Česká numismatická společnost - pobočka Tábor

Nabídkový katalog na aukci dne 30. září 2017

StranaPoložkyObdobí
11Bújovci v Iráku Abú Nasr 379 - 404 h 980 - 1012
3František Josef I. 1848 -1918
7Československá republika 1918 - 1939
8Česká republika 1993 -
10Japonsko - císař Mutsuhito 1867 - 1912
12Fidži
19Česká republika 1993 -
20Keltové - Iberští - Ilerda 204 - 154 př. n. l.
21Keltové - Gallie - Sequanes 2. - 1. stol. př. n. l.
22Keltové - Gallie - Sequanes Togirix 80 - 50 př. n. l.
23Keltové - Gallie - Sennones okolo roku 52 př. n. l.
28Keltové - Gallie - Lingones 80 - 50 př. n. l.
29Keltové - Gallie - Leuci 1. stol. př. n. l.
30Keltové - Gallie - Seine 2. - 1. stol. př. n. l.
32Keltové - Gallie 2. - 1. stol. př. n. l.
33Keltové - Gallie -Tegosagové 1. stol. př. n. l.
34Keltové - Gallie
35Keltové - Britanie - Barbarous radiates
36Keltové - Eraviskové
39Keltové - východní
44Keltové - barbaři východní
46Řecko - Sicilie - Syracusy - Timoleon 344 - 336 př. n. l.
47Řecko - Sicilie - Syracusy - Agathokles 317 - 289 př. n. l.
48Řecko - Sicílie - Syracusy - Hieron II. 275 - 215
49Řecko - Makedonská města - archaické období - Eion cca 480 př. n. l.
50Řecko - Thrácké ostrovy - archaické období - Thasos 510 - 490 př. n. l.
51Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
52Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
55Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
56Řecko - Makedonská města - Ampipholis 2. - 1. stol. př. n. l.
58Řecko - Makedonská města - autonomní ražby z počátku 1. stol. n. l.
59Řecko - Makedonie - Bottia 392 - 379 př. n. l.
60Řecko - Makedonská města - Herakleia Sintike 1. stol. př. n. l.
61Řecko - Makedonská města - Orthagoreia cca 350 ped n. l.
62Řecko - Makedonská města - Paroreia 185 - 168 př. n. l.
64Řecko - Makedonská města - Pella 196 - 168 př. n. l.
66Řecko - Makedonská města - Pella 187 - 131 př. n. l.
67Řecko - Makedonská města - Pella 168 - 158 př. n. l.
68Řecko - Makedonská města - Philippi 357 - 330 př. n. l.
69Řecko - Makedonská města - Thessalonika - Aesillas 90 - 75 př. n. l.
70Řecko - Makedonská města - Thessalonika 158 - 149 př. n.l.
74Řecko - Makedonská města - Thessalonika po roce 88 př. n. l.
76Řecko - Makedonská města - Thessalonika autonomní ražba za Fláviovců 69 - 92
77Řecko - Makedonská města - Thessalonika ražby za císařství 1. st. n. l.
78Řecko - Makedonská města - Uranopolis cca 300 př. n. l.
79Řecko - Makedonie pod Římem 168 - 148 př. n. l.
81Řecko - Makedonie - autonomní ražby 2. - 3. stol. n. l.
86Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
87Řecko - Thrakie - Kardia cca 350 př. n. l.
89Řecko - Thrakie - Cherronesos 400 - 350 př.n.l.
95Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
99Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
StranaPoložkyObdobí
2101Řecko - Thrakie - Maroneia 2. stol. př. n. l.
102Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 470 - 450 př. n. l.
106Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 450 - 425 př. n. l.
107Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
108Řecko - Thrakie - Mesembria 400 - 350 př. n.l.
109Řecko - Thrakie - Mesembria pol. 3. stol. př. n. l.
110Řecko - Thrakie - Mesembria 3. - 2. stol. př. n. l.
111Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) po roce 200 př. n. l.
113Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kersibaulos 3. stol. př. n. l.
114Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kavaros 219 - 200 př. n. l.
115Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Rhometalces I. 11 př.n. l. - 12 n. l.
118Řecko - Thrakie
119Řecko - Thrakie - Thasos 510 - 490 př. n. l.
120Řecko - Illyrie - Apollonia po roce 229 př. n. l.
124Řecko - Thessalie - Krannon 3. stol. př. n. l.
125Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př.n.l. ( pod Makedonskou nadvládou )
128Řecko - Thessalie - Phalanna 400 - 344 př. n. l.
129Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
132Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
133Řecko - Boetia - Thebes 221 - 197 př. n. l.
134Řecko - Attica - Atheny 166 - 57 př. n. l.
137Řecko - Attica - Atheny
138Řecko - Attica - Atheny - autonomní ražba za císařství 1. - 2. stol. n. l.
139Řecko - Peloponnesos - Sikyon před rokem 146 př. n. l.
140Řecko - Kréta - Gortyna 3. stol. př. n. l.
142Řecko - Ionia - Miletos 6. stol. př. n. l.
144Řecko - Kolchis - Dioscurias 2. - 1. st. př. n. l.
145Řecko - Pontos - Amisos 2. st. př. n. l.
146Řecko - Mysia - Kyzikos 480 - 450 př. n. l.
147Řecko - Mysia - Kyzikos 4. - 3. stol. př. n. l.
148Řecko - Mysia - Gambrion 4. - 3. stol. př. n. l.
151Řecko - Mysia - Parion 350 - 300 př. n. l.
152Řecko - Mysia - Pergamon 400 - 350 př. n. l.
154Řecko - Troas - Abydos 4. stol. př. n. l.
155Řecko - Troas - Abydos 3. - 2. stol. př. n. l.
156Řecko - Troas - Alexandria Troas autonomní ražby 3. stol. n. l.
160Řecko - Troas - Biritis cca 300 př. n. l.
161Řecko - Troas - Neandrea 350 - 310 př. n. l.
162Řecko - Troas - Skepsis 350 - 310 př. n. l.
163Řecko - Aiolis - Kyme 4. stol. př. n. l.
164Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
165Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
167Řecko - Lesbos - Neontechos 2. stol. př. n. l.
168Řecko - Ionia - Magnesia 4. st. př. n. l.
169Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
171Řecko - Lydia - Sardy aut. ražba v období vlády Hadriána a Ant. Pia 117 - 161
172Řecko - Caria Rhodos 304 - 167 př. n. l.
173Řecko - Phrygia - Apameia 133 - 48 př. n. l.
174Řecko - Pisidia - Termessus autonomní ražby, počátek 3. stol. n. l.
175Řecko - Sýrie - Antiochia ad Orontem, autonomní ražba za Flaviovců 1. stol. n. l.
176Řecko - Zeugitana - Kartago 3. stol. př. n. l.
178Řecko - Makedonie - Amyntas III. 389 - 383 a 381 - 369 př. n. l.
179Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
184Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
191Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
193Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
196Řecko - Makedonie - Demetrios II. 239 - 229 př. n. l.
197Řecko - Makedonie - Philip V. 221 - 179 př. n. l.
200Řecko - Makedonie - období Philipa V. a Persea 185 - 168 př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
3201Řecko - Makedonie - Perseus 179 - 168 př. n. l.
202Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
205Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
207Řecko - Seleukovci - Antichos VII. Evergetes 138 - 129 př. n. l.
208Řecko - Seleukovci - Antichos VIII 121 - 96 př. n. l.
209Řecko - království Pergamon 282 - 133 př. n. l.
211Egypt - Ptolemy II. Philadelphos 285 - 246 př. n. l.
213Egypt - Ptolemy IV. Philopator 221 - 204 př. n. l.
214Egypt - Ptolemy IV. Philopator a Cleopatra 180 - 145 př. n. l.
216Egypt - Ptolemy V. Epiphanes 204 - 180 př. n. l.
217Egypt - Kyrenaika - Ptolemy V. Epiphanes 204 - 180 př. n. l.
218ŘÍM - REPUBLIKA
223C. Terentius Lucanus 147 př. n.l.
224Fam. Antestia - L. Antestius Gragulus
225Fam. Papiria - Cn Carbo
226Fam. Pomponia - L. Pomponius
227Fam. Aemilia - Aemilius Lepidus
228Fam. Caesia - Lucius Caesius
229Fam. Coelia - C. Coelius Caldus
230Fam. Lucilia - M. Lucinus Rufus
231Fam. Julia - L. Julius Bursio
232Fam. Poblicia - C. Poblicius Q.
233Fam. Naevia - Naevius Balbus
234Fam. Fufia - Q. Fufius Calenus, P. Mucius Scaevola Corpus
235Fam. Cassia - Q. Cassius Longinus
236Fam. Hostilia - L. Hostilius Saserna
237Fam. Claudia - P. Clodius M. Turinus
238Gaius Julius Caesar + 44 př. n. l.
239Marcus Antonius + 30 př. n. l.
241Marcus Antonius a Octavianus
242Augustus 27 - 14 n. l.
245Augustus - posmrtná ražba za Tiberia - Řím 34 - 34
247Agrippa + 12 př. n. l. - ražba za Caliguly
248Claudius 41 - 54
250Nero Claudius Drusus + 9 př. n. l. - otec Claudia
251Nero - 54 - 68
254Galba 69 duben 68 - leden 69
255Vespasianus 69 - 79
258Titus jako caesar 69 - 79
259Titus 79 - 81
262Domitianus jako augustus 81 - 96
268Nerva 96 - 98
271Trajanus 98 - 117
276Hadrianus 117 - 138
286Sabina ( manželka Hadriana )
287Antoninus Pius 138 - 161
296Faustina starší manželka Antonia Pia + 141
298Marcus Aurelius 161 - 180
StranaPoložkyObdobí
4301Marcus Aurelius jako caesar, pod Antoninem Piem 139 - 161
302Faustina mladší + 175
307Lucilla - dcera Marca Aurelia
308Septimus Severus 193 - 211
315Julia Domna + 217
316Caracalla jako caesar pod Septimem Severem prosinec 195 - leden 198
318Caracalla 198 - 217
322Julia Domna pod Caracalou + 217
323Elabagalus 218 - 222
324Julia Paula 1. manželka Elabagala
325Julia Maesa - babička Elagabala
327Alexander Severus 222 - 235
329Julia Mamea matka Severa Alexandra
330Maximinus I. 235 - 238
333Gordianus III. 238 - 244
335Philipus I. 244 - 249
337Otacliia Severa manželka Philipa I.
339Philipus II. jako caesar 244 - 247
340Trajanus Decius 249 - 251
341Herennia Etruscilla manželka Trajana Decia
342Valerianus II. jako caesar pod Valerianem a Gallienem 256 - 258
343Postumus 260 - 269
344Aurelianus 270 - 275
347Tacitus 275 - 276
348Probus 276 - 282
349Carus 282 - 283
350Carinus jako caesar 282 - 283
352Carinus jako augustus 283 - 285
354Claudius a Augustus
355Nero 54 - 68
356Trajanus 98 - 117
358Hadrianus 117 - 138
359Sabina - manželka Hadriana
360Antonius Pius 138 - 161
361Marcus Aurelius 161 - 180
362Commodus 177 - 192
363Septimus Severus 193 - 211
364Caracalla 198 - 217
370Julia Mamea
371Gordianus III. 238 - 244
378Philipus I. 244 - 249
383Valerianus I. 253 - 260
384Gallienus 253 - 268
386Salonina + 278
387ŘÍM - KOLONIE
388Anastasius I. 491 - 518
391Justin I. 518 - 527
393Justinian I. 527 - 565
397Tiberius II. Constantinus 578 - 582
398Heraclius 610 - 641
StranaPoložkyObdobí
5401Heraclius 610 - 641
402Constans II. 641 - 668
405Nicephoros 802 - 811
406Theophilus 829 - 842
409Basil I. 867 - 886
411Constantin VII. 913 - 959 a Romanus I. 920 - 944
414Basil II. a Constantin VIII. 976 - 1025
415Romanus III 1028 - 1034
416Nicephoros III. 1078 - 1081
418John II. 1118 - 1143
419Manuel I. 1143 - 1180
424Andronicus I. Comnenus 1183 - 1185
425Theodorus Mancaphas usuprátor v Philadelphii 1188 - 1190 a 1204 - 1205
426Isaac II. 1185 - 1195
427Latinští vládci v Constantinopoli 1204 - 1261
428Byzanc - císařství Nicaea - anonymní ražby 1204 - 1261
429Byzanc
430Persie - Parthové - Praataces 2 př. n. l. - 4 n. l.
431Persie - Parthové - Odroes II. cca 190 n. l.
432Elymais království - Kamnaskires VI. konec 1. a poč. 2. stol. n. l.
435Sasánovci cca 6. - 7. století
438Tabaristan - Ablásovští guvernéři - Umar ibn Al´Ala 120 - 129 pye 737 - 746 AD
439Tabaristan - Ablásovští guvernéři - Sulejman 133 - 137 784 - 488 AD
442Tabaristan - Ablásovští guvernéři - Hani 137 - 138 pye 788 - 789 AD
446Tabaristan - guvernéři - anonymní ražby 780 - 794 AD
448Chach - ranné období - neznámý vládce 3. - 5. stol. n. l.
450Chach 8. století
451Chach - Farankat - neznámý vládce 7. - 8. století
452Afganistan + počátek Islámu 7. - 8. stol.
453Afganistan - Samanta Deva
454Indie - Taxila - údolí Indu
456Indie - Mauriové - Království Magadha, období 8 synů krále Mahapadna Nandy cca 321 př. n. l.
457Indie - Hindu 17. - 18. století
460Umájovci - Abd - al - Malik 65 - 86 H 685 - 705
462Umájovci - Al - Walid 86 - 96 H 705 - 715
463Severní Afrika - Ceuta 12. - 13. století
464Zlatá Horda - chán Uzbeg 712 - 741 H 1313 - 1341
465Timúrovci - Hosayn Baigara 878 - 912 H 1473 - 1506
466Normané na Sicilii - William II. 1166 - 1189
467Normané na Sicilii - Tancredi 1190 - 1194
468LITERATURA
475PEČETIDLA A MATRICE
481Evropské denárové ražby
489Vratislav II. knížetem v Čechách 1061 - 1095
490Soběslav I. 1125 - 1140
491Vladislav II. 1140 - 1174
494Václav I. 1230 - 1253 společné ražby Otto markrabě Moravský
495Město Cheb, ražba z let 1180 - 1220
496Jan Lucemburský 1310 - 1346
500Karel IV. 1346 - 1378
StranaPoložkyObdobí
6501Karel IV. 1346 - 1378
505Václav IV. 1378 - 1419
517Václav IV. - husité - okolo roku 1420
519Ražby měnové reformy okolo roku 1450
522Kladsko po roce 1450. Pánové z Častolovic a Lichtenburku
523Jiří z Poděbrad 1460 - 1471
524Zhořelec 2. polovina 15. století
527Matyáš Korvín, český protikrál
528Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
529Ludvík I. Jagelonský 1516 - 1526
534Ferdinand I. 1526 - 1564
540Maxmilian II. 1564 - 1576
549Rudolf II. 1576 - 1611
StranaPoložkyObdobí
7601Rudolf II. 1576 - 1611
628Matyáš II. 1612 - 1619
632Ferdinand II. 1619 - 1637
634Ferdinand III. 1637 - 1657
635Leopold I. 1657 - 1705
636Josef I. 1705 - 1711
637Karel VI. 1711 - 1740
639Marie Terezie 1740 - 1780
646František Lotrinský 1745 - 65 / 1765 - 80
650František II. 1792 - 1835
662Ferdinand V. 1835 - 1848
671Přemysl Otakar II. 1253 - 1278
672Markrabě Jošt 1404 - 1411
673Brněnské městské ražby po roce 1450
676SLEZSKO
677Ferdinand I. 1526 - 1564
678Ferdinand II. 1619 - 1637
679Ferdinand IV. 1646 - 1654
680Leopold I. 1657 - 1705
690Josef I. 1705 - 1711
692Slezsko - Svídnice
693Ferdinand II.
694Ferdinand III.
StranaPoložkyObdobí
8701Vladislav II. 1471 - 1516
702Ludvík I. 1516 - 1526
703Krnov - Johann Georg Braniborský 1607 - 1624
704Lehnice - Břeh - Jan Christian a Georg Rudolf 1602 - 1621
705Lehnice - Břeh - Georg Rudolf 1621 - 1653
706Lehnice - Břeh - Georg, Ludwig a Christian 1639 - 1663
709Lehnice - Břeh - Georg 1654 - 1664
712Lehnice - Břeh - Ludwig 1653 - 1663
714Lehnice - Břeh - Christian 1639 - 1672
721Lehnice - Břeh - Luisa z Anhaltu 1673 - 1674
723Lehnice - Břeh - Georg Wilhelm 1672 - 1675
724Münstenberg - Olešnice - Carol II. 1587 - 1617
727Münstenberg - Olešnice - Heinrich Wenzel a Carl Friedrich 1617 - 1639
728Würtemberg - Olešnice - Sylvius Friedrich 1664 - 1697
729Würtemberg - Olešnice - Christian Ulrich 1697 - 1704
733Würtemberg - Olešnice - Carl Friedrich 1704 - 1744
734VLÁDNÍ RAŽBY MEDAILOVÉHO CHARAKTERU
747RODOVÉ RAŽBY
758Olomouc - arcibiskupství - Karel II. Liechtenstein 1664 - 1695
763Vratislav - biskupství - Karel vévoda rakouský 1608 - 1624
765Vratislav - biskupství - František Ludvík 1683 - 1732
767Mainz - arcibiskupství - Friedrich Karl 1774 - 1802
768Salzburg - Max Gandolph Küenburg 1668 - 1687
770Salzburg - Jeroným Colloredo 1772 - 1803
771Salzburg - Ferdinand arcivévoda rakouský 1803 - 1806
772Československá republika 1918 - 1939
780Slovenská republika 1939 - 1945
781Československá republika 1945 - 1953
782Československá republika 1953 - 1992
StranaPoložkyObdobí
9801Československá republika 1953 - 1992
804Česká republika 1993 -
821Anonymní ražby 12. století
822Bela II. 1131 - 1141
823Ludvík I. 1342 - 1382
824Ferdinand I. 1526 - 1564
826Matyáš II. 1608 - 1619
835Ferdinand II. 1619 -1637
836Ferdinand III. 1637 - 1656
838Leopold I. 1657 - 1705
844Josef I. 1705 - 1711
845Karel VI. 1711 - 1740
846Marie Terezie 1740 - 1780
856František Lotrinský 1745 - 65 / 1765 - 80
858Josef II. 1765 - 1790
867František II. 1792 - 1835
874Ferdinand V. 1835 - 1848
882Bertold IV. 1188 - 1201
883Fridrich II. 1230 - 1246
884Albrecht I. 1282 - 1308
885Albrecht II. Moudrý 1330 - 1358
886Zikmund I. 1439 - 1496
888Ferdinand I. 1521 - 1564
StranaPoložkyObdobí
10901Ferdinand I. 1521 - 1564
904Arc. Karel 1564 - 1590
905Maxmilian III. 1595 - 1618 velmistr Řádu německých rytířů
906Matyáš II. 1612 - 1619
907Arc. Leopold V. 1619 - 1632
910Ferdinand II. 1619 - 1657
911Arc. Ferdinand Karel 1632 - 1662
912Leopold I. 1657 - 1705
922Karel VI. 1711 - 1740
928Marie Terezie 1740 - 1780
940František Lotrinský 1745 - 1765 / 1765 - 1780
943Josef II. 1765 - 1790
954Leopold II. 1790 - 1792
956František II. 1792 - 1835
988Ferdinand V. 1835 - 1848
996František Josef I. 1848 - 1916
StranaPoložkyObdobí
111001František Josef I. 1848 - 1916
1059Augsburg město - Eberhard von Königsteun 1515 - 1535
1060Augsburg biskupství - Clemens Wenzel princ polský a saský 1768 - 1800
1061Baden - Carl Friedrich jako velkovévoda 1806 - 1811
1062Bavorsko - Maxmilian III. Josef 1745 - 1777
1063Brandenburg Otto VIII. 1365 - 1373 poslední askanské ražby
1064Brandenburg
1067Brandenburg - Ansbach - Georg Friedrich 1543 - 1603
1068Brandenburg - Bayreuth - Friedrich 1735 - 1763
1069Brandenburg - Bayreuth - Friedrich Christian 1763 - 1769
1070Brunswick - Wolfenbuttel - Heinrich Julius 1589 - 1613
1071Ebersdorf - Heinrich 1779 - 1822
1072Freiberg - hrad - Johan Eberhard von Gronberg 1577 - 1593
1074Kolín - město
1075Magdeburg - Albrecht von Käterwburg 1205 - 1232
1076Norimberg
1077Oldenburg - Paul Fridrich August 1829 - 1853
1078Pfalz - Neuburg
1079Prusko - vévodství - Johan Sigismund 1608 - 1619
1080Prusko - vévodství - Friedric Wilhelm 1640 - 1688
1081Prusko - Wilhelm I. 1861 - 1888
1082Prusko - Wilhelm II. 1888 - 1918
1084Rostok - město
1085Řád německých rytířů - Heinrich Reuss 1467 - 1469
1086Sasko - Míšeň - Dietrich I. 1195 - 1221
1087Sasko - Míšeň - Friedrich II. Dobromyslný 1428 - 1464
1088Sasko - Míšeň - Vilém III. 1437 - 1482
1089Sasko - Johann Georg I. 1615 - 1656
1090Sasko - Johan Georg II. 1656 - 1680
1091Sayn - Wittgestein - Hohnstein - Gustav 1657 - 1701
1092Schleswig - Holstein - provizorní vláda 1848 - 1851
1093Waldeck - Pyrmont - Georg Victor 1852 - 1893
1094Württenberg - Wilhelm I. 1816 - 1864
1095Spolková republika Německo
1098Německá demokratická republika
1099Bělorusko
1100Bulharsko - Constantin Asen 1257 - 1277
StranaPoložkyObdobí
121101Bulharsko - Constantin Asen 1257 - 1277
1105Bulharsko - Svetoslav Terter ( Theodor Svetoslav ) 1300 - 1321
1106Bulharsko - Ivan Alexander 1331 - 1371
1107Bulharsko - Ivan Alexander a carevna Theodora 1331 - 1371
1108Bulharsko - Ivan Alexander se synem Michalem 1331 - 1355
1110Bulharsko - Ivan Šišman 1371 - 1396
1112Bulharsko - Ivan Sracimír 1360 - 1396
1114Černá Hora - Nikola I. 1860 - 1918
1115Červená Rus ( Halič ) - Kasimir III. ( Velký ) 1333 - 1370
1116Červená Rus ( Halič ) - Ludwig I. z Anjou 1342 - 1382
1117Červená Rus ( Halič ) - Vladislav Jagelonský 1387 - 1399
1119Dánsko - Frederik VI. 1808 - 1839
1120Dánsko - Christian X. 1912 - 1943
1121Danzig - Sigismund III. 1587 - 1632
1122Finsko pod Ruskem - Alexandr II. 1855 - 1881
1123Finsko pod Ruskem - Alexandr III. 1881 - 1894
1126Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
1128Finsko - republika
1129Francie - Ludvík XIV. 1643 - 1725
1130Francie - Ludvík Philip 1830 - 1848
1132Francie - Napoleon III. 1852 - 1870
1133Francie - Burgundsko ( jako Španělská država ) Philip IV. 1621 - 1665
1134Francie
1135Isle of Man
1136Italské státy - Benátky - dóže Francesco Dandou 1328 - 1333
1137Italské státy - Benátky - dóže Antonio Venier 1382 - 1400
1138Italské státy - Benátky - dóže Alvise Mocenigo II. 1700 - 1709
1139Italské státy - Benátky
1140Italské státy - Lucca - Felix a Elisa Bonaparte 1805 - 1810
1141Italské státy - Messina - Philip III. 1598 - 1621
1142Italské státy - Messina - Philip IV. 1621 - 1665
1143Italské státy - Milán - Gian Galenzo Visconti 1395 - 1402
1144Italské státy - Neapol a Sicilie - Ferdinand II. 1830 - 1859
1145Italské státy - Ticino
1146Italské státy - Toskánsko - Pietro Leopoldo 1765 - 1790 jako císař Leopold II.
1147Itálie - království - Napoleon I. 1804 - 1814
1148Itálie - Vittorio Emanuel II. 1861 - 1878
1149Itálie - Vittorio Emanuel III. 1900 - 1646
1151Itálie - republika 1946 -
1159Litva - Alexander 1492 - 1506
1160Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
1171Litva - Sigismund August 1548 - 1572
1177Litva - Sigismund III. 1587 - 1632
1187Litva - Johan Casimir 1648 - 1668
1194Livonie - Kristina Švédská 1632 - 1654
StranaPoložkyObdobí
131201Livonie - Kristina Švédská 1632 - 1654
1204Livonie - Carl X. Gustav 1654 - 1660 - švédská okupace
1205Lundy - Martin Coles
1206Nizozemí - provincie Geldern
1207Nizozemí - provincie Overyssel
1208Nizozemí - provincie Utrecht
1213Nizozemí - provincie West Friesland
1219Nizozemí - Wilhelmína I. 1890 - 1948
1222Nizozemí - Juliana 1948 - 1980
1223Polsko - Wladislav II. Jagelonský 1386 - 1434
1224Polsko - Zikmund III. 1587 - 1632
1228Polsko - město Lobženica ( Lobsenz ) - Zikmund III. 1587 - 1632
1229Polsko - Posen - Zikmund III. 1587 - 1632
1231Polsko - Jan Kazimír 1649 - 1668
1234Pomořany - Stargad (?) - Bogislau IX. 1418 - 1446
1235Portugalsko
1246Přidněsterská moldavská republika
1248Rakousko - republika
1249Riga - město - období 1562 - 1575
1250Riga - polská okupace - Zikmund III. 1587 - 1632
1260Riga - Kristina Švédská 1632 - 1654
1275Rusko - Velkovévodství Moskevské - Vasilij Vassijevič 3. vláda 1434 - 1446
1276Rusko - Velkovévodství - Ivan III. Vasiljevič 1462 - 1505
1277Rusko - Ivan III. Vasiljevič 1462 - 1505
1284Rusko - Vasilij Ivanovič 1505 - 1533
1291Rusko - Ivan Vasilevič jako velkokníže 1533 - 1547
1299Rusko - Ivan IV. Vasilevič jako car 1547 - 1584
StranaPoložkyObdobí
141301Rusko - Ivan IV. Vasilevič jako car 1547 - 1584
1307Rusko - Fedor Ivanovič 1584 - 1598
1309Rusko - Boris Fedorovič Godunov 1598 - 1605
1314Rusko - polská okupace - Vladislav Zigismundovič 1610 - 1612
1315Rusko - Michail Fodorovič Romanov 1613 - 1645
1318Rusko - Alexej Michailovič 1645 - 1676
1319Rusko - Petr I. Alexejevič 1682 - 1725
1329Rusko - Alžběta 1741 - 1761 - okupace Východního Pruska 1759 - 1762
1330Rusko - Alžběta 1741 - 1761
1337Rusko - Kateřina II. 1762 - 1796
1350Rusko - Sibiř - Kateřina II. 1762 - 1796
1355Rusko - Pavel I. 1796 - 1801
1356RSFSR
1357SSSR
1361Rusko - federace
1369San Marino
1396Skotsko - Charles I. 1625 - 1649
1397Slovenská republika 1993 -
StranaPoložkyObdobí
151401Srbsko - Štefan Uroš
1402Španělské Nizozemí - Philip II. 1555 - 1598
1403Španělské Nizozemí - Brabant - Albert a Isabela 1598 - 1621
1408Španělské Nizozemí - Brabant - Philip IV. 1621 - 1665
1412Španělské Nizozemí - Flandry - Karel II 1665 - 1700
1415Španělské Nizozemí - Tournai ( Doornik ), město - Albert a Isabela 1599 - 1621
1416Španělsko - Juan II. 1406 - 1454
1417Španělsko - Enrique IV. 1454 - 1474
1419Španělsko - Philip III. 1598 - 1621
1423Španělsko - Philip IV. 1621 - 1665
1427Španělsko 16. - 17. století
1428Španělsko - Amadeus I. 1870 - 1879
1430Španělsko - Alfonso XII. 1874 - 1885
1437Španělsko - Alfonso XIII. 1886 - 1931
1446Španělsko - republika
1447Švédsko - Johan III. 1568 - 1592
1448Švédsko - Gustav II. Adolf 1611 - 1632
1449Švédsko - Adolf Frederick 1751 - 1771
1450Švédsko - Carl XIV. Johan 1818 - 1844
1452Švédsko - Oscar I. 1844 - 1859
1454Švédsko - Oscar II. 1872 - 1907
1456Švédsko - Gustav V. 1907 - 1950
1464Švédsko - Gustav VI. 1950 - 1973
1465Transylvánie ( nyní Rumunsko ) - Gabriel Bathori 1608 - 1613
1466Turecko - Selim III. 1203 - 1222 H 1789 - 1807
1470Ukrajina
1472Valachie - Radu I. 1377 - 1383
1473Vatikán - Leo XII. 1823 - 1829
1474Vatikán - Pius XI. - 1922 - 1939
1479Vatikán - Pavel VI. 1963 - 1978
1487Velká Británie - Edward I. 1272 - 1307
1489Velká Británie - Edward II. 1307 - 1327
1490Velká Británie - James I. 1603 - 1625
1491Velká Británie - Charles I. 1625 - 1648
1492Velká Británie - Charles II. 1660 - 1685
1493Velká Británie - Jiří II. 1727 - 1760
1495Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
StranaPoložkyObdobí
161501Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
1503Velká Británie - Jiří IV. 1820 - 1830
1504Velká Británie - Wiliam IV. 1830 - 1837
1505Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
1506Velká Británie - Alžběta II. 1952 -
1511Austrálie - Jiří V. 1911 - 1936
1512Austrálie - Alžběta II. 1952 -
1513Benin
1514Egypt - britský protektorát
1515Eritrea
1516Ghana - Ašantské království
1548Guatemála
1549Indie - britská - Victorie 1837 - 1901
1550Italské Somálsko
1551Izrael
1553Japonsko 1859 - 1868
1555Japonsko - éra Kaei 1853 - 1865
1557Jižní Afrika - Jiří VI. 1936 - 1952
1560Jižní Afrika - Alžběta II. 1952 -
1561Kanada - Jiří VI. 1936 - 1952
1562Kongo demokratická republika
1565Malaysie - Pelembang 1649 - 1822
1566Mali - region Hombori
1567Mexiko - Fedinand VII. 1808 - 1821
1568Nizozemské Antily - Juliána 1948 - 1980
1569Peru
1570Portugalská Indie - Diu
1571Portugalská Indie
1572Siera Leone
1578Svatá Helena
1579USA
1586Pobočka v České Lípě
1588Pobočka v Hradci Králové
1589Pobočka v Táboře
1594Medaile s numismatickým námětem
1595Regionální medaile Čech, ĆSR, ČSSR, ĆR - řazeno podle míst
StranaPoložkyObdobí
171601Regionální medaile Čech, ĆSR, ČSSR, ĆR - řazeno podle míst
1606Medaile osobností
1614Medaile sokolské
1615Medaile ostatní
1620Medaile Rakousko - Uherska
1624Medaile ostatních států
1640Rakousko - Uhersko
1642Československá republika, Česká republika
1651Faleristika ostatních států
1656Dekrety
1665Rakousko - Uhersko
1670Nouzová papírová platidla 1914
1672Československá republika 1918 - 1939
1678Protektorát Čechy a Morava 1939 - 1945
1680Slovenská republika 1939 - 1945
1684Kolkované peníze na Slovensku
1685Česká republika 1993 -
1687Slovenská republika 1933 -
1688Poukázky, reklamní tisky
1690Bankovky ostatních zemí
1691Odznaky regionální
1692Odznaky vojenské
1693Odznaky hasičské
1694Odznaky dalších zemí
1696JETONY, NOUZOVKY, SVÁTOSTKY
1700RŮZNÉ
StranaPoložkyObdobí
181701RŮZNÉ
1707ZLATÉ MINCE
1730Keltové - Gallie - Sennones okolo roku 52 př. n. l.
1733Keltové - Gallie - Leuci 1. stol. př. n. l.
1734Keltové - Gallie - Seine 2. - 1. stol. př. n. l.
1737Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
1742Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
1745Řecko - Makedonská města - Herakleia Sintike 1. stol. př. n. l.
1746Řecko - Makedonská města - Philippi 357 - 330 př. n. l.
1747Řecko - Makedonská města - Thessalonika 158 - 149 př. n.l.
1750Řecko - Makedonie - autonomní ražby 2. - 3. stol. n. l.
1753Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
1756Řecko - Thrakie - Cherronesos 400 - 350 př.n.l.
1758Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
1764Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
1766Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
1770Řecko - Thrakie - Mesembria 400 - 350 př. n.l.
1776Řecko - Thrakie - Mesembria 3. - 2. stol. př. n. l.
1778Řecko - Thrakie - Odessos ( Varna ) po roce 200 př. n. l.
1782Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kavaros 219 - 200 př. n. l.
1783Řecko - Illyrie - Apollonia po roce 229 př. n. l.
1784Řecko - Thessalie - Krannon 3. stol. př. n. l.
1785Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př.n.l. ( pod Makedonskou nadvládou )
1789Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
1795Řecko - centrální Aitolia 3. stol. př. n. l.
1796Řecko - Boetia - Thebes 379 - 371 př. n. l.
1797Řecko - Euboia - Chalkis 2. stol. př. n. l.
1798Řecko - Korint před rokem 350. př. n. l.
1799Řecko - Peloponnesos - Phliasia - Philius 4. - 3. stol. př. n. l.
1800Řecko - Peloponnesos - Sikyon před rokem 146 př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
191801Řecko - Ionia - Miletos 6. stol. př. n. l.
1805Řecko - Mysia - Kyzikos 480 - 450 př. n. l.
1806Řecko - Mysia - Kyzikos 4. - 3. stol. př. n. l.
1807Řecko - Mysia - Pergamon 400 - 350 př. n. l.
1809Řecko - Troas - Abydos 3. - 2. stol. př. n. l.
1810Řecko - Troas - Biritis cca 300 př. n. l.
1812Řecko - Troas - Neandrea 350 - 310 př. n. l.
1813Řecko - Aiolis - Kyme 4. stol. př. n. l.
1816Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
1820Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
1821Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
1826Řecko - Lydia - Sardy 2. - 1. stol. př. n. l.
1827Řecko - Lydia - Phaseus 2. - 1. stol. př. n. l.
1828Řecko - Judea - protektorát Antonius Felix 52 - 60
1829Řecko - Sýrie - Antiochia ad Orontem, autonomní ražba za Flaviovců 1. stol. n. l.
1830Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
1843Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
1856Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
1861Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
1864Řecko - Makedonie - Demetrios II. 239 - 229 př. n. l.
1865Řecko - Makedonie - Philip V. 221 - 179 př. n. l.
1866Řecko - Makedonie - Perseus 179 - 168 př. n. l.
1867Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
1869Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
1872Egypt - Ptolemy VI. Philometor a Cleopatra I. 180 - 145 př. n. l.
1873Augustus 27 - 14 n. l.
1874Caligula 37 - 41
1876Agrippa + 12 př. n. l. - ražba za Caliguly
1877Domitianus jako augustus 81 - 96
1878Antoninus Pius 138 - 161
1879Faustina starší + 141
1880Alexander Severus 222 - 235
1883Gallienus 253 - 268
1885Salonia - manželka Galliena
1886Tetricus II. jaro 274
1887Claudius II. Gothicus 268 - 270
1888Claudius II. Gothicus 268 - 270 posmrtná ražba za Constantina I.
1889Claudius II. Gothicus 268 - 270 posmrtná ražba za Quintillia
1890Claudius II. Gothicus 268 - 270
1891Quintillus srpen - listopad 270
1892Aurelianus 270 - 275
1897Probus 276 - 282
1900Diocletianus 284 - 305
StranaPoložkyObdobí
201901Diocletianus 284 - 305
1902Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310
1905Maximianus jako augustus 310 - 313
1906Maximinus II. jako augustus 310 - 313
1907Licinius I. 308 - 324
1915Licinius II. 317 - 324
1916Constantinus I. 307 - 337
1944Pamětní ražby z let 326 - 337
1947Helena + 328 - matka Constantina I.
1949Theodora 2. manželka Constantina I.
1950Delmatius 335 - 337
1951Crispus 316 - 326
1954Constantinus II. jako caesar 317 - 337
1958Constantius II. jako augustus 337 - 361
1969Constans 337 - 350
1976Constabtius Gallus 351 - 354
1977Julianus II. ' Apostatus ' 360 - 363
1979Jovianus 363 - 364
1981Procopius 365 - 366
1984Valentinianus I. 364 - 375
1987Valens 364 - 378
1989Gratianus 367 - 383
1992Valentinianus II. 375 - 392
1994Theodosius I. 379 - 395
StranaPoložkyObdobí
212001Aelia Flacilla - manželka Theodosia I. + 386
2003Arcadius 383 - 408
2005Honorius 393 - 423
2007Leo I. a Verina 457 - 474
2008Řím císařství
2010Augustus 27 př. n.l. - 14 n.l.
2012Augustus a Caesar
2013Augustus a Julius Caesar
2014Augustus a Tiberius
2015Hadrianus 117 - 138
2016Antonius Pius 138 - 161
2018Faustina mladší
2020Commodus 177 - 192
2021Septimus Severus 193 - 211
2031Caracalla 198 - 217
2038Marcianus 217 - 218
2039Elogabalus 218 - 222
2042Alexander Severus 222 - 235
2050Philipus I. 244 - 249
2051Gallienus 253 - 268
2056Tacitus 275 - 276
2057Probus 276 - 282
2058Diocletianus 284 - 305
2059Justin I. 518 - 527
2061Justinian I. 527 - 565
2066Justin II. 565 - 578
2067Maurice Tiberius 582 - 602
2072Phocas 602 - 610
2073Heraclius 610 - 641
2077Constans II. 641 - 668
2090Constantinus V. 741 - 775
2092Basil I. 867 - 886
2094Leo VI. 886 - 912
2096Nicephorus II. Phocas 963 - 969
2098Michael IV. 1034 - 1041
2099Constantin X. 1059 - 1067
StranaPoložkyObdobí
222101Constantin X. 1059 - 1067
2102Michael VII. 1071 - 1078
2105Nicephoros III. 1078 - 1081
2108Alexius I. 1081 - 1118
2114John II. 1118 - 1143
2116Manuel I. 1143 - 1180
2134Andronicus I. Comnenus 1183 - 1185
2135Isaac II. 1185 - 1195
2136Byzanc - Bulharská říše, imitace po roce 1195
2137Byzanc - císařství Nicaea - Theodorus Ducas - Lascaris 1254 - 1258
2138Byzanc
2139Persie - Partové - Artaban IV. 213 - 224
2140Sýrie
2141Severní Indie - Pushkavati 185 - 16 př. n. l.
2142Indie - Nadas of Navar - Ganapati Naga cca 340 př. n. l.
2143Indie - Mogulové - Akbar Veliký 963 - 1014 H 1556 - 1605
2144Jižní Indie - Rajaraja Chola 985 - 1014
2145Ceylon - Vijaya Bahu IV. 1271 - 1273
2146Severní Afrika - Ceuta 12. - 13. století
2148Ajúbovci - As - Sálih Assúb 637 - 647 H 1239 - 1279
2149Jemen - Rasulidé - Al Muzaffar Yusuf 647 - 694 H 1250 - 1295
2151Chorezm - Muhamad Šáh 596 - 617 H 1200 - 1220
2153Zlatá Horda - chán Uzbeg 712 - 741 H 1313 - 1341
2154Zlatá Horda - anonymní ražby Krymu ( cca 1280 )
2155Krymští chánové - Ghazi Girey II. 996 - 1017 H 1588 - 1608
2156Krymští chánové - Salamat Girey I. 1017 - 1019 H 1608 - 1610
2157Krymští chánové - Islam Girey III. 1054 - 1064 H 1644 - 1650
2160LITERATURA
2187Zhořelec - město - 2. polovina 15. století
2189Rudolf II. 1576 - 1611
2191Leopold I. 1657 - 1705
2192František II. 1792 - 1835
2194František Josef I. 1848 - 1916
2195Leopold I. 1657 - 1705
2197Slezsko pod Pruskem - Friedrich Wilhelm II. 1786 - 1797
2198Lehnice - Břeh - Christian 1639 - 167
2200Lehnice - Břeh - Jiří III 1654 - 1664
StranaPoložkyObdobí
232201Lehnice - Břeh - Jiří III 1654 - 1664
2202Salzburg - Matyáš Lang 1519 - 1540
2203Salzburg - Arnošt Bavorský 1540 - 1554
2204Salzburg - Michael z Küneburku 1554 - 1560
2207Johan Jakob Belasi 1560 - 1586
2208Salzburg - Jan Arnošt Thunn - Hohenstein 1687 - 1709
2209Československá republika 1918 - 1939
2249Slovenská republika 1939 - 1945
2263Československá republika 1945 - 1953
2274Československá republika 1953 - 1992
StranaPoložkyObdobí
242301Československá republika 1953 - 1992
StranaPoložkyObdobí
252401Československá republika 1953 - 1992
2408Česká republika 1993 -
StranaPoložkyObdobí
262501Česká republika 1993 -
2537Ludvík I. 1342 - 1382
2539Zikmund 1387 - 1437
2540Ferdinand I. 1526 - 1564
2541Matyáš II. 1608 - 1619
2570Ferdinand II. 1619 -1637
2573Ferdinand III. 1637 - 1656
2579Leopold I. 1657 - 1705
2580Marie Terezie 1740 - 1780
2581Ferdinand V. 1835 - 1848
2582Albrecht II. 1330 - 1358
2583Albrecht V. 1411 - 1439
2584Arc. Leopold 1619 - 1632
2585Leopold I. 1657 - 1705
2586Karel VI. 1711 - 1740
2588Marie Terezie 1740 - 1780
2594František Lotrinský 1745 - 65 / 1765 - 80
2595František II. 1792 - 1835
StranaPoložkyObdobí
272601František II. 1792 - 1835
2604František Josef I. 1848 - 1916
StranaPoložkyObdobí
282701František Josef I. 1848 - 1916
2752Augsburg
2753Bavorsko - Maxmilian II. 1848 - 1864
2756Bavorsko - Ludwig II. 1848 - 1864
2759Brandenburg - Ansbach - Wilhelm Friedrich 1703 - 1723
2760Brunswick - Wolfenbuttel - Rudolf August 1666 - 1704
2761Brunswick - Wolfenbuttel - Wilhelm 1831 - 1884
2762Frankfurt
2764Hesse - Darmstadt - Ludwig III. 1848 - 1877
2765Hohenzollern - Hechingen - Hermann Fridrich Otto 1798 - 1810
2766Nassau
2767Prusko - Friedrich II. 1740 - 1786
2768Prusko - Friedrich Wilhelm III. 1797 - 1840
2769Prusko - Friedrich Wilhelm IV. 1840 - 1881
2770Sasko - Míšeň - Friedrich II. Dobromyslný 1428 - 1464
2771Sasko - Ernest. linie - Friedrich III. a Johann a Georg 1507 - 1625
2772Sasko - Friedrich August I. 1694 - 1735
2773Sasko - Friedrich August III. 1763 - 1806
2774Sasko - Johann 1854 - 1873
2775Waldeck - Pyrmont - Georg Victor 1852 - 1893
2776Wurttemberg - Karel I. 1864 - 1891
2778Německo císařství
StranaPoložkyObdobí
292801Německo císařství
2898Německo, císařství, třetí říše
2899Spolková republika Německo
StranaPoložkyObdobí
302901Spolková republika Německo
2911Německá demokratická republika
2912Belgie - Leopold I. 1831 - 1865
2913Bulharsko - Constantin Asen 1257 - 1277
2914Bulharsko - Svetoslav Terter ( Theodor Svetoslav ) 1300 - 1321
2915Bulharsko - Ivan Alexander a carevna Theodora 1331 - 1371
2916Bulharsko - Ivan Alexander se synem Michalem 1331 - 1355
2918Bulharsko - Ivan Šišman 1371 - 1396
2921Bulharsko - Ivan Sracimír 1360 - 1396
2924Bulharsko - Ferdinand I. 1887 - 1918
2925Bulharsko republika
2926Černá Hora - Nikola I. 1860 - 1918
2930Dánsko - Frederik VII. 1848 - 1863
2931Dánsko - Frederik IX. 1947 - 1972
2932Finsko pod Ruskem - Alexandr III. 1881 - 1894
2935Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
2938Finsko republika
2939Francie - Ludvík XIII 1610 - 1643
2941Francie - Ludvík XIV. 1643 - 1715
2942Francie - Ludvík XVI. 1774 - 1793
2944Francie - 1. republika 1793 - 1794
2947Francie - Napoleon III. 1852 - 1870
2950Francie - 3. republika 1871 - 1940
2953Gdaňsk
2955Gibraltar - Alžběta II. 1952 -
2959Chorvatsko - republika
2960Isle of Man - Alžběta II. 1952 -
2968Italské státy - Benátky
2971Italské státy - Mantova - Rakouská správa 1708 - 1797
2972Italské státy - Sardinie - Carlo Felice 1821 - 1831
2973Itálie pod Napoleonem - Napoleon I. 1804 - 1814
2975Itálie - Vittorio Emanuel II. 1861 - 1878
2976Itálie - Umberto I. 1878 - 1900
2978Itálie - Vittorio Emanuel III. 1900 - 1946
2986Itálie - republika 1946 -
2988Litva - Alexander 1492 - 1506
2990Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
StranaPoložkyObdobí
313001Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
3006Litva - Sigismund August 1548 - 1572
3010Litva - Sigismund III. 1587 - 1632
3022Litva - Johan Casimir 1648 - 1668
3036Litva
3039Livonie - Kristina Švédská 1632 - 1654
3051Lucembursko - William III. 1849 - 1890
3052Lucembursko - Charlotte 1919 1964
3053Maďarsko
3054Nizozemí - William III. 1849 -1890
3056Nizozemí - Wilhelmína I. 1890 - 1948
3057Nizozemí - Juliana 1948 - 1980
3060Polsko - Kazimír IV. 1447 - 1492
3061Polsko - Zikmund I. 1506 - 1548
3062Polsko - Zikmund III. 1587 - 1632
3063Polsko - Jan Kazimír 1649 - 1668
3071Polsko - August III. 1733 - 1763
3072Polsko - republika
3073Portugalsko
StranaPoložkyObdobí
323101Portugalsko
3103Přidněsterská moldavská republika
3108Rakousko republika
3110Riga - polská okupace - Zikmund III. 1587 - 1632
3123Riga - Kristina Švédská 1632 - 1654
3140Rumunsko - Carol I. 1866 - 1914
3142Rumunsko - Ferdinand I. 1914 - 1927
3143Rumunsko - Michal I. 1927 - 1930, Carol II. 1930 - 1940
3144Rumunsko - Michal I. 1940 - 1947
3145Rumunsko republika
3147Rusko - Ivan III. Vasiljevič 1462 - 1505
3149Rusko - Vasilij Ivanovič 1505 - 1533
3151Rusko - Ivan Vasilevič jako velkokníže 1533 - 1547
3156Rusko - Ivan IV. Vasilevič jako car 1547 - 1584
3165Rusko - Michail Fodorovič Romanov 1613 - 1645
3168Rusko
3169Rusko - Anna Ivanovna 1730 - 1740
3170Rusko - Pavel I. 1796 - 1801
3171Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
3172Rusko - Mikuláš I. 1825 - 1855
3176Rusko - Alexandr II. 1855 - 1881
3179Rusko - Mikuláš II. 1894 - 1917
3180SSSR
3199Rusko - federace
StranaPoložkyObdobí
333201Rusko - federace
3206Řecko - Konstantin II. 1964 - 1973
3207San Marino
3219Slovenská republika 1993 -
3256Srbsko - Milan Obrenovič IV. 1868 - 1889
3262Srbsko - Alexandr I. 1889 - 1902
3263Srbsko - Peter I. 1903 - 1918
3273Španělsko - Philip IV. 1621 - 1665
3274Švédsko - Oscar II. 1872 - 1907
3278Švédsko - Gustav V. 1907 - 1950
3284Švédsko - Gustav VI. 1950 - 1973
3285Švýcarsko - Kanton Ženeva
3286Švýcarsko
3289Ukrajina
3295Vatikán - Pius XI. - 1922 - 1939
3298Vatikán - Pavel VI. 1963 - 1978
StranaPoložkyObdobí
343301Vatikán - Pavel VI. 1963 - 1978
3308Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
3309Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
3313Velká Británie - Edward VII. 1901 - 1910
3314Velká Británie - Jiří V. 1910 - 1936
3322Velká Británie - Alžběta II. 1952 -
3323Velká Británie - konvolut
3324Mince v hodnotě ECU
3328Evropa - konvolut
3329Argentina
3330Arménie
3331Austrálie - Jiří Vi. 1936 - 1952
3332Austrálie - Alžběta II. 1952 -
3334Brazilie
3337Čína - Usurpátor Wang Mang 9 - 23
3339Čína
3340Egypt
3341Ethiopie - Menelik II. 1889 - 1913
3342Gilbertovy ostrovy
3345Guatemala
3346Indonézie
3347Japonsko - éra Kaei 1853 - 1865
3348Jižní Afrika - Jiří VI. 1936 - 1952
3350Kanada - Jiří VI. 1936 - 1952
3351Kazachstan
3363Kostarika
3364Mexiko
3365Mozambik
3366Nauru
3368Niue - Alžběta II. 1952 -
3369Panama
3371Portugalská Indie - Diu
3372Shetlandy
3377Siera Leone
3395Somálsko
3396Sri Lanka
3397Strait Setlements ( Průlivové osady ) - Victorie 1837 - 1901
3398Tristan da Cunha - Alžběta II. 1952 -
3399Uruguay
3400USA
StranaPoložkyObdobí
353401USA
3416Uzbekistan
3417Medaile poboček ČNS
3418Pobočka v Hradec Králové
3419Pobočka v Jihlavě
3420Pobočka v Nymburku a Poděbradech
3421Pobočka v Ostravě
3422Pobočka v Příbrami
3424Pobočka v Táboře
3425Medaile s numismatickým námětem
3451Medaile Čech, ČSR, ČSSR, ČR - regionální ražby, řazeno podle míst
3462Medaile osobností
3493Medaile vojenské a branné
StranaPoložkyObdobí
363501Medaile sokolské
3503Medaile sportovní
3508Medaile - ocenění
3511Medaile náboženské
3513Medaile ostatní
3546Medaile ostatních států
3581Rakousko - Uhersko
3583Československá republika, Česká republika
3595Faleristika ostatních států
StranaPoložkyObdobí
373601Faleristika ostatních států
3612Rakousko - Uhersko
3616Československá republika 1918 - 1939
3620Protektorát Čechy a Morava 1939 - 1945
3623Slovenská republika 1939 - 1945
3624Korunové poukázky 1944
3625Marky spojeneckých armád
3626Československá republika 1945 - 1953
3627Československá republika 1953 - 1992
3641Česká republika 1993 -
3646Losy, šeky
3648Bankovky ostatních zemí
3670Odznaky regionální
3679Odznaky legionářské
3680Odznaky vojenské
3697Odznaky sokolské
StranaPoložkyObdobí
383701Odznaky skautské a junácké
3702Odznak ocenění
3704Odznaky hasičské
3707Odznaky církevní
3708Odznaky ostatní
3714Odznaky ostatních zemí
3722Jetony, nouzovky, svátostky
3741RŮZNÉ

Copyright 2017 Česká numismatická společnost - pobočka Tábor