 80
983Josef II. 1765 - 1790
988Leopold II. 1790 - 1792
990František II. 1792 - 1835
993Ferdinand V. 1835 - 1848
996Albrecht I. 1282 - 1308
997Albrecht IV. 1395 - 1404 Albrecht V. a Vilém
998Albrecht V. pod poručnictvím Leopolda 1406 - 1411
999Albrecht V. 1411 - 1439
StranaPoložkyObdobí
111001Fridrich III. 1440 - 1493
1002Sigismund 1477 - 1490
1007Ferdinand I. 1526 - 1564
1018Maxmilian II. 1564 - 1576
1019Arcivévoda Maxmilian 1612 - 1618
1020Matyáš iI. 1612 - 1619
1022Arcivévoda Leopold 1619 - 1632
1026Arcivévoda Ferdinand Karel 1632 - 1662
1032Leopold I. 1657 - 1705
1033Karel VI. 1711 - 1740
1034Marie Terezie 1740 - 1780
1052František Lotrinský 1745 - 1780
1054Josef II. 1765 - 1790
1059Leopold II. 1790 - 1792
1060František II. 1792 - 1835
1078Ferdinand V. 1835 - 1848
1083František Josef I. 1848 - 1916
StranaPoložkyObdobí
121101František Josef I. 1848 - 1916
1132Augsburg - Burkhard 1373 - 140, Petr ze Schaumburgu 1424 - 1469
1133Augsburg - Josef von Hesse Darmstadt 1740 - 1768
1134Bavory - Ingolstadt - Štěpán III. a Ludvík VII. 1402 - 1413
1135Bavory - Landshut - Jindřich IV. 1393 - 1450
1136Bavory - Landshut - Ludvík IX. 1450 - 1479
1137Bavorsko Dolní - Otto V. 1347 - 1379
1139Bavorsko - Ludwig I. 1825 - 1848
1140Bavorsko - Ludwig III. 1913 - 1918
1141Brandenburg - Ansbach - Bayereuth - Friedrich Wilhelm II. 1791 - 1797
1142Brandenburg - Bayereuth - Friedrich 1735 - 1763
1143Freiberg - hrad - Johan Eberhard von Gronberg 1577 - 1617
1145Henneberg - hrabství Wilhelm V. ze Schlevšingenu 1480 - 1559
1146Hamburg
1147Minden - biskupství
1148Hohenzollern - Hechingen - Hermann Friedich Otto 1798 - 1810
1149Jülich Berg - Carl Theodor 1742 - 1799
1151Lowenstein - Wertheim - Virneburg & Rochefort - společné mincování
1152Mohuč - arcibiskupství - Ludvík III. 1458 - 1471
1153Nassau - Weilburg - velkovévodství - Friedrich Wilhelm I. 1788 - 1816
1154Prusko - Friedrich II. 1740 - 1786
1155Prusko - Friedrich Wilhelm IV. 1840 - 1861
1157Prusko - Wilhelm I. 1861 - 1888
1162Prusko - Wilhelm II. 1888 - 1918
1164Řád německých rytířů - Paul von Russdorf 1427 - 1440
1165Sasko - Míšeň - Friedrich II. Dobromyslný 1428 - 1464
1170Sasko - Míšeň - Friedrich II. Dobromyslný a Vilém III. Statečný 1440 - 1464
1171Sasko - Míšeň - Friedrich II. Dobromyslný s manželkou Markétou 1457 - 1463
1172Sasko - Altenburg - Johan Philipp a bratři 1603 - 1625
1173Sasko - Albertinská linie - Johann Georg I. 1611 - 1656
1174Sasko - Christian, Johann Georg a August 1591 - 1611
1175Sasko - Weimar - Johann Ernst a sedm bratrů 1605 - 1619
1176Sasko - Johan Georg II. 1656 - 1680
1177Sasko - Anton 1827 - 1836
1179Sasko - Friedrich August II. 1836 - 1854
1180Schleswig - Holstein - Provinční vláda 1848 - 1851
1181Ulm - svobodné město
1182Východní Prusko - Friedrich Wilhelm III. 1797 - 1840
1183Württemberg - Wilhelm II. 1891 - 1918
1184Německo - Výmarská republika 1918 - 1933
1187Německá demokratická republika
1188Belgie - Leopold II. 1865 - 1909
1189Bělorusko
1191Bulharsko - Constantin Asen 1257 - 1277
1195Bulharsko - Svetoslav Terter ( Theodor Svetoslav ) 1300 - 1321
1196Bulharsko - Ivan Alexander 1331 - 1371 ( Mušmov přiděluje Asenu II. )
1198Bulharsko - Ivan Alexander a carevna Theodora 1331 - 1371
1199Bulharsko - Ivan Alexander se synem Michalem 1331 - 1355
StranaPoložkyObdobí
131201Bulharsko - Ivan Šišman 1371 - 1396
1204Bulharsko - Ivan Sracimír 1360 - 1396
1205Bulharsko
1206Černá Hora - Nikola I. 1860 - 1918
1211Dánsko - Christian X. 1912 - 1947
1213Dubrovník
1214Estonsko
1215Finsko pod Ruskem - Alexandr II. 1855 - 1881
1218Finsko pod Ruskem - Alexandr III. 1881 - 1894
1222Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
1225Finsko - republika
1226Francie - Ludvík XIV. 1643 - 1725
1227Francie - Ludvík XV. 1715 - 1774
1228Francie - Ludvík XVI. 1774 - 1793
1230Francie - Ludvík Philip 1830 - 1848
1232Francie - Napoleon III. 1852 - 1870
1234Francie - 5. republika 1959 -
1235Francie
1236Isle of Man - James Stanley 10. vévoda z Derby
1237Isle of Man
1239Italské státy - Benátky - Pietro Gradenigo 1289 - 1311
1240Italské státy - Benátky - Donaldo Picolini - 13. století
1241Italské státy - Benátky - dóže Antonio Venifel 1382 - 1400
1242Italské státy - Benátky - Anonym 1519 -
1243Italské státy - Benátky
1244Italské státy - Benátky - dóže Alvise Mocenigo II. 1700 - 1709
1245Italské státy - Lombardsko - Benátsko - pod Rakouskem 1814 - 1848
1246Italské státy - Messina - Philip III. 1598 - 1621
1247Italské státy - Messina - Philip IV. 1621 - 1665
1248Italské státy - Papežský stát - 1846 - 1878
1249Italské státy - Sardinie - Vittorio Amadeo III. 1773 - 1796
1250Itálie - Vittorio Emanuel I. 1861 - 1878
1253Itálie - Viktor Emanuel III. 1900 - 1946
1255Jugoslávie
1256Lichtenštejnsko - Johann II. 1858 - 1929
1257Litva - Alexander 1492 - 1506
1258Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
1263Litva - Sigismund August 1546 - 1547
1268Litva - republika
1271Lotyšsko
1273Lundy - Martin Coles
1274Lutych ( dnes Belgie ) - Johann Theodor von Bayern 1744 - 1763
1276Nizozemí - provincie Utrecht
1277Nizozemí - Wilhelmína 1890 - 1948
1279Norsko
1280Polsko - Zikmund III. Vasa 1587 - 1632
1281Polsko - Sigismund III. 1587 - 1632 - město Lobženica ( Lobzen )
1282Polsko - republika
1287Portugalsko - Carlos I. 1889 - 1908
1290Portugalsko
StranaPoložkyObdobí
141301Portugalsko
1304Rakousko - republika
1307Rusko - Michal Fedorovič 1613 - 1645
1308Rusko - Anna Ivanovna 1730 - 1740
1312Rusko - Kateřina II. 1762 - 1796
1316Rusko - Pavel I. 1796 - 1801
1317Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
1320Rusko - Mikuláš I. 1825 - 1855
1325Rusko - Alexandr II. 1855 - 1881
1328Rusko - Alexandr III. 1882 - 1893
1329Rusko - Mikuláš II. 1894 - 1917
1334Rusko - federace 1991 -
1338San Marino
1344Srbsko - Štefan Uroš
1345Srbsko - Milan Obrenovič IV. 1868 - 1889
1347Srbsko - Peter I. 1903 - 1918
1348Španělské Nizozemí - Brabant - Albert a Elizabeth 1598 - 1621
1349Španělské Nizozemí - Brabant - Philip IV. 1621 - 1665
1350Španělské Nizozemí - Flandry - Philip IV. 1621 - 1665
1351Španělské Nizozemí - Flandry - Karel II 1665 - 1700
1352Španělsko - Juan II. 1406 - 1454
1353Španělsko - Enrique IV. 1454 - 1474
1355Španělsko - Philip III. 1598 - 1621
1361Španělsko - Philip IV. 1621 - 1665
1362Španělsko - Amadeo I. 1871 - 1873
1363Španělsko - Alfonso XIII. 1886 - 1931
1365Švédsko - Johan III. 1568 - 1592
1366Švédsko - Gustav II. Adolf 1611 - 1632
1367Švédsko - Adolf Frederick 1751 - 1771
1368Švédsko - Gustav III. 1771 - 1792
1369Švédsko - Oscar II. 1872 - 1907
1372Švédsko - Gustav V. 1907 - 1950
1378Švédsko - Gustav IV. Adolf 1950 - 1973
1379Švýcarsko - kanton Aargau
1380Švýcarsko - kanton Bern
1382Švýcarsko - kanton Freiburg
1383Švýcarsko - kanton St. Gallen
1384Švýcarsko - St. Gallen - město
1385Švýcarsko - kanton Lucern
1389Švýcarsko - kanton Neuchatel
1390Švýcarsko - kanton Solothurn
1391Švýcarsko - kanton Ženeva
1393Švýcarsko - konfederace
1394Turecko - Murad II. bin Mehmed 1. vláda 824 - 848 H 1421 - 1444
1395Turecko - Murad II. bin Mehmed 2. vláda 855 - 886 H 1451 - 1481
1399Turecko - Bayezid II. bin Mehmed 886 - 918 H 1481 - 1512
1400Turecko - Suleyman I. bin Selim 926 - 974 H 1520 - 1566
StranaPoložkyObdobí
151401Turecko - Murad III. bin Selim 982 - 1002 h 1574 - 1595
1402Turecko - Ahmad I. bin Mehmed 1012 - 1026 H 1603 - 1617
1403Turecko - Abdul Hamid I. 1187 - 1203 H
1404Turecko - Selim III. 1203 - 1222 H 1789 - 1807
1405Turecko - Mahmud II. 1223 - 1255 H
1406Turecko
1408Ukrajina
1410Valachie - Mirčo I. 1386 - 1418
1411Vatikán - Pius VI 1775 - 1799
1412Vatikán - Pius XI. 1922 - 1939
1413Vatikán - Pius XII. 199 - 1958
1414Vatikán - Pavel VI. 1963 - 1978
1418Velká Británie - Richard I. Lví srdce 1189 - 1199
1419Velká Británie - Edward I. 1272 - 1307
1422Velká Británie - Alžběta I. 1558 - 1603
1423Velká Británie - James I. 1603 - 1625
1424Velká Británie - Charles II. 1660 - 1685
1425Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
1443Victorie 1837 - 1901
1444Afrika
1445Afrika - Guinejský záliv
1448Barma
1452Botswana
1453Brazilie
1454Cookovy ostrovy - Alžběta II. 1952 -
1455Čína - Usurpátor Wang Mang 9 - 23
1457Čína - republika - provincie Szechuan
1458Egypt - britský protektorát
1459Eritrea
1460Ethiopie
1461Ethiopie - střední část ( Adis Abeba )
1463Ethiopie - kultura Oromo
1464Ethiopie - Haile Selassie I. 1941 - 1974
1465Ghana - Ašantské království
1484Ghana - Ašantské království - Akan
1487Guadeloupe
1488Horní Volta - kultura Mossi
1489Horní Volta - kmen Senufo
1491Indie - britská - Victorie 1837 - 1901
1492Indie - britská - Edward VII. 1901 - 1910
1493Indie - britská - Jiří V. 1910 - 1936
1495Indie - britská - Jiří VI. 1936 - 1952
1496Indonésie - Sumba
1497Jižní Afrika - Jiří VI. 1936 - 1952
1498Kanada - Jiří V. 1910 - 1936
1500Kanada - Alžběta II. 1952 -
StranaPoložkyObdobí
161501Kanada - Alžběta II. 1952 -
1502Kiribati
1503Mexiko - Fedinand VII. 1808 - 1821
1504Mexiko
1506Německá východní Afrika
1507Nový Zéland - Jiří V. 1911 - 1936
1508Peru
1509Portugalská Indie - Diu
1512Somálsko
1513Tibet
1517USA
1527Pobočka v České Lípě
1530Pobočka v Příbrami
1531Pobočka v Táboře
1532Medaile s numismatickým námětem
1533Regionální medaile Čech, ĆSR, ČSSR, ĆR - řazeno podle míst
1548Medaile osobností
1559Medaile sokolské
1560Medaile sportovní
1567Medaile hasičské
1569Medaile náboženské
1576Medaile ostatní
1584Medaile Rakouských zemí a Rakousko - Uherska
1596Medaile ostatních států
StranaPoložkyObdobí
171601Medaile ostatních států
1616Československá republika, Česká republika
1626Faleristika ostatních států
1636Rakousko - Uhersko
1641Československá republika 1918 - 1939
1648Protektorát Čechy a Morava 1939 - 1945
1655Slovenská republika 1939 - 1945
1659Terezínské poukázky
1660Korunové poukázky 1944
1661Československá republika 1945 - 1953
1668Československá republika 1953 - 1992
1684Česká republika 1993 -
1686Poukázky, reklamní tisky
1691Bankovky ostatních zemí
1695Odznaky regionální
1696Odznaky vojenské
StranaPoložkyObdobí
181701Odznaky vojenské
1703Odznaky Rakousko - Uherské
1709Odznaky Německé
1711JETONY, NOUZOVKY, SVÁTOSTKY
1719RŮZNÉ
1723ZLATÉ MINCE
1742Keltové - Gallie - Sequanes 2. - 1. stol. př. n. l.
1743Keltové - Gallie - Sennones okolo roku 52 př. n. l.
1750Keltové - Gallie - Lingones 80 - 50 př. n. l.
1752Keltové - Gallie - Leuci 1. stol. př. n. l.
1753Keltové - Gallie - Seine 2. - 1. stol. př. n. l.
1756Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
1760Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
1762Řecko - Makedonská města - Ampipholis 196 - 168 př. n. l.
1763Řecko - Makedonská města - Pella 196 - 168 př. n. l.
1765Řecko - Makedonská města - Pella 187 - 131 př. n. l.
1766Řecko - Makedonská města - Philippi 357 - 330 př. n. l.
1767Řecko - Makedonská města - Thessalonika 158 - 149 př. n.l.
1768Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
1771Řecko - Thrakie - Kardia cca 350 př. n. l.
1772Řecko - Thrakie - Cherronesos 400 - 350 př.n.l.
1774Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
1782Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
1785Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
1787Řecko - Thrakie - Mesembria 400 - 350 př. n.l.
1795Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) po roce 200 př. n. l.
1796Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kavaros 219 - 200 př. n. l.
1797Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př. n. l.
1798Řecko - Thessalie - Phalanna 400 - 344 př. n. l.
1799Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
StranaPoložkyObdobí
191801Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
1806Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
1807Řecko - Ionia - Miletos 6. stol. př. n. l.
1811Řecko - Mysia - Gambrion 4. - 3. stol. př. n. l.
1813Řecko - Mysia - Pergamon 2. - 1. stol. př. n. l.
1815Řecko - Troas - Biritis cca 300 př. n. l.
1817Řecko - Troas - Neandrea 350 - 310 př. n. l.
1819Řecko - Aiolis - Kyme 4. stol. př. n. l.
1822Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
1825Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
1826Řecko - Lesbos - Neontechos 2. stol. př. n. l.
1827Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
1831Řecko - Lydia - Sardy 2. - 1. stol. př. n. l.
1832Řecko - Sýrie - Antiochia ad Orontem, autonomní ražba za Flaviovců 1. stol. n. l.
1833Řecko - Zeugitana - Cartago 3. stol. př. n. l.
1834Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
1840Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př .n. l.
1850Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
1853Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
1855Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
1856Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
1861Alexander Severus 222 - 235
1862Gallienus 253 - 268
1865Claudius II. Gothicus 268 - 270
1867Aurelianus 270 - 275
1869Diocletianus 284 - 305
1871Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310
1872Maximianus jako augustus 310 - 313
1873Licinius I. 308 - 324
1881Constantinus I. 307 - 337
StranaPoložkyObdobí
201901Constantinus I. 307 - 337
1905Pamětní ražby z let 330 - 346
1909Helena + 328 - matka Constantina I.
1910Constantinus II. jako caesar 317 - 337
1916Constantius II. jako augustus 337 - 361
1931Constans jako augustus 337 - 350
1935Julianus II. ' Apostatus ' 360 - 363
1936Valentinianus I. 364 - 375
1942Valens 364 - 378
1944Gratianus 367 - 383
1945Theodosius I. 379 - 395
1948Arcadius 383 - 408
1950Honorius 393 - 423
1951Marcianus 450 - 457
1952Řím císařství
1954Domitianus a Domitia
1955Justinian I. 527 - 565
1957Maurice Tiberius 582 - 602
1959Phocas 602 - 610
1961Heraclius 610 - 641
1962Constans II. 641 - 668
1966Constantinus V. 741 - 775
1967Basil I. 867 - 886
1968Michael IV. 1034 - 1041
1969Constantin X. 1059 - 1067
1972Michael VII. 1071 - 1078
1975Nicephoros III. 1078 - 1081
1980Alexius I. 1081 - 1118
1985John II. 1118 - 1143
1986Manuel I. 1143 - 1180
StranaPoložkyObdobí
212001Isaac II. 1185 - 1195
2003Království Elymais - Phraates polovina 2. stol. n. l.
2004Indie - Mauriové - Mahapadma Nanda 346 - ? př. n. l.
2005Indie - Mauriové - království Samprati 216 - 207 př. n. l.
2006Indie - Puntas - Ahichnatra 150 - 80 př. n. l.
2007Indie - Mogulové - Akbar Veliký 963 - 1014 H 1556 - 1605
2008Severní Afrika - Ceuta 12. - 13. století
2010Chorezm - šáhové Muhmad Šáh 596 - 617 H 1200 - 1220
2011Ajúbovci - As - Sálih Ajjúb 637 - 647 H 1239 - 1249
2012Zlatá Horda - Janibeg Chan 742 - 758 H 1341 - 1357
2013Krymští chánové - Ghazi Girey II. 996 - 1017 H 1588 - 1608
2015Krymští chánové - Salamat Girey I. 1017 - 1019 H 1608 - 1610
2016Krymští chánové - Islam Girey III. 1054 - 1064 H 1644 - 1650
2022Persie - Partové - Artaban IV. 213 - 224
2023Sýrie
2024LITERATURA
2059Karel IV. 1346 - 1378
2061Zhořelec - město - 2. polovina 15. století
2062Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
2064Ludvík Jagelonský 1516 - 1526
2067Ferdinand I. 1526 - 1564
2070Maxmilian II. 1564 - 1576
2071Rudolf II. 1576 - 1611
2072Leopold I. 1657 - 1705
2073Karel VI. 1711 - 1740
2074Marie Terezie 1740 - 1780
2079František II. 1792 - 1835
2082Ferdinand V. 1835 - 1848
2086Leopold I. 1657 - 1705
2087Karel VI. 1711 - 1740
2088Olomouc arcibiskupství - Karel II. Liechtenstein 1664 - 1695
2089Salzburg - Leonard z Keutschachu 1495 - 1519
2090Salzburg - Michael z Küenburku 1554 - 1560
2093Salzburg - Johan Jakob Khuen - Belasi 1560 - 1586
2097Salzburg - Wolf Dietrich z Raitenau 1587 - 1612
2099Salzburg - Paris Lodron 1619 - 1653
2100Salzburg - Max Gandolph Küenburg 1668 - 1687
StranaPoložkyObdobí
222101Salzburg - Jan Arnošt z Thunu 1687 - 1709
2102Salzburg - Jeroným Colloredo 1772 - 1803
2103Matyáš II. 1608 - 1619
2125Leopold I. 1657 - 1705
2127Malkontenti 1703 - 1711
2129Marie Terezie 1740 - 1780
2133František II. 1792 - 1835
2135Československá republika 1918 - 1939
2185Protektorát Čechy a Morava
2186Slovenská republika 1939 - 1945
2200Československá republika 1945 - 1953
StranaPoložkyObdobí
232201Československá republika 1945 - 1953
2211Československá republika 1953 - 1992
StranaPoložkyObdobí
242301Československá republika 1953 - 1992
2331Česká republika 1993 -
2350Dolní Rakousy - Albrecht IV. 1395 - 1404, Albrecht V. a Vilém
2353Leopold IV. 1404 - 1406
2354Dolní Rakousy - Albrecht V. 1411 - 1439
2357Dolní Rakousy - Fridrich V. 1424 - 1493 jako poručník Ladislava Pohrobka
2359Ferdinand I. 1526 - 1564
2361Arcivévoda Leopold 1619 - 1632
2362Arcivévoda Ferdinand Karel 1632 - 1662
2364Arcivévoda Sigismund 1662 - 1665
2365Leopold I. 1657 - 1705
2366Karel VI. 1711 - 1740
2367Marie Terezie 1740 - 1780
2380František Lotrinský 1745 - 1780
2383Josef II. 1765 - 1790
2385František II. 1792 - 1835
2389Ferdinand V. 1835 - 1848
2390František Josef I. 1848 - 1916
StranaPoložkyObdobí
252401František Josef I. 1848 - 1916
2473Bavory - Landshut - Jindřich IV. 1393 - 1450
2477Bavorsko - Karel Theodor 1777 - 1799
2478Bavorsko - Ludwig I. 1825 - 1848
2479Bavorsko - Maxmilian II. 1848 - 1864
2482Bavorsko - Ludwig II. 1864 - 1886
2483Brandenburg - Ansbach - Bayreuth - Friedrich Wilhelm II. 1791 - 1797
2484Brandenburg - Bayreuth - Friedrich 1735 - 1763
2485Brunswick - Wolfenbuttel - Karl I. 1735 - 1780
2486Brunswick - Wolfenbuttel - Karl Wilhelm 1780 - 1806
2487Frankfurt
2493Gdaňsk
2495Hamburg
2496Hanau - Münzenberg - Philip Ludwig II. 1561 - 1580
2497Hannover - Ernst August 1837 - 1851
2500Hannover - Jiří V. 1851 - 1866
StranaPoložkyObdobí
262501Hannover - Jiří V. 1851 - 1866
2502Hesse - Darmstadt - Georg II. 1626 - 1661
2503Hesse - Darmstadt - Ludwig II. 1830 - 1848
2505Hesse - Darmstadt - Ludwig III. 1848 - 1877
2506Julich - Berg - Carl Theodor 1742 - 1799
2507Kostnice - svobodné město
2508Norimberk
2509Oldenburg - Nicolas Friedrich Peter 1853 - 1900
2512Pfalz Simmern - Richard 1569 - 1598
2514Prusko - Friedrich II. 1740 - 1786
2517Prusko - Friedrich Wilhelm IV. 1840 - 1861
2518Prusko - Wilhelm I. 1861 - 1888
2523Prusko - Wilhelm II. 1888 - 1918
2524Sasko - Johann 1854 - 1873
2525Schwarzburg - Rudolstadt - Friedrich Gunther 1807 - 1867
2526Solms - Lichtenberg - bez mincovního pána
2527Württemberg - Wilhelm I. 1816 - 1864
2528Císařství - Wilhelm I. 1871 - 1888
2550Německo - Výmarská republika 1918 - 1933
2554Německo - III. říše 1933 - 1945
2559Spolková republika Německo
2567Německá demokratická republika 1949 - 1990
2578Bělorusko
2579Bulharsko - Constantin Asen 1257 - 1277
2580Bulharsko - Ivan Alexander 1331 - 1371 ( Mušmov přiděluje Asenu II. )
2581Bulharsko - Ivan Alexander a carevna Theodora 1331 - 1371
2583Bulharsko - Ivan Alexander se synem Michalem 1331 - 1355
2586Bulharsko - Ivan Šišman 1371 - 1396
2593Bulharsko - Ivan Sracimír 1360 - 1396
2595Bulharsko - Ferdinand I. 1887 - 1908
2596Bulharsko - republika
2597Černá Hora - Nikola I. 1860 - 1918
StranaPoložkyObdobí
272601Černá Hora - Nikola I. 1860 - 1918
2606Dánsko - Frederik IX. 1947 - 1972
2607Estonsko
2608Finsko pod Ruskem - Alexander II. 1855 - 1881
2609Finsko pod Ruskem - Alexander III. 1881 - 1894
2610Finsko pod Ruskem - Mikuláš. 1894 - 1917
2615Finsko
2616Francie - Ludvík XVI. 1774 - 1792
2617Francie - Direktoriát 1795 - 1799 L´AN 4 - 7
2618Gibraltar - Alžběta II. 1952 -
2627Guernsey - Edward VII. 1902 - 1910
2628Italské státy - Papežský stát - Bologna město
2629Itálie - Vittorio Emanuel III. 1900 - 1946
2630Itálie
2631Jersey - Victorie 1837 - 1901
2632Jugoslávie
2634Litva - Alexander 1492 - 1506
2638Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
2641Litva
2642Lotyšsko
2645Lutych - biskupství ( dnes Belgie ) - Johan Theodor Bavorský 1744 - 1763
2646Maďarsko
2647Nizozemí - Wiliam III. 1849 - 1890
2648Nizozemí - Wilhelmína 1890 - 1948
2649Polsko - republika
2650Přidněsterská moldavská republika
2655Portugalsko
StranaPoložkyObdobí
282701Portugalsko
2710Rakousko - republika
2715Rumunsko - Carol I. 1866 - 1914
2716Rumunsko - Ferdinand I. 1914 - 1927
2717Rumunsko - Michal I. 1927 - 1930
2718Rumunsko Carol II. 1930 - 1940
2719Rumunsko - Michal I. 1940 - 1947
2720Rusko - Anna Ivanovna 1730 - 1740
2722Rusko - Alžběta Petrovna 1741 - 1761
2723Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
2725Rusko - Mikuláš I. 1825 - 1855
2732Rusko - Alexandr II. 1855 - 1881
2740Rusko - Alexandr III. 1881 - 1894
2742Rusko - Mikuláš II. 1894 - 1917
2746SSSR
2752Rusko - federace 1992 -
2769San Marino
2776Slovenská republika 1993 -
2777Slovinsko
2778Srbsko - Michal Obrenovič III. 1860 - 1868
2780Srbsko - Milan Obrenovič IV. 1868 - 1889
2785Srbsko - Alexandr I. 1889 - 1902
2787Srbsko - Peter I. 1903 - 1918
2797Srbsko - Německá okupace - II. světová válka
2798Španělsko - Alfonso XIII. 1886 - 1931
2799Švédsko - Oscar II. 1872 - 1907
StranaPoložkyObdobí
292801Švédsko - Gustav V. 1907 - 1950
2804Švédsko - Gustav VI. 1950 - 1973
2811Turecko - Mahmud II. 1223 - 1255 H, 1808 - 1839
2813Turecko - Abdul Hamid II. 1293 - 1327 H, 1876 - 1909
2814Ukrajina
2832Vatikán - Pavel VI. 1963 - 1978
2835Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
2837Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
2844Velká Británie - Edward VII. 1901 - 1910
2845Velká Británie - Jiří V. 1910 - 1936
2856Alžběta II. 1952 -
2857Velká Británie - konvolut
2858Afganistan - dynastie Barakzaj - lokální ražby
2859Armenie
2860Bermudy - Alžběta II. 1952 -
2861Bhutan
2863Brazilie
2864Burundi
2865Čína - Usurpátor Wang Mang 9 - 23
2866Čína
2867Egypt - Abdul Hamid II. 1293 - 1327 H, 1876 - 1909
2868Ekvádor
2869Eritrea
2870Ethiopie - Haile Selassie I. 1930 - 1936, 1941 - 1974
2872Fiji - Alžběta II. 1952 -
2873Francouzské kolonie - Karel X. 1824 - 1830
2874Gilbertovy ostrovy
2877Guatemala
2878Izrael
2879Jižní Afrika - Jiří VI. 1936 - 1952
2880Kanada - Victorie 1837 - 1901
2881Kanada - Jiří V. 1910 - 1936
2883Kanada - Alžběta II. 1952 -
2889Malaysie - Palembang 1649 - 1822
2890Mandžusko - japonská okupace
2891Mauritius - Victorie 1837 - 1901
2892Kazachstan
StranaPoložkyObdobí
302901Kazachstan
2908Keňa
2909Kuvajt
2910Liberie
2911Náhorní Karabach
2912Nový Zeland - Jiří V. 1911 - 1936
2913Panama
2915Peru
2916Shetlandské ostrovy
2917Somálsko
2918Šalamounovy ostrovy - Alžběta II. 1952 -
2919Tanzánie
2920Thajsko - království Lauapura 1050 - 1350
2921Tonga
2922USA
2952Pobočka v České Lípě
2953Pobočka Ústí nad Orlicí
2954Medaile s numismatickým námětem
2961Medaile Čech, ČSR, ČSSR, ČR - regionální ražby, řazeno podle míst
2969Medaile osobností
2993Medaile vojenské a branné
2994Medaile sokolské
2995Medaile sportovní
2998Medaile - ocenění
2999Medaile náboženské
StranaPoložkyObdobí
313001Medaile náboženské
3017Medaile ostatní
3025Medaile Rakousko - Uherska
3028Medaile ostatních států
3056Bez určení země původu, ale se vztahem k uvedeným zemím
3059Československá republika, Česká republika
3070Faleristika ostatních států
StranaPoložkyObdobí
323101Faleristika ostatních států
3107Rakousko - Uhersko
3109Československá republika 1918 - 1939
3117Protektorát Čechy a Morava 1939 - 1945
3123Slovenská republika 1939 - 1945
3129Kolkované peníze na Slovensku
3130Marky spojeneckých armád
3131Korunové poukázky 1944
3136Československá republika 1945 - 1953
3145Československá republika 1953 - 1992
3178Česká republika 1993 -
3183Bankovky ostatních zemí
StranaPoložkyObdobí
333201Bankovky ostatních zemí
3213Odznaky regionální
3222Odznaky osobností
3225Odznaky vojenské
3273Odznaky legionářské
3288Odznaky sportovní
3291Odznaky sokolské
3295Odznaky hasičské
3296Odznaky myslivecké
3298Odznaky ocenění pracovní činnosti
3299Odznaky náboženské
3300Odznaky ostatní
StranaPoložkyObdobí
343301Odznaky ostatní
3318Odznaky ostatních zemí
3332Schlaraffia
3333Jetony, nouzovky, svátostky
3338Různé
3343Česká republika 1993 - DODATEK

Copyright 2017 Česká numismatická společnost - pobočka Tábor