Česká numismatická společnost - pobočka Tábor

Nabídkový katalog na aukci dne 30. března 2019

StranaPoložkyObdobí
11Keltové - Bojové ( dnešní území Čech ) 2. - 1. stol. př. n. l.
3Byzanc - Andronicus II. a Michael IX. 1295 - 1320
4Česká republika 1993 -
5Australie - Victorie 1837 - 1901
6Francie
7Nizozemí
8Keltové - Bojové - Roseldorf II.
11Keltové - Galie Lingones 80 - 51 př. n. l.
12Keltové - Galie - Rémes 60 - 40 př. n. l.
13Keltové - Gallie - Seine 2. - 1. stol. př. n. l.
15Keltové - Galie - Senones 1. stol. př. n.l.
17Keltové - východní 2. - 1. stol. př. n. l.
20Keltové - barbaři 2. - 1. stol. př. n. l.
21Keltové - barbaři - 4. stol. n. l.
22Ŕecko - Sicilie - Syracusy pod tyranem Gelonem 485 - 478 př. n. l.
23Řecko - Sicilie - Syracusy před r. 357 př. n. l.
24Řecko - Sicilie - Syracusy - Timoleon 344 - 336 př. n. l.
25Řecko - Sicilie - Syrakusy - Hiketas 288 - 279 př. n. l.
26Řecko - Makedonská města - archaické období - Eion 500 - 437 př. n. l.
27Řecko - makedonská města - Mende - archaické období 480 - 460 př. n. l.
28Řecko - makedonská města - Akanthos cca 400 př. n. l.
29Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
31Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
33Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
35Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
38Řecko - Makedonská města - Herakleia Sintike 1. stol. př. n. l.
39Řecko - Makedonská města - Orthagoreia cca 350 před n. l.
40Řecko - Makedonská města - Pella 196 - 168 př. n. l.
41Řecko - Makedonská města - Pella 187 - 168 př. n. l.
42Řecko - Makedonská města - Philipi 357 - 330 př. n. l.
43Řecko - Makedonská města - Thessalonika Aesillias 90 - 75 př. n. l.
45Řecko - Makedonská města - Thessalonika 159 - 148 př. n. l.
46Řecko - Makedonská města - Thessalonika ražby za císařství 1. st. n. l.
47Řecko - Makedonie - autonomní ražby 2. - 3. stol. n. l.
48Řecko - Thrakie - Aigospotamoi 4. stol. př. n. l.
50Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
51Řecko - Thrakie - Ainos 280 - 200 př. n. l.
52Řecko - Thrakie - Alopekonnesos 300 - 250 př. n. l.
53Řecko - Thrakie - Bisante po roce 280 př. n. l.
54Řecko - Thrakie - Byzantion aliance s Kalchidou 3. - 2. stol. př. n. l.
55Řecko - Thrakie - Kardia cca 350 př. n. l.
57Řecko - Thrakie - Krithote cca 350 př. n. l.
58Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
64Řecko - Thrakie - Maroneia 400 - 350 př.n.l.
65Řecko - Thrakie - Sestos cca 300 př. n. l.
66Řecko - Thrakie - Sestos po roce 150 př. n. l.
67Řecko - Thrakie - Sestos cca 300 př. n. l.
68Řecko - Thrakie - Sestos 3. - 2. stol. př. n. l.
70Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 470 - 450 př. n. l.
72Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 450 - 425 př. n. l.
73Řecko - Thrakie - Mesembria
74Řecko - Thrakie - Mesembria 400 - 350 př. n.l.
76Řecko - Thrakie - Mesembria pol. 3. stol. př. n. l.
77Řecko - Thrakie - Istros 5. - 4. stol. př. n. l.
78Řecko -Thrakie - Odessos ( Varna ) po roce 200 př. n. l.
79Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Seuthes III. cca 324 př. n. l.
80Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Skostokos 277 - 260 př. n. l.
81Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kersibaulos 3. stol. př. n. l.
82Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kavaros 219 - 200 př. n. l.
83Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Mostidos 150 - 125 př. n. l.
84Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Rhometalces I. 11 - 12 př. n. l.
85Řecko - Odryské království Adaios 260 / 50 - 240 př. n. l.
92Řecko - Skýtští králové - Charapses - 3. stol. př. n. l.
93Řecko - Thrácké ostrovy - Samothrake - po roce 280 př. n. l.
94Řecko - Thrácké ostrovy - Thasos po roce 148 př. n. l.
95Řecko - Thessalie - Larissa 480 - 460 př. n. l.
96Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př. n. l.
98Řecko - Thessalie - Phalanna 400 - 344 př. n. l.
99Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
StranaPoložkyObdobí
2101Řecko - Akarnania - Leukas 350 - 250 př. n. l.
102Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
103Řecko - Phokis 371 - 357 př. n. l.
104Řecko - Kolchis - Dioscurias 2. - 1. stol. př. n. l.
105Řecko - Pontos - Amisos 3. - 2. st. př. n. l.
108Řecko - Bythinia - minc. Kalchedon 4. stol. př. n. l.
109Řecko - Mysia - Kyzikos 4. - 3. stol. př. n. l.
110Řecko - Mysia - Lampsakos 4. stol. př. n. l.
112Řecko - Mysia - Lampsakos 3. stol. př. n. l.
115Řecko - Mysia - Pergamon 350 - 300 př. n. l.
116Řecko - Mysia - Pergamon cca 300 př. n. l.
117Řecko - Mysia - Pergamon 2. - 1. stol. př. n. l.
120Řecko - Mysia - Pergamon autonomní ražba pod Římem 1. stol .n. l.
121Řecko - Mysia - Priapos 3. stol. př. n. l.
122Řecko - Troas - Antadros cca 350 př. n. l.
123Řecko - Troas - Alexandria Troas - autonomní ražby 3. stol. n. l.
124Řecko - Troas - Biritis cca 300 př. n. l.
125Řecko - Troas - Dardanos cca 350 př. n. l.
128Řecko - Troas - Gergis 4. stol. př. n. l.
130Řecko -Troas - Ilion ( město na základech Tróje ) 3. stol. př. n. l.
131Řecko -Troas - Ilion ( město na základech Tróje ) 2. - 1. stol. př. n. l.
132Řecko - Troas - Abydos 4. stol. př. n. l.
135Řecko - Troas - Abydos 3. stol. př. n. l.
136Řecko - Troas - Neandrea 350 - 310 př. n. l.
137Řecko - Troas - Skepsis 350 - 310 př. n. l.
138Řecko - Aiolis - Aiga I 2. - 1. stol. př. n. l.
139Řecko - Aiolis - Aigeai
140Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
143Řecko - Aiolis - Elaia 5. stol. př. n. l.
144Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
146Řecko - Aiolis - Myrina 2. stol. př. n. l.
147Řecko - Aiolis - Temnos 350 - 300 př. n. l.
148Řecko - Ionia - Miletos - archaické období 6. - 5. stol. př. n. l.
149Řecko - Ionia - Ephesos 4. stol. př. n. l.
150Řecko - Ionia - Kolophon 4. stol. př. n. l.
151Řecko - Ionia - Priene 3. stol. př. n. l.
152Řecko - Ionia - Smyrna 2. - 1. stol. př. n. l.
153Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
154Řecko - Ionia - Teos 3. stol. př. n. l.
155Řecko - Ionia - Chios 2. - 1. stol. př. n. l.
156Řecko - Ionia - Samos před rokem 325 př. n. l.
157Řecko - Lydia - Sardy 2. - 1. stol. př. n. l.
160Řecko - Lydia - Thyateira 2. stol. př. n. l.
161Řecko - Pisidia - Termessus Major ranné 3. stol. n. l.
162Řecko - Phoenicia - Arados 2. stol. př. n. l.
163Řecko - Phoenicia - Maratos 2. stol. př. n. l.
164Řecko - Judea - římští prokurátoři - Coponius 6. - 9. n. l.
165Řecko - Judea - římští prokurátoři - M. Ambibulus 9. - 12. n. l.
166Řecko - Makedonie - Amyntas III. 389 - 383 a 381 - 369 př. n. l.
167Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
169Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
176Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
180Řecko - Makedonie - Demetrios Poliorketes 306 - 283 př. n. l.
181Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
184Řecko - Makedonie - Philip V. 221 - 179 př. n. l.
186Řecko - Makedonie - Perseus 179 - 168 př. n. l.
187Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
189Řecko - Seleukovci - Seleukos I. 312 - 280 př. n. l.
190Řecko - Seleukovci - Antichos II. 261 - 246 př. n. l.
191Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
193Řecko - Seleukovci - Achaios 220 - 214 př. n. l.
194Řecko - Seleukovci - Seleukos IV. 187 - 175
195Řecko - Seleukovci - Demetrios I. 162 - 150 př. n. l.
196Řecko - Seleukovci - Antichos VII. Evergetes 138 - 129 př. n. l.
197Řecko - Seleukovci - Cleopatra a Antiochos VIII. 125 - 121 př. n. l.
198Řecko - království Pergamon 282 - 133 př. n. l.
200Řecko - království Cappadocia - Ariarathes V., Eusebes Philopator 163 - 130 př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
3201Egypt - Ptolemajovci - Ptolemy I. Soter 305 - 283 př. n. l.
202C. Terentius Lucanus 147 př. n. l.
203Fam. Furia - M. Forius L. Philus
204Marcus Antonius + 30 př. n. l.
205Augustus 27 - 24 n. l.
206Agrippa + 12 př. n. l., posmrtná ražba za Tita
207Claudius 42 - 54
208Vespasianus 69 - 79
210Titus 79 - 81
211Domitianus jako augustus 81 - 96
212Nerva 96 - 98
213Trajanus 98 - 117
214Hadrianus 117 - 138
217Hadrianus a Diva Sabina + 136
218Sabina + 135
219Antoninus Pius 138 - 161
226Faustina starší,+ 141 - ražba za Antonia Pia
229Faustina mladší + 175 pod Antoniem Piem
230Marcus Aurelius 161 - 180
231Lucilla + 183 - dcera Marca Aurelia
232Commodus 177 - 192
235Septimus Severus 193 - 211
236Caracalla 198 - 257
237Geta jako caesar 198 - 209
238Julia Maesa + 223 - babička Elagabala
239Severus Alexander 222 - 235
240Julia Mamaea matka Alexandra
242Gordianus III. 238 - 244
245Trajanus Decius 249 - 251
246Trebonius Gallus 251 - 253
247Gallienus 253 - 268
252Salonina + 268 - manželka Galliena
253Victorinus 269 - 271
255Tetricus 271 - 274
256Claudius II. Gothicus 268 - 270
258Aurelianus 270 - 275
261Severina + (?) manželka Aureliana
262Vabalathus, král Palmyry, spoluvládce s Aurelianem 270 - 272
263Tacitus 12 / 275 - 6 / 276
265Florianus 6 - 9 / 276
267Probus 276 - 282
268Maximianus 286 - 305, 306 - 308, 310
271Galenus jako augustus 305 - 311
272Severus II. jako caesar 305 - 306
273Licinius I. 308 - 324
279Licinius II. 317 - 324
280Constantinus I. 307 - 337
286Crispus 316 - 326
289Delmatius 335 - 337
290Řím - pamětní ražby 330 - 346 Urbs Roma
292Constantinus II. jako caesar 324 - 337
295Vetranio 3. - 12. 350
296Constantius Gallus 351 - 354
297Julianus II. ' Apostatus ' 360 - 363
300Jovianus 363 - 364
StranaPoložkyObdobí
4301Valentinianus 364 - 375
302Procopius 365 - 366
303Valentinianus II. 375 - 392
304Theodosius I. 379 - 395
306Aelia Flacilla - manželka Theodosia I. + 386
307Aelia Eudoxia manželka Arcadia
308Honorius 393 - 423
309Marcianus 450 - 457
310Leo I. 457 - 474
311Řím - císařství
313Augustus 27 - 14 n. l.
317Tiberius 14 - 37
319Caligula 37 - 41
321Caligula a Antonie
322Claudius 41 - 54
323Nero 54 - 68
325Nero a Divus Claudius 54 - 68
326Domitianus 81 - 96
328Domitianus a Domitia
329Trajanus 98 - 117
332Hadrianus 117 - 138
334Antonius Pius 138 - 161
339Marcus Aurelius 161 - 180
341Faustina mladší
343Commodus 177 - 192
347Septimus Severus 193 - 211
354Caracalla 198 - 217
365Geta 209 - 212
366Alexander Severus 222 - 235
372Maximinus I. Thrax 235 - 238
373Gordianus III. 238 - 244
377Philipus I. 244 - 249
378Philipus II. 247 - 249
379Trebonianus Gallus 251 - 253
380Valerianus I. 253 - 260
384Gallienus 253 - 268
385Anastasius I. 491 - 518
386Justin I. 518 - 527
387Justinian I. 527 - 565
388Justinus II. 565 - 578
389Maurice Tiberius 582 - 602
391Phocas 602 - 610
394Heraclius 610 - 641
397Constans II. 641 - 668
398Constantinus V. 741 - 775
400Leo IV. 775 - 780
StranaPoložkyObdobí
5401Leo IV. 775 - 780
403Constantinus Vi. a Irene 780 - 798
405Michael I. 811 - 813
406Leo V. Armenius 813 - 820
407Michael II. Amorianus 820 - 819
408Theophilus 829 - 842
409Leo VI. 886 - 912
410Constantinus VII. a Romanus I. 913 - 959
413Romanus III 1028 - 1034
414Constantinus IX. 1042 - 1055
415Constantinus X. 1059 - 1067
417Michael VII. 1071 - 1078
418Nicephoros III. 1078 - 1081
419Alexius I. Commenus 1081 - 1118
423John II. Comnenus 1118 - 1143
424Manuel I. 1143 - 1180
429Isaac II. 1185 - 1195
431Johanes III. Comnenus - Ducas 1222 - 1254
432Byzanc - císařství Nicaea - Theodorus Ducas - Lascaris 1254 - 1258
433Byzanc - císařství Nicaea - anonymní ražby 1204 - 1261
434Persis - Dareos II. 1. stol. př. n. l.
435Persis - Artaxerxes II. syn Darea II. 1. stol. př. n. l.
437Perlis - Pakoros I. syn Oxathera 1. stol . n. l.
438Perlis - Pakoros II. syn Pakora I. 1. stol. n. l.
439Elymais království - Kamnaskires VI. konec 1. a poč. 2. stol. n. l.
440Elymais království - Orodes I. 1. pol. 2. století n.l.
441Elymais království - Phraates I. 2. pol. 2. století n. l.
442Sasánovci 6. - 7. stlo.
443Tabaristan - Abbásovští guvernéři - Umar ibn Al´Ala 120 - 129 pye 737 - 746 AD
444Tabaristan - Abbásovští guvernéři - Sulejman 133 - 137 784 - 488 AD
446Tabaristan - Abbásovští guvernéři - Hani 137 - 138 pye 788 - 789 AD
448Tabaristan - guvernéři - anonymní ražby
449Persie - Sasánovci - Hormiad IV. 579 - 590
453Persie - Sasánovci - Kovad I. 488 - 531
454Persie - Sasánovci - Chusro II (?) 591 - 628
455Persie - Timurovci - Hosan Baygera 1443 - 1508 878 - 912 H
456Západní turci - Sahitigin konec 7. a počátek 8. století
457Indie - Taxila - údolí Indu
458Indie - Hindu 17. - 18. století
460Indie - Mogulové - Akbar Veliký 963 - 1014 H 1556 - 1605
462Severní Afrika - Ceuta 12. - 13. století
463Rasulidé v Jemenu - Al Muzaffar Jusúf 647 - 694 H 1249 - 1295
465Seljukovci - Jak Churso II. 634 - 644 H 1237 - 1246
466Mehrabanidé - Nasir al din Muhamad 1261 - 1318 H
467Zlatá Horda - Uzbeg Chán 712 - 741
469Zlatá Horda - Džanibeg 742 - 758 H 1341 - 1357
471Zlatá Horda - Chán Toktamys 778 - 797 H 1376 - 1395
474Zlatá Horda - Beg Pulad Chán 792 - 794 H 1390 - 1392
475Zlatá Horda - Šadibeg Chán 803 - 810 H 1401 - 1407
477Saruchanovci - Turecko - Bešliky Išhak Beg 759 - 792 H 1358 - 1390
478Girejovci - Salamat Girej I. 1017 - 1019 H 1608 - 1610
479Girejovci - Qaplan Girej I. 1. vláda 1119 - 1120 H 1707 - 1708
480Girejovci - Sa´adat Girej III. 1129 - 1137 H 1717 - 1724
481Girejovci - Qaplan Girej I. 3. vláda 1143 - 1149 H 1730 - 1736
483Girejovci - Mengli Girej II. bin Selim 2. vláda 1150 - 1152
484Girejovci - Girej II. 1156 - 1161 H 1743 - 1748
485Girejovci - Selim Girej III. 2. chaná 1184 - 1185 H 1771 - 1772
486Janované na Dněstru - Moncastro - Bělgorod - Alba Cita 1423 - 1425
487Křižáci v Athénách
488Velcí Mogulové - Akbar Jalalud din Muhammed
489Malá Asie - Kai Kobád I. 1219 - 1236
490Malá Asie ( Mongolsko ) - Ichanové - Hülegü 1256 - 1265
491Umájovci - Chalifa Al - Walid I. 705 - 715 86 - 96 AH
492Indosasánovci - Dynastie Čalukivovci - anonym 950 - 1050
493Bactrie - Západní Afganistan - Heptalité - Napki Malik 475 - 576 AD
494Chorezm - šáhové - Mohamad ibn Tekeš 590 - 597 H 1195 - 1200
495Indie - Indoparthové - Gondohares I. 20 - 25 AD
496Indie - Jaunpur - Shams al Din Ibrahim Shah 843 H 1439 AD
497Indie - Kašmír - Sangrama Bewa 1003 - 1028 AD
498Indie - Dekan - Abdaláh Quth shah 1035 - 1083 H 1625 - 1683 AD
499Indie - Baroda - Sayaji Rao III. 1875 - 1938 AD
500Indie - Karauli - Arjun Pal 1876 - 1886 AD
StranaPoložkyObdobí
6501Indie - Gujarát - Chiyat al Din Mohamad shah II. 1442 - 1451 AD
502Indie - Kutch - Desajli II. 1818 - 1860 AD 1875 - 1918 VS
504Indie - Malwa sultanát - Mahmud Shah ii.
505Indie - Sultánové z Dilí - Muhammad III. 1325 - 1351 AD
506Indie - Delhi Tughluq - Ghiath al - Din Muhammad iii.
507Arménie - Leon I. 1198 - 1219 AD
508LITERATURA
511PEČETIDLO
512Evropské denárové ražby
515Vratislav II. 1061 - 1086, 1086 - 1092
516Bořivoj II. 1100 - 1120
517Vladislav ( syn Soběslava ) 1137 - 1140 nebo Vladislav II.
518Vladislav II. 1140 - 1174
519Bedřich 1173 - 1189
520Václav I. 1230 - 1253 společné ražby s Ottou markrabětem Míšeňským
521Přemysl II. 1253 - 1278
522Václav II. 1278 - 1305
528Čechy ?
529Jan Lucemburský 1310 - 1346
541Karel IV. 1346 - 1378
552Václav IV. 1378 - 1419
560Václav IV. - husité - okolo roku 1420
565Ražby měnové reformy okolo roku 1450
567Zhořelec - město - 2. polovina 15. století
568Jiří z Poděbrad 1458 - 1471
569Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
575Ferdinand I. 1526 - 1564
584Maxmilian II. 1564 - 1576
592Rudolf II. 1576 - 1611
StranaPoložkyObdobí
7601Rudolf II. 1576 - 1611
642Matyáš II. 1612 - 1619
644Ferdinand II. 1619 - 1637
673Ferdinand III. 1637 - 1657
678Leopold I. 1657 - 1705
StranaPoložkyObdobí
8701Leopold I. 1657 - 1705
707Josef I. 1705 - 1711
714Karel VI. 1711 - 1740
718Marie Terezie 1740 - 1780
723František I. 1792 - 1835
727Ferdinand V. 1835 - 1848
738Břetislav II. a Vratislav I., společná vláda na Brněnsku asi 1092
739Vladislav II., markrabě moravský 1224 - 1227
740Přemysl, markrabě moravský 1228 - 1239
741Přemysl Otakar, markrabě moravský 1247 - 1253
742Václav II. 1283 - 1305
745Markrabě Jošt 1404 - 1411
746Brno - městská ražba 1439 - 1452
748Brno - městská ražba po roce 1452
749Jihlava - městská ražba - po roce 1452
751Ferdinand II. 1619 - 1637
782Vratislav - Vladislav II. 1471 - 1518
783Ferdinand II. 1619 - 1637
StranaPoložkyObdobí
9801Ferdinand II. 1619 - 1637
823Ferdinand IV. 1646 - 1654
824Leopold I. 1657 - 1705
876Josef I. 1705 - 1711
879Krnov - Johan Georg 1607 - 1622
880Münsterberg - Půta z Častolovic 1429 - 1453
881Opava - Karel Eusebius 1627 - 1684
882Těšín - Ferdinand III.
884VLÁDNÍ RAŽBY MEDAILOVÉHO CHARAKTERU
897RODOVÉ RAŽBY
898Wolf a Tomáš Herolt z Úpy a Mikuláš Vodňanský z Čazarova
899Jindřich Šlik 1627 - 1650
900Salzburg - arcibiskupství - Matyáš Lang 1519 - 1540
StranaPoložkyObdobí
10901Salzburg - arcibiskupství - Max Gandolf 1668 - 1687
902Salzburg - arcibiskupství - Hieronimus 1772 - 1803
903Vídeň - arcibiskupství - Leopold Max Frmian 1822 - 1831
904Československá republika 1945 - 1953
905Československá republika 1953 - 1992
911Česká republika 1993 -
915Koloman 1095 - 1116
916Ladislav III. 1204 - 1205
917Ludwig I. z Anjou 1342 - 1382
919Zikmund Lucemburský 1387 - 1437
920Matyáš Korvín 1458 - 1490
923Vladislav II. 1490 - 1516
926Štěpán Bockai - knížectví Transylvánie 1604 - 1606
927Matyáš II. 1608 - 1619
936Gabriel Bethlem - knížectví Transylvánie 1613 - 1619
937Ferdinand II. 1619 - 1637
939Ferdinand III. 1637 - 1656
941Leopold I. 1657 - 1705
952Josef I. 1705 - 1711
953Karel VI. 1711 - 1740
954Marie Terezie 1740 - 1780
956Josef II. 1765 - 1790
959Leopold II. 1790 - 1792
960František II. 1792 - 1835
990Ferdinand V. 1835 - 1848
998Leopold VI. - vévoda 1198 - 1230
999Bernhard 1202 - 1256
1000Přemysl Otakar 1261 - 1281
StranaPoložkyObdobí
111001Přemysl Otakar 1261 - 1281
1003Albrecht I. 1282 - 1308
1005Albrecht III. a Albrecht IV., ražby z let 1388 - 1399
1006Albrecht III. 1365 - 1395 nebo Albrecht IV. 1395 - 1404
1007Albrecht IV. 1395 - 1404, Albrecht V. a Vilém + 1406
1008Jan III. 1407 - 1443 Hals - Leuchtenberg
1009Albrecht V. 1411 - 1439
1012Fridrich V. 1424 - 1493, jako poručník Ladislava Pohrobka,ražby z let 1439 - 1442
1016Ladislav Pohrobek 1452 - 1457, ražba z roku 1456
1018Leopold IV. 1404 - 1406
1019Fridrich V. 1424 - 1493, ražba z konce 30 let a počátek 40. let 15. stol.
1020Fridrich V. 1424 - 1493, ražba po roce 1460
1021Dolní Rakousy
1022Arcivévoda Ferdinand ( II. ) 1592 - 1618
1023Ferdinand II. 1619 - 1637
1024Maxmilian 1613 - 1618
1025Arcivévoda Leopold 1619 - 1632
1026Ferdinand II. 1619 - 1637
1027Arcivévoda Ferdinand Karel 1632 - 1662
1028Leopold I. 1657 - 1705
1030Karel VI. 1711 - 1740
1032Marie Terezie 1740 - 1780
1037Josef II. 1765 - 1790
1041František II. 1792 - 1835
1055Ferdinand V. 1835 - 1848
1067František Josef I. 1848 - 1916
1087Bavorsko - Maxmilian III. Joseph 1745 - 1777
1090Bavorsko - Maxmilian I. Josef 1806 - 1825
1091Bavorsko - Otto 1886 - 1913
1093Bavorsko - princ Lutpold 1886 - 1912
1094Brandenburg - Georg Wilhelm 1619 - 1640
1096Emden - svobodné město
1097Falc - Jan Hornofalcký 1404 - 1410 - 1448
1098Hall
1099Hamburg
StranaPoložkyObdobí
121101Lübeck - město
1102Pfalz - Friedrich V. 1610 - 1623
1103Pfalz - Neuborg - Karl Philipp 1716 - 1742
1104Prusko - vévodství - Friedrich Wilhelm 1640 - 1688
1105Prusko - Friedrich Wilhelm III. 1797 - 1840
1106Prusko - Wilhelm I. 1861 - 1888
1107Prusko - Wilhelm II. 1888 - 1918
1110Řezno
1111Sasko - Míšeň
1112Sasko - Míšeň - Friedrich II. Dobromyslný a Vilém III. Statečný 1440 - 1464
1113Sasko - Anton 1827 - 1836
1114Sasko - Johann 1854 - 1873
1117Německo - Výmarská republika 1918 - 1933
1120Německo - III. říše 1933 - 1945
1122Spolková republika Německo
1127Belgie - Leopold II. 1865 - 1909
1129Belgie - Leopold III. 1934 - 1950
1130Bělorusko
1132Bulharsko - Constantin Asen 1257 - 1277
1136Bulharsko - Ivan Alexander se synem Michalem 1331 - 1355
1137Bulharsko - Ivan Alexandr a carevna Theodora 1331 - 1371
1138Bulharsko - Ivan Alexander - samostatná vláda 1331 - 1371
1139Bulharsko - Ivan Šišman 1371 - 1396
1142Bulharsko - Ivan Sracimír 1360 - 1396
1144Bulharsko
1145Červená Rus ( Halič ) - Kasimir III. ( Veliký ) 1333 - 1370
1147Červená Rus ( Halič ) - Wladislav Opolský, mezivládí 1370 - 1372
1148Červená Rus ( Halič ) - Vladislav Jagelonský 1387 - 1399
1149Dánsko - Christian IV. 1588 - 1648
1151Dánsko - Frederik IX. 1947 - 1972
1152Elbing - Gustaf II. Adolph 1611 - 1632
1153Finsko pod Ruskem - Alexandr II. 1855 - 1881
1158Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
1159Francie - Lotrinsko - Leopold I. 1697 - 1729
1160Francie - Ludvík XIII. 1610 - 1643
1161Francie - Ludvík XIV. 1643 - 1715
1164Francie - Ludvík XV. 1715 - 1774
1165Francie - Ludvík XVI. 1774 - 1793
1166Francie - Napoleon I. 1804 - 1814
1168Francie - Ludvík Filip 1830 - 1848
1171Francie
1172Francie - kolonie - Karibik - Karel X. 1824 - 1830
1173Gdaňsk - Zikmund I. 1506 - 1548
1174Gdaňsk - Zikmund III. Vasa 1587 - 1632
1175Grónsko - Cryolie mining company
1176Grónsko
1178Guernsey
1180Guernsey - Alžběta II. 1952-
1181Irsko - Jiří III. 1760 - 1820
1182Italské státy - Aquileia - Berhold 1218 - 1251
1183Italské státy - Benátky - dóže Antonio Venier 1382 - 1400
1184Itálie - království - Napoleon I. 1804 - 1814
1185Itálie - republika 1946 -
1186Litva - Witowd 1392 - 1430
1187Litva - Alexander 1492 - 1506
1188Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
1198Litva - Sigismund August 1548 - 1572
StranaPoložkyObdobí
131201Litva - Sigismund August 1548 - 1572
1208Litva - Sigismund III. 1587 - 1632
1210Litva - Johan Casimir 1648 - 1668
1211Livonie - Kristina Švédská 1632 - 1654
1213Livonie - Carl X. Gustav 1654 - 1660 - švédská okupace
1215Nizozemí - provincie Friesland
1216Nizozemí - provincie Gelderland
1217Nizozemí - provincie Holland
1218Nizozemí - Provincie Utrecht
1219Nizozemí - provincie Zeeland
1220Nizozemí - Wilhelmina 1890 - 1948
1222Nizozemí - Beatrix 1980 - 2013
1223Norsko - Oscar II. 1872 - 1905
1224Norsko - Olaf V. 1957 - 1991
1225Polsko - Zikmund III. 1587 - 1632
1229Polsko - město Lobženica ( Lobsenz ) - Zikmund III. 1587 - 1632
1230Polsko - Jan Kazimír 1649 - 1668
1231Polsko republika
1233Rakousko republika
1235Riga - biskupství - Thomas Schöning 1527 - 1539
1236Riga - Kristina Švédská 1632 - 1654
1238Rusko - Kijevská Rus - Vladimír Olgierdovič 1380 - 1394 ražby kolem 1380
1242Rusko - Vasilij Dmitrijevič 1389 - 1425
1244Rusko - Nižněgorod - Suzdal - Daniil Borisovič 1411 - 1415
1245Rusko - Vasilij Vasiljevič ( Temný ) 1425 - 1462
1248Rusko - velkovévodství - Ivan III. Vasiljevič 1462 - 1505
1256Rusko - Vasilij Ivanovič 1505 - 1533
1258Rusko - Ivan Vasilevič jako velkokníže 1533 - 1547
1268Rusko - Ivan IV. Vasilevič jako car 1547 - 1584
1273Rusko - Fedor Ivanovič 1584 - 1598
1276Rusko - Boris Fedorovič Godunov 1598 - 1605
1278Rusko - Dmitrij Ivanovič ( Lžidimitrij I. ) 21.7.1605 - 17.5.1606
1280Rusko - Vasilij Ivanovič Šujskij 1606 - 1610
1283Rusko - polská okupace - Vladislav Zigismundovič 1610 - 1612
1285Rusko - Švédové v Novgorodu 1611 - 1617
1286Rusko - Michail Fodorovič Romanov 1613 - 1645
1287Rusko - Alexej Michailovič 1645 - 1676
1289Rusko - Fedor III. Alexejevič 1676 - 1682
1290Rusko - Ivan V. Alexejevič 1682
1291Rusko - Petr Alexejevič, Ivan Alexejevič, Sofia 1682 - 1689- sevský čech 1686
1292Rusko - Petr I. Alexejevič 1682 - 1725
1294Rusko
1295Rusko - Alžběta I. 1741 - 1761
1296Rusko - Kateřina II. 1762 - 1796
1299Rusko - Pavel I. 1796 - 1801
1300Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
StranaPoložkyObdobí
141301Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
1302RSFSR ( SSSR )
1306SSSR
1313Ruská arktická teritoria
1316Ruská zámořská teritoria
1322San Marino
1337Slovenská republika 1993 -
1339Srbsko (?)
1340Španělsko - Philip V. 1700 - 1746
1341Španělsko - provizorní vláda 1868 - 1871
1342Španělsko - Amadeo I. 1871 - 1873
1345Španělsko - Alfonso XII. 1874 - 1885
1350Španělsko - Alfonso XIII. 1886 - 1931
1354Španělsko - republika
1355Španělsko - Barcelona - Joseph Napoleon 1808 - 1814
1356Španělské Nizozemí - Brabant - Philip IV. 1621 - 1665
1359Španělské Nizozemí - Brabant - Karel II. 1665 - 1700
1360Švédsko - Gustav II. Adolf 1611 - 1632
1361Švédsko - Carl XI. 1660 - 1697
1362Švédsko - Oscar II. 1872 - 1907
1364Švédsko - Gustav V. 1907 - 1950
1367Švýcarsko - kanton Luzern
1369Turecko - Murad I. bin Orhan 763 - 791 H 1367 - 1389
1370Turecko - Bayezid I. bin Murad 791 - 805 H 1389 - 1402
1371Turecko - Emir Süleyman ( bin Bayezid ) - mezivládí 805 - 813 H 1402 - 1411
1372Turecko - Murad II. bin Mehmed 1. vláda 824 - 848 H 1421 - 1441
1373Turecko - Murad II. bin Mehmed 2. vláda 855 - 886 H 1451 - 1481
1374Turecko - Suleyman I. bin Selim 926 - 974 H 1520 - 1566
1375Turecko - Mahmud II. 1223 - 1255 H 1808 - 1839
1376Vatikán - Pius IX. 1846 - 1878
1377Vatikán - Pius XI. 1922 - 1939
1379Vatikán - Pavel VI. 1963 - 1978
1386Vatikán - Jan Pavel II. 1978 - 2006
1393Velká Británie - Edward I. 1272 - 1307
1395Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
StranaPoložkyObdobí
151401Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
1409Velká Británie - Wiliam IV. 1830 - 1837
1410Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
1412Velká Británie - Jiří V. 1910 - 1912
1415Velká Británie - Severní Wales
1416Bahamy - Alžběta II. 1952 -
1417Barma
1423Benin
1425Bermuda - Alžběta iI. 1952 -
1426Borneo ( Brunei )
1428Brazilie - Jao VI. 1818 - 1822
1429Čína - dynastie Cou 1122 - 256 př. n. l.
1430Čína - dynastie Čching 1644 - 1912
1431Egypt
1432Eritrea - Umberto I. 1889 - 1900
1433Ethiopie
1434Ethiopie - Menelik II. 1889 - 1913
1435Fiji - Alžběta II. 1952 -
1436Ghana - Ašantské království
1476Ghana - kultura Lobi
1477Ghana - Senufo
1480Holandská východní Indie
1481Indie - Kutch - Khengarji III. 1932 - 1999 VS 1875 - 1942 AD
1483Indie - Kutch - VijaYarajji 1999 - 2004 VS 1942 - 1947 AD
1484Indonésie
1485Jižní Afrika
1487Kanada - Jiří VI. 1936 - 1952
1488Kanada - Alžběta II. 1952 -
1491Kongo - Katanga cross
1492Kongo - Katanga
1493Kongo demokratická republika
1496Kuba
1498Laos - království Langchang - Setthatirat 1353 - 1571
1500Maledivy
StranaPoložkyObdobí
161501Mexiko - Karel VI. 1788 - 1808
1502Mexiko
1504Německá východní Afrika
1505Nový Founland
1506Nigerie
1507Ostrov prince Edwarda
1508Panama
1509Papua Nová Guinea, Sepik, jezero Sentani
1510Peru
1512Portugalská Indie - Diu
1513Saudská Arábie - Abd Al - Aziz ibn Saud 1344 - 1373 H 1926 - 1367
1515Thajsko - Rama IV. 1851 - 1861 - éra Mongkut
1517Tibet
1518Uruguay
1519USA
1530Zimbabwe
1532Pobočka v Plzni
1533Pobočka v Příbrami
1534Pobočka v Táboře
1535Medaile s numismatickým námětem
1538Regionální medaile Čech, ĆSR, ČSSR, ĆR - řazeno podle míst
1549Medaile osobností
1553Medaile legionářské
1554Medaile s církevním námětem
1556Medaile ostatní
1559Medaile Rakousko - Uherska
1563Medaile ostatních států
1588ČSR, ČSSR, ČR
1596Faleristika ostatních států
StranaPoložkyObdobí
171601Československá republika 1953 - 1992
1602Nouzovky , poukázky
1603Zajatecký tábor
1604Bankovky ostatních zemí
1606Odznaky regionální
1607Odznaky osobností
1608Odznaky legionářské
1609Odznaky vojenské
1612Odznaky sokolské
1616Odznaky hasičské
1618Odznaky ostatních zemí
1623Účelové známky
1629Keltové - Gallie - Seine 2. - 1. stol. př. n. l.
1630Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
1631Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
1635Řecko - Makedonská města - Herakleia Sintike 1. stol. př. n. l.
1636Řecko - Makedonská města - Orthagoreia cca 350 před n. l.
1637Řecko - Makedonská města - Philipi 357 - 330 př. n. l.
1638Řecko - Makedonská města - Thessalonika ražby za císařství 1. st. n. l.
1639Řecko - Thrakie - Kardia cca 350 př. n. l.
1640Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
1644Řecko - Thrakie - Mesembria 450 - 350 př. n.l.
1645Řecko - Thrakie - Mesembria
1646Řecko - Thrakie - Mesembria 400 - 350 př. n.l.
1653Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Rhometalces I. 11 - 12 př. n. l.
1654Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př. n. l.
1655Řecko - Thessalská liga - minc.Larissa 196 - 146 př.n.l.
1660Řecko - Mysia - Lampsakos 4. stol. př. n. l.
1661Řecko - Mysia - Pergamon 282 - 133 př. n. l.
1662Řecko - Troas - Gargara cca 350 př. n. l.
1663Řecko - Troas - Gergis 4. stol. př. n. l.
1664Řecko -Troas - Ilion ( město na základech Tróje ) 2. - 1. stol. př. n. l.
1665Řecko - Troas - Abydos 4. stol. př. n. l.
1668Řecko - Troas - Skepsis 350 - 310 př. n. l.
1670Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
1673Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
1674Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
1677Řecko - Lydia - Sardy 2. - 1. stol. př. n. l.
1678Řecko - Makedonie - Amyntas III. 389 - 383 a 381 - 369 př. n. l.
1679Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
1686Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př.n.l.
1693Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
1696Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
StranaPoložkyObdobí
181701Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
1702Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
1704Řecko - Seleukovci - Antichos VII. Evergetes 138 - 129 př. n. l.
1705Řecko - království Pergamon 282 - 133 př. n. l.
1706Probus 276 - 282
1707Licinius I. 308 - 324
1708Constantinus I. 307 - 337
1721Helena - posmrtná ražba
1722Constantinus I. - posmrtné ražby
1723Constantinus II. jako caesar 317 - 337
1732Constantius II. jako caesar 324 - 337
1735Constantius II. jako augustus 337 - 361
1740Jovianus 363 - 364
1741Procopius 365 - 366
1742Valentinianus II. 375 - 392
1743Theodosius I. 379 - 395
1745Arcadius 383 - 408
1750Honorius 393 - 423
1751Anastasius I. 491 - 518 - předreformní období 491 - 498
1752Justin I. 518 - 527
1755Justinian I. 527 - 565
1756Justinus II. 565 - 578
1757Heraclius 610 - 641
1758Constans II. 641 - 668
1761Leo VI. 886 - 912
1762Constantinus VII. a Romanus I. 913 - 959
1763Basil II. a Constantin VIII 976 - 1025
1766Constantin VIII. 1025 - 1028
1767Romanus III. 1028 - 1034
1768Constantinus X. 1059 - 1067
1769Nicephoros III. 1078 - 1081
1770Alexius I. Commenus 1081 - 1118
1773Manuel I. 1143 - 1180
1776Isaac II. 1185 - 1195
1778Theodore II. 1254 - 1258
1779Latinští vládci v Constantinopoli 1204 - 1261
1780Johanes III. Comnenus - Ducas 1222 - 1254
1781Elymais království - Prodes III. 90 - 100
1782Elymais království - Praataces polovina 2. století n.l.
1783Indie - Velcí Mogulové - Akbar Jalal ud Din Muhammad
1784Indie - Velcí Mogulové - Akbar Veliký 923 - 1014 AH 1556 - 1605 AD
1785Indie - Ajjúbovci - Az Záhir Ghazi 582 - 613 AH 1186- 1216 AD
1786Indie - Ajjubovci - Ad Abú Bakr I. 585-615 AH 1193 - 1218 AD
1787Indie - Kušanovci - Kaniška 130 - 158 AD
1788Ganomany 270 - 295
1789Indie - Sultánové z Dillí - Mohammed Bin Sam 589 - 602 AH
1790Indie - Sultánové z Dillí - Sams al din Iltutmiš 607 - 633 AH 1211-1236 AD
1791Indie - Sultánové z Dillí - Muhammad II. 1296-1316 AD
1792Indie - Sultánové z Dillí - Muhammad III. 725 - 752 AH 1325 - 1351 AD
1793Indie - Bahmani - Ahmar II. 838 - 862 AH 1435 - 1458 AD
1794Indie - Bahawalpúr - Muhamad V. 1325 - 1365 AH 1907 - 1947 AD
1795Indie - Bakanir - Ratan Singh 1244 - 1268 AH 1828 - 1851 AD
1796Indie - Deccan - anonym
1797Indie - Gwalior - Dzajadžirád 1259 - 1304 AH 1843 - 1886 AD
1798Indie - Gwalior - Jayaji Rao 1843 - 1868
1799Indie - Jodhpur - Šáh Alam 1792 - 1858 AH
1800Indie - Jodhpur
StranaPoložkyObdobí
191801Indie - Jodhpur - Sardar Singh 1895 - 1991 AD 1952 - 1968 VS
1802Indie - Jodhpur - Sumar Singh 1918 - 1967 AD 1975 - 2014 VS
1803Indie - Kutch - Khengarji III. 1875 - 1954 AD 1932 - 1998 VS
1804Indie - Malwa, sultanát - Mahmud Shah II. 928 - 938 AH
1805Indie - Malwa, sultanát - Nasir Shah II. 1500 - 1510 AH
1806Naga cca 340
1807Indie - Nawanagar - Musaffar Shah III. 1569 - 1593 AH
1808Indie - Travancore - Ramu Varma IV. 1864 - 1880
1809Afganistan lokální ražby - anonym 19. století
1810Bhútan království - Ugyen Wang čhúk 1907 - 1927 AD
1811Cejlon - Vijaya Baku IV. 1271 - 1273 AH
1812Cejlon - Bhuvana Ika Bamu 1293 - 1302 AD
1813Nepal království - Pritkvi Viva Vikvama 1881 - 1911 AD 1938 - 1968 VS
1814Seldzuská říše - Seldzukovci - Kay Rubath I. 616 - 634 AH
1815Chivský chanát - Sajjíd Muhammad Rachim 1290 - 1313 AH 1873 - 1896 AD
1816Bucharský emirát - Abd al Ahad 1303 - 1308 AH 1816 - 1910 AD
1817Bucharský emirát - Alim bin Sajšid 1329 - 1338 AH 1911 - 1920 AD
1818Chach - ranné období, neznámý vládce 3. - 5. stol.
1819Suriovci - Šáh Mohammed 960 - 964 H 1552 - 1556
1820Zlatá Horda - Uzbeg Chán 712 - 741
1824Zlatá Horda - chán Džanibeg 742 - 758 AH 1341 - 1357 AD
1825Zlatá Horda - chán Chiar 760 - 762 AH 1358 - 1360 AD
1826Zlatá Horda - Chán Toktamys 778 - 797 H 1376 - 1395
1830Zlatá Horda - Šadibeg Chán 803 - 810 H 1401 - 1407
1834Zlatá Horda - 15. století
1835Girejovci - chánové z Krymu - Ghazi Girej II. 996 - 1017 H 1588 - 1608
1836Girejovci - Islám Girej III. 1054 - 1064 H 1644 - 1654
1837Girejovci - Dawlat Giray II. bin Salim Gtray - 2. vláda 1121 - 1125
1841Girejovci - Qaplan Girej I. 2. vláda 1125 - 1128 H 1713 - 1725
1842Girejovci - Sa´adat Girej III. 1129 - 1137 H 1717 - 1724
1844Girejovci - Qaplan Girej I. 3. vláda 1143 - 1149 H 1730 - 1736
1850Girejovci - Mengli Girej II. bin Selim 2. vláda 1150 - 1152
1851LITERATURA
1859Ladislav Pohrobek 1453 - 1457
1860Jiří Poděbradský 1460 - 1471
1862Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
1863Ferdinand I. 1526 - 1564
1868Maxmilian II. 1564 - 1576
1871Marie Terezie 1740 - 1780
1872František II. 1792 - 1835
1874Leopold I. 1657 - 1705
1889VLÁDNÍ RAŽBY MEDAILOVÉHO CHARAKTERU
1890Salzburg - arcibiskupství - Jan II. 1429 - 1441
1891Salzburg - Ferdinand ( kurfiřt ) 1803 - 1805
1892Československá republika 1918 - 1939
StranaPoložkyObdobí
201901Československá republika 1918 - 1939
1903Slovenská republika 1939 - 1945
1904Československá republika 1945 - 1953
1906Československá republika 1953 - 1992
1932Česká republika 1993 -
StranaPoložkyObdobí
212001Česká republika 1993 -
StranaPoložkyObdobí
222101Česká republika 1993 -
2147Zikmund 1387 - 1437
2148Rudolf II. 1576 - 1611
2149Matyáš II. 1608 - 1619
2167Ferdinand II. 1619 - 1637
2172Leopold I. 1657 - 1705
2179Josef I. 1705 - 1711
2180František II. 1792 - 1835
2185Albrecht V. 1411 - 1439
2192Fridrich V. 1424 - 1493, jako poručník Ladislava Pohrobka,ražby z let 1439 - 1442
2194Arcivévoda Leopold 1619 - 1632
2195Leopold I. 1657 - 1705
2196Karel VI. 1711 - 1740
2197Marie Terezie 1740 - 1780
2199František Lotrinský 1745 - 1765 / 1765 - 1780
StranaPoložkyObdobí
232201František II. 1792 - 1835
2207František Josef I. 1848 - 1916
2217Anhalt - Zerbst - Friedrich August 1747 - 1793
2218Bádensko
2219Bavory - Landshut - Jindřich IV. 1393 - 1450
2221Brandenburg - Georg Wilhelm 1619 - 1640
2227Braunschveig - Luneburg - Calenberg - Hanover - Georg III. 1727 - 1760
2228Brunswick - Wolfenbuttel - Heinrich Julius 1589 - 1613
2229Hannover
2230Prusko - Wilhelm II. 1888 - 1918
2231Sasko - Friedrich August III. 1763 - 1806
2232Sasko - Friedrich August II. 1836 - 1854
2233Sasko - Johann 1854 - 1873
2237Německo - císařství - Wilhelm I. 1871 - 1917
2256Německo - III. říše 1933 - 1945
2285Belgie - Albert II. 1993 -
2286Bělorusko
2287Bulharsko - Constantin Asen 1257 - 1277
2290Bulharsko - Ivan Alexander se synem Michalem 1331 - 1355
2291Bulharsko - Ivan Alexandr a carevna Theodora 1331 - 1371
2295Bulharsko - Ivan Sracimír 1360 - 1396
2300Dánsko - Frederik VIII. 1906 - 1912
StranaPoložkyObdobí
242301Elbing - Gustaf II. Adolph 1611 - 1632
2302Finsko pod Ruskem - Alexandr III. 1881 - 1894
2303Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
2311Francie - Ludvík XIV. 1643 - 1715
2312Francie - I. republika 1793 - 1794
2315Francie - II. republika 1848 - 1852
2317Francie - Napoleon III. 1852 - 1870
2318Francie - III. republika 1871 - 1940
2321Francie
2322Itálie - království - Napoleon I. 1804 - 1814
2325Itálie - Umberto I. 1878 - 1900
2326Itálie - Vittorio Emanuel III. 1900 - 1946
2329Itálie - republika 1946 -
2332Litva - Alexander 1492 - 1506
2333Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
2340Litva - Sigismund III. 1587 - 1632
2343Livonie - Kristina Švédská 1632 - 1654
2353Lotyšsko
2354Lucembursko - Charlota 1919 - 1964
2355Maďarsko
2356Monako
2357Nizozemí - provincie Holland
2358Nizozemí - Viliam I. 1815 - 1840
2362Nizozemí - Viliam II. 1840 - 1849
2363Nizozemí - Viliam III. 1849 - 1890
2369Nizozemí - Vilemína 1890 - 1948
2381Polsko - Johann Albert 1492 - 1501
2382Polsko - Zikmund I. 1506 - 1525
2383Polsko - Zikmund III. 1587 - 1632
2386Polsko - Jan Kazimír 1649 - 1668
2387Přidněsterská moldavská republika
2389Rakousko republika
2391Riga - švédská okupace - Gustaf II. Adolph 1611 - 1632
2393Riga - Kristina Švédská 1632 - 1654
StranaPoložkyObdobí
252401Riga - Kristina Švédská 1632 - 1654
2403Rusko - velkovévodství - Ivan III. Vasiljevič 1462 - 1505
2407Rusko - Vasilij Ivanovič 1505 - 1533
2412Rusko - Ivan Vasilevič jako velkokníže 1533 - 1547
2420Rusko - Ivan IV. Vasilevič jako car 1547 - 1584
2425Rusko - Fedor Ivanovič 1584 - 1598
2429Rusko - Boris Fedorovič Godunov 1598 - 1605
2432Rusko - polská okupace - Vladislav Zigismundovič 1610 - 1612
2434Rusko - Alexej Michailovič 1645 - 1676
2436Rusko - Petr I. Alexejevič 1682 - 1725
2437San Marino
2440Slovenská republika 1992 -
2466Španělsko - Isabela II. 1833 - 1868
2467Španělsko - Alfonso XII. 1874 - 1885
2468Švédsko - Gustav II. Adolf 1611 - 1632
2471Švédsko - Kristina 1632 - 1654
2472Švédsko - Oscar II. 1872 - 1907
2474Švédsko - Gustav V. 1907 - 1950
2475Vatikán - Pius VI. 1775 - 1799
2477Vatikán - Pius IX. 1846 - 1878
2478Vatikán - Pius XII. 1939 - 1958
2479Vatikán - Jan Pavel II. 1978 - 2006
2480Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
2481Velká Británie - Alžběta II. 1952 -
2483Ascension - ostrov - Alžběta II. 1952 -
2484Austrálie - Alžběta II. 1952 -
2485Cookovy ostrovy - Alžběta II. 1952 -
2486Egypt
2488Ethiopie - Haile Selassie I. 1930 - 1936, 1941 - 1974
2489Francouzská Indočína
2492Haiti - republika 1863 -
2493Japonsko - Hirohito, éra Showa 1926 - 1989
2495Jižní Afrika - Jiří VI. 1936 - 1952
2496Kanada - Victorie 1837 - 1901
2497Kanada- Alžběta iI. 1952 -
2498Kazachstan
StranaPoložkyObdobí
262501Kazachstan
2514Liberie
2516Maroko - Sidi Mohammad IV. 1276 - 1290 AH 1859 - 1872 AD
2519Maroko - Abd al - Aziz 1894 - 1908 1311 - 1326 AH
2525Maroko - Mohammed V. 1346 - 1381 H 1927 - 1962
2527Panenské ostrovy ( Virgin Islands ) - Alžběta II. 1952 -
2530Sýrie - republika
2531Tunis - Muhammed al - Nasir Bay
2534Tunis - Mahummad al - Amin Bey
2542USA
2593Venezuela
2594KONVOLUTY
StranaPoložkyObdobí
272601KONVOLUTY
2631Pobočka v České Lípě
2632Medaile s numismatickým námětem
2635Regionální medaile Čech, ĆSR, ČSSR, ĆR - řazeno podle míst
2641Medaile osobností
2658Medaile filatelistické
2660Medaile vojenské
2664Medaile sportovní
2666Medaile náboženské
2672Medaile ostatní
2677Medaile ostatních států
StranaPoložkyObdobí
282701Medaile ostatních států
2710FALERISTIKA
2718Faleristika ostatních států
2734Odznaky regionální
2735Odznaky osobností, jehla
2736Odznaky vojenské
2752Odznaky - ocenění, etue
2753Odznaky ostatní
2756Odznaky ostatních zemí
2765Žetony
2775Svátostky

Copyright 2019 Česká numismatická společnost - pobočka Tábor