Česká numismatická společnost - pobočka Tábor

Nabídkový katalog na aukci dne 25. září 2021

StranaPoložkyObdobí
11Byzanc - Constantin IV. 668 - 685
2Leopold I. 1657 - 1705.
3Josef II. 1765 - 1790.
4František II. 1792 - 1835.
5František Josef I. 1848 - 1916
13Schwarzenberg Josef Adam 1732 - 1780.
14Schwarzenberg Johann ( Nepomuk ) 1782 - 1789.
15Česká republika.
16Německo. Bavorsko - Ludwig II. 1864 - 1886.
17Německo. Norimberk.
19Německo. Prusko - Friedrich III. březen 1888 - červen 1888.
20Salzburg arcibiskupství - Hieronymus 1772 - 1803.
21Černá Hora - Nikola I. 1860 - 1918.
22Gdaňsk - Zikmund III. 1587 - 1632.
23Rusko - Mikuláš II. 1894 - 1917.
24Keltové - Bojové - Roseldorf II.
26Keltové - Bójové - Čechy, opidární období 150 - 40 př. n. l.
27Keltové východní - 2. - 1. stol. př. n. l.
28Keltové východní ( oblast Srbska )
29Řecko - Makedonská města - Ampipholis před rokem 357 př. n. l.
30Řecko - Makedonská města - Ampipholis 196 - 168 př. n. l.
31Řecko - Makedonská města - Ampipholis 168 - 149 př. n. l.
32Řecko - Makedonská města - Ampipholis 2. - 1. stol. př. n. l.
33Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
35Řecko - Makedonská města - Ampipholis 2. stol. př. n. l
36Řecko - Makedonská města - Botiea - Pela 187 - 168
37Řecko - Makedonská města - Orthagoreia cca 350 př. n. l.
38Řecko - Makedonská města - Botiea - Pela 187 - 168
39Řecko - Makedonská města - Philippi 357 - 330 př. n. l.
40Řecko - Makedonská města - Thessalonika 158 - 149 př. n. l.
41Řecko - Makedonská města - Thessalonika ražby za císařství 1. st. n. l.
43Řecko - Makedonská města za Nera až Vespasiana
44Řecko - Makedonská města - Thessalonika -autonomní ražba 1. stol. př. n. l.
45Řecko - Makedonská města - Tragilos 400 - 357 př. n. l.
46Publius 168 - 167
47Řecko - Thrakie cca 7. stol. př. n. l.
48Řecko - Thrakie - Ainos 400 - 342 př. n. l.
49Řecko - Thrakie - Byzantion 357 - 340 př. n. l.
50Řecko - Thrakie - Byzantion 4. - 3. stol. př. n. l.
51Řecko - Thrakie - Elainos cca 350 př. n. l.
52Řecko - Thrakie - Kardia cca 350 př. n. l.
54Řecko - Thrakie - Lysimacheia 309 - 281 př.n.l.
59Řecko - Thrakie - Maroneia 398 - 347 př. n. l.
60Řecko - Thrakie - Apolonia Pontica 470 - 450 př. n. l.
61Řecko - Thrakie - Mesembrie 450 - 400 př. n. l.
62Řecko - Thrakie - Mesembrie 450 - 350. př. n. l.
63Řecko - Thrakie - Kallatis 175 - 75 př. n. l.
64Řecko - Thrakie - Kallatis 2. stol. př. n. l.
65Řecko -Thrakie - Odessos ( Varna ) cca 200 př. n. l.
66Řecko - Thrakie - Madytos cca 350 př. n. l.
67Řecko - Thrakie - Pantikapaion 3. - 2. stol. př. n. l.
68Řecko - Thrakie - Perinthos - autonomní ražby za císařství 3. stol. n. l.
69Řecko - Thrakie - Perinthos - autonomní ražby 1. stol. n. l.
70Řecko - Thrakie - Perinthos - autonomní ražby 1. - 2. stol. n. l.
71Řecko - Thrakie - Sestos cca 300 př. n. l.
72Řecko - Thrakie - Sestos po roce 150 př. n. l.
73Řecko - Thrakie - Olbia 3. stol. př. n. l.
74Řecko - Dolní Moesie - Dionysopolis 2. stol. př. n. l.
75Řecko - Dolní Moesie - Marcianopolis - autonomní ražba 2. - 3. stol. n. l.
76Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Kotys I. 382 - 359 př. n. l.
77Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Seuthes III. cca 324 př. n. l.
79Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Skostokos 277 - 260 př. n. l.
81Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Rhometalces I. 11 - 12 př. n. l.
84Řecko - Thrakie - Thráčtí králové - Rhometalces III. syn Kotise IV. 38 - 46
85Řecko - Odryské království Adaios 260 / 50 - 240 př. n. l.
86Řecko - Thrácké ostrovy - Thasos po roce 280 př. n. l.
87Řecko - Illyrie - Apollonia po roce 229 př. n. l.
88Řecko - Illyria - Epidamnos - Dyrrachium
89Řecko - Thessaly - Atrax 400 - 344 př. n. l.
90Řecko - Thessaly - Krannon 400 - 344 př. n. l.
91Řecko - Thessalie - Larissa 360 - 325 př. n. l.
94Řecko - Thessalie - Larissa 2. stol. př. n. l.
95Řecko - Thessaly - Pelinna 306 - 197 př. n. l.
96Řecko - Thessaly - Pelinna 400 - 344 př. n. l.
97Řecko - Thessaly - Phalanna cca 350 př. n. l.
98Řecko - Thessaly - Pharsalos 400 - 344 př. n. l.
100tyran Teisiphonos 357 - 352
StranaPoložkyObdobí
2101Řecko - Thessaly - Thebai 302 - 286 př. n. l.
102Řecko - Thessaly - Thessalská liga po roce 197 př. n. l.
103Řecko - Akarnania - Leukas 350 - 250 př. n. l.
104Řecko - Centrální Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
105Řecko - Euboia - Chalkis 3. stol. př. n. l.
106Řecko - Corinthia - Corinth okolo roku 350 př. n. l.
107Řecko - Phliasia - Phlius 4. - 3. stol. př. n. l.
108Řecko - Kolchis Dioskourias 2. - 1. stol. př. n. l., vláda Mithridata VI. Pontského
110Řecko - Mysia - Adramytteion 4. stol. př. n. l.
111Řecko - Mysia - Kyzikos 600 - 500 př. n. l.
112Řecko - Mysia - Kyzikos 4. - 3. stol. př. n. l.
113Řecko - Mysia - Kyzikos 2. - 1. stol. př. n. l.
116Řecko - Mysia - Lampsakos 3. stol. př. n. l.
118Řecko - Mysia - Parion 350 - 300 př. n. l.
121Řecko - Mysia - Parion 2. - 1. stol. př. n. l.
122Řecko - Mysia - Pergamon cca 300 př. n. l.
123Řecko - Mysia - Pergamon 2. - 1. stol. př. n. l.
126Řecko - Mysia - Plakia cca 350 př. n. l.
127Řecko - Mysia - Priapos 3. stol. př. n. l.
128satrap Orontas 357 - 352 př. n. l.
129Řecko - Troas - Abydos 4. stol. př. n. l.
132Řecko - Troas - Alexandria Troas 2. - 1. stol. př. n. l.
134Řecko - Troas - Antandras cca 350 př. n. l.
136Řecko - Troas - Assos 350 př. n. l.
137Řecko - Troas - Assos 4. - 3. stol. př. n. l.
138Řecko - Troas - Biritis cca 300 př. n. l.
139Řecko - Troas - Dardanos cca 350 př. n. l.
140Řecko - Troas - Anatolští satrapové, neznámý satrapa poč. 4. stol. př. n. l. ( Zenis ? ) - Kebren
142Řecko - Anatolští satrapové - Ionia - Spithridates satrap v Lidia Ionia 334 př. n. l.
143Řecko - Troas - Kebren cca 400 př. n. l.
144Řecko - Troas- Gargara cca 350 př. n. l.
145Řecko - Troas - Kolone 350 - 310 př. n. l.
146Řecko - Troas - Gergis 4. stol. př. n. l.
147Řecko - Troas - Ilion 133 - 119 př. n. l.
148Řecko -Troas - Ilion ( město na základech Tróje ) 3. stol. př. n. l.
149Řecko - Troas - Neandrea 350 - 310 př. n. l.
150Řecko - Troas - Skepsis 350 - 310 př. n. l.
152Řecko - Aiolis - Aigai 2. -1. st. př. n. l.
153Řecko - Aiolis - Kyme 5. stol. př. n. l.
154Řecko - Aiolis - Kyme 4. stol. př. n. l.
156Řecko - Aiolis - Kyme 3. stol. př. n. l.
160Řecko - Aiolis - Elaia 4. - 3. stol. př. n. l.
162Řecko - Aiolis - Grynion před r. 306 př. n. l.
163Řecko - Aiolis - Myrina cca 300 př. n. l.
164Řecko - Ionia - Ephesos 280 - 258 př. n. l.
166Řecko - Ionia - Erytrai 3. stol. př. n. l.
167Řecko - Ionia - Kolophon 6. stol. př. n. l.
169Řecko - Ionia - Kolophon 4. stol. př. n. l.
170Řecko - Ionia - Magnesia 4. - 3. stol. př. n. l.
171Řecko - Ionia - Phokaia 350 - 300 př. n. l.
172Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
173Řecko - Ionia - Teos 3. stol. př. n. l.
175Řecko - Lydia - blíže neurčený 5. stol. př. n. l.
176Řecko - Lydia - Apollonis 2. - 1. stol. př. n. l.
177Řecko - Lydia - Philadelphia 2. - 1. stol. př. n. l.
178Řecko - Lydie - Thyateira 2. stol. př. n. l.
179Řecko - Lydie - Tralleis 2. - 1. stol. př. n. l.
180Řecko - Cilicia - Hieropolis - Kastabala 2. - 1. stol. př. n. l.
181Řecko - Syrie - Seleukis a Pieria - Apameia
182Řecko - Phoenicia - Arados cca po roce 259 př. n. l.
183Řecko - Arabie - Nabatea - Sardy - Aretas IV. 9 př. n. l. - 40 n. l.
184Řecko - Makedonie - Philip II. 359 - 336 př.n.l.
186Řecko - Makedonie - Alexander III. 336 - 323 př. n. l.
188Řecko - Makedonie - Kassander 319 - 297 př.n.l.
190Řecko - Makedonie - Antigonos Gonatas 277 - 239 př.n.l.
191Řecko - Makedonie - Philip V. 221 - 179 př. n. l.
192Řecko - Thrácké království - Lysimachos 323 - 281 př.n.l.
194Řecko - Seleukovci - Seleukos III. - Keraunos 226 - 223 př. n. l.
195Řecko - Seleukovci - Antichos III. 223 - 187 př. n. l.
197Řecko - Seleukovci - Antiocheia ad Kallirhen = Edessa - Antichos IV. 275 - 264 př. n. l.
198Řecko - Bithynie - království Ziaelas, syn Nikomeda i. 255 - 228 př. n. l.
199Egypt - Ptolemaios II. 285 - 246 př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
3201Egypt - Ptolemaios II. a Arsinoe II. 285 - 246 př. n. l.
203Egypt - Cleopatra VII. 51 - 30 př. n. l.
204Řecko
205Fam. Porcia - L. Porcius Licinus
206Anonymní denár 115 - 114 př. n. l.
207Fam. Titia - Q. Titius
208Fam. Papia - L. Papius
209Fam. Volteia - M. Volteius
210Fam. Hosidia - C. Hosidius, C. Geta
211po bitvě u Naulochu
212Marcus Antonius + 30 př. n. l.
213Tiberius 14 - 37
214Nero 54 - 68
215Vespasianus 69 - 79
217Titus jako caesar 69 - 79
218Domitianus 81 - 96
219Trajanus 98 - 117
222Hadrianus 117 - 138
224Antoninus Pius 138 - 161
232Faustina mladší ( pod Antoniem Piem )
233Marcus Aurelius jako caesar pod Antoniem Piem 139 - 161
234Marcus Aurelius 161 - 180
237Faustina mladší ( pod Marcem Aureliem )
239Lucius Verus 161 - 169
240Commodus 177 - 192
245Lucilla + 183
247Crispina - manželka Commoda + 183
248Clodius Albinus konec r. 195 - 19.2.196
249Septimus Severus 193 - 211
250Severus Alexander 222 - 235
251Septimus Severus 193 - 211
252Caracalla jako caesar pod Septimiem Severem 195 - 198
253Geta jako caesar 198 - 209
254Elagabalus 218 - 222
255Julia Soaemias, matka Elagabala
256Severus Alexander 222 - 235
259Gordianus III. 238 - 244
262Philip I. 244 - 249
263Trajan Decius 249 - 251
265Trebonianus Gallus 251 - 253
266Valerianus 253 - 260
267Gallienus 253 - 268
270Claudius II. Gothicus 268 - 270
272Quintillus 8. - 10. / 270
273Aurelianus 270 - 275
274Probus 276 - 282
275Numerianus jako caesar prosinec 282 - březen 283
276Carinus 283 - 285
277Diocletianus 284 - 305
278Galerius jako caesar 293 - 305
279Galerius jako augustus 305 - 311
280Constantius I. jako caesar 293 - 305
281Maxentius 307 - 312
282Licinius I. 308 - 324
283Constantinus I. 307 - 337
292Pamětní ražby 330 - 346 - Constantinopolis
294Crispus 316 - 326
297Constantinus II. jako caesar 317 - 337
StranaPoložkyObdobí
4301Constantinus II. jako caesar 317 - 337
303Constans jako augustus 337 - 350
304Constantius II. jako caesar 324 - 337
306Constantius II. jako augustus 337 - 361
311Julianus II. Apostatus jako augustus 360 - 363
312Jovianus 363 - 364
313Valentinianus I. 364 - 375
318Valens 364 - 378
319Procopius 365 - 366
321Valentinianus II. 375 - 392
323Theodosius I. 379 - 395
329Arcadius 383 - 408
332Theodosius II. 402 - 450
334Leo I. 457 - 474
335Augustus 27 - 14 n. l.
340Augustus a Tiberius
341Tiberius a Livie 14 - 37
342Claudius 41 - 54
343Vespasianus 69 - 79
344Domitianus 81 - 96
345Trajanus 98 - 117
346Antonius Pius 138 - 161
347Faustina mladší - manželka Aurelia
349Marcus Aurelius 161 - 180
350Lucius Verus 161 - 169
351Commodus 177 - 192
354Septimus Severus 193 - 211
366Julia Domna 193 - 217
367Caracalla 198 - 217
373Geta 209 - 212
376Macrinus 217 - 218
377Elagabalus 218 - 222
380Elabagalus a Julia Maesa
382Julia Soaemias
383Alexander Severus 222 - 235
389Gordianus III. 238 - 244
393Herenius Etruscus 251
394Trebonianus Gallus 251 - 253
395Valerianus I. 253 - 260
397Gallienus 253 - 268
399Justinianus I. 527 - 565
StranaPoložkyObdobí
5401Justinianus I. 527 - 565
402Justinus II. 565 - 578
406Maurice Tiberius 582 - 602
409Heraclius 610 - 641
411Constans II. 641 - 668
412Leo III. ' Isaurus ' 717 - 741
413Constantinus V. 741 - 775
414Nicephoros I. 802 - 811
415Leo V. Armenius 813 - 820
417Theophilus 829 - 842
418Basilius I. 867 - 886
419Constantinus VII. a Romanus I. 913 - 959
421Basil II. a Constantinus VIII. 976 - 1028
422Romanus III. 1028 - 1034
423Constantinus IX. 1042 - 1055
424Constantinus X. Ducas 1059 - 1067
426Romanus IV. 1068 - 1071
428Alexius I. Commenus 1081 - 1118
430Manuel I. 1143 - 1180
431Latinští vládci v Constantinopoli a Thessalonice 1204 - 1261
433Nicea - království - Theodorus II. Ducas - Lascaris 1254 - 1258
434Byzanc
435Parthové okolo roku 208 - 165 př. n. l. - vláda Arsaka II. 211 - 191
436Persis - Darios II. 1. stol. př. n. l.
437Persis - Oxatheres, syn Darea II., 1. stol. př. n. l.
438Persis - Artaxerxes II., syn Darea II., 1. stol. př. n. l.
440Persis - Namopad, syn Artaerxe II. 1. stol. př. n. l.
442Perlis - Pakoros II., syn Pakora I. 1. stol. n. l.
443Perlis - neznámý vládce, pozdní 1. stol. n. l.
444Perlis - Autophradates IV. 2. stol. n. l.
445Elymais - království - Kamnaskires VI. konec 1. a poč. 2. stol. n. l.
447Elymais - království - Orodes I. 1. pol. 2. stol. n. l.
449Elymais - království - Phraates pol. 2. stol. n. l.
450Elymais - království - Orodes II. 2. pol. 2. stol. n. l.
452Elymais - království - Kamnaskires - Orodes III. poč. 2. stol. n. l.
454Elymais - království - Orodes IV. cca 200 n. l .
455Elymais - království - Orodes V. poč. 3. stol. n. l.
456Sasánovci - Varahran V. 420 - 439
457Sasánovci - Yazdgard III. 632 - 651
458Tabaristan - Ablásovští guvernátoři - Umar ibn Al´ala 120 - 129 Pye 737 - 746 AD
459Tabaristan - Ablásovští guvernátoři - Sulejman 133 - 137 H 784 - 788 AD
460Tabaristan - Ablásovští guvernátoři - Hani 137 - 138 Pye 788 - 789 AD
461Indo - Sasánovci - období Pratihara - Pala
462Západní turci - Sahitigin konec 7. a poč. 8. stol.
463Chach ( Kang - gho ), neznámý vládce 3. - 5. stol. n. l.
464Indie - království Magadha - král Mahapadna Nandy cca 346 př. n. l.
465Indie - Mauriové - král Komala cca 232 - 224 př. n. l.
466Indie - Mauriové - král Samprati cca 216 - 207 př. n. l.
467Indie - Nadas of Navar - Ganapati Naga cca 340
468Indie - Mogulové - Akbar Veliký 963 - 1014 H 1556 - 1605
469Indie - Hindu 17. - 18. století
471Britská Indie - Bombay residence ražby se jménem Mogula Ahmada Bahadura 1161 - 1169 1748 - 1754
472Britská Indie - Bombay residence ražby se jménem Mogula Alamgira II. 1167 - 1173 1754 - 1759
473Staroindické státy - Kalat ( území v Balučistanu - Pakistán ) - Khudadi Khan se jménem Mahoda Khana 1234 - 1311 h
474Kašmír - dynastie Lohar Harša 1089 - 1101
475Axumské království ( Ethiopie ) následovníci Ezanese 350 - 400
477Axumské království ( Ethiopie ) Armah 700 - 730
478Arabo - byzantinci 14 - 50 h 635 - 670
479Samánovci - Nuh II. bin Mansúr 976 - 997 365 - 387 H.
481Ghaznovci - Mahmúd 388 - 421 H 998 - 1030
482Seldžukové Rumu - Kay Kobád I. 616 - 634 H 1219 - 1237
483Mamluci - Egypt - al Nasir Muhammad I. 3. vláda 709 - 741 H
484Ak - Kojunlu ( Bílí berani ) - Uzun Hasan 857 - 882 H 1453 - 78
485Tumúrovci - Abu Said 855 - 873 H 1451 - 1469
486Arménie - Levon II. 1270 - 1289
487Arménie - Hetoun II. 1289 - 1293, 1295 - 1296, 1301 - 1305
488Arménie - Levon III. 1301 - 1307
489Afganistan počátek islámu 7. - 8. stol.
490Afganistan - dyn. Durrani - lokální ražby, počátek 19. stol.
491Afganistan, město Qundoz - anonymní městské ražby 15. - 16. stol.
492Janované na Dněstru - Moncastro - Belgorod - Alba Cita 1423 - 1425
493Evropské denárové ražby
StranaPoložkyObdobí
6501LITERATURA
503Oldřich 1012 - 1033, 1034
504Břetislav I., kníže v Čechách 1037 - 1055
507Bořivoj v Čechách 1100 - 1120
511Soběslav I., knížetem v Čechách 1125 - 1140
512Vladislav II. 1140 - 1174
515Bedřich 1179 - 1189
516Česko - míšeňská skupina, ražby cca 1210 - 1230
521Václav I. 1230 - 1253
522Přemysl II. 1253 - 1278 ražba asi 1260 - 1278
530Václav II. 1278 - 1305
536Doba Václava II. 1278 - 1305 - neurčené ražby
537Jan Lucemburský 1310 - 1346
541Karel IV. 1346 - 1378
551Václav IV. 1378 - 1419
562Jiří z Poděbrad 1460 - 1471
564Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
589Ludvík I. Jagelonský 1516 - 1526
591Ferdinand I. 1526 - 1564
598Maxmilián II. 1564 - 1576
StranaPoložkyObdobí
7601Maxmilián II. 1564 - 1576
603Rudolf II. 1576 - 1611
612Matyáš II. 1612 - 1619
613Stavové 1619 - 1621
614Fridrich Falcký 1619 - 1620
617Ferdinand II. 1619 - 1637
623Leopold I. 1657 - 1705
632Josef I. 1705 - 1711
640Karel VI. 1711 - 1740
642Marie Terezie 1740 - 1780
647Josef II. 1765 - 1790
651František II. 1792 - 1835
667Ferdinand V. 1835 - 1848
671Vladislav I., knížetem na Olomoucku 1110 - 1113
673Vladislav ( syn Soběslava ) 1137 - 1140
675Městské ražby brněnské po roce 1452
676Ferdinand II. 1619 - 1637
679Leopold I. 1657 - 1705
693Josef I. 1705 - 1711
696Karel VI. 1711 - 1740
697Lehnice - město
698Svídnice - město
700Lehnice - Břeh - Georg Rudolf 1621 - 1653
StranaPoložkyObdobí
8701Lehnice - Břeh - Georg Rudolf 1621 - 1653
702Lehnice - Břeh - Christian 1639 - 1672
703Těšín - Ferdinand III.1642 - 1652
705Wurtemberg - Olešnice - Christian Ulrich 1679 - 1704
706Műnstenberg - Púta z Častolovic 1429 - 1439
708VLÁDNÍ RAŽBY MEDAILOVÉHO CHARAKTERU
723RODOVÉ RAŽBY
725Olomouc - arcibiskupství - Karel II. v. Lichtenstein 1664 - 1695
726Vratislav - biskupství - Karel vévoda Rakouský 1608 - 1624
727Vratislav - biskupství - Franz Ludwig 1683 - 1732
728Salzburg - arcibiskupství Jan II. 1429 - 1441
729Salzburg - arcibiskupství Leonard Keutschach 1495 - 1519
730Salzburg - arcibiskupství - Max Gandolph 1668 - 1687
732Salzburg - arcibiskupství - Leopold Anton Firmain 1727 - 1744
733Salzburg - arcibiskupství - Zikmund III. 1753 - 1771
734Salzburg - arcibiskupství - Hieronymus Colloredo 1772 - 1803
737Uhry - Raab - biskupství - Franz, Graf von Zichy 1744 - 1783
738SLOVENSKÁ REPUBLIKA 1939 - 1945
739Československá republika 1945 - 1953
740Československá republika 1953 - 1992
744Česká republika 1993 -
755Ludvík I. z Anjou 1342 - 1382
758Zikmund Lucemburský 1387 - 1437
760Matyáš Korvín 1458 - 1490
761Vladislav II. 1490 - 1516
762Ferdinand I. 1526 - 1584
763Ferdinand II. 1619 - 1637
764Leopold I. 1657 - 1705
778František II. Rákoci 1703 - 1711
779Marie Terezie 1740 - 1780
784František Lotrinský 1745 - 1780
786Josef II. 1765 - 1790
791Leopold II. 1790 - 1792
792František II. 1792 - 1835
795Ferdinand V. 1835 - 1848
800Albrecht I. 1282 - 1308
StranaPoložkyObdobí
9801Albrecht I. 1282 - 1308
802Albrecht V., ražba po roce 1426
803Fridrich V. 1424 - 1493 jako poručník Ladislava Pohrobka 1439 - 1442
804Rakousy
805Maxmilian I. 1459 - 1519
806Ferdinand I. 1521 - 1564
809Arcivévoda Ferdinand Tyrolský 1564 - 1594
811Arcivévoda Leopold 1619 - 1632
812Ferdinand II. 1619 - 1637
816Arcivévoda Ferdinand Karel 1632 - 1662
818Leopold I. 1657 - 1705
825Josef I. 1705 - 1711
826Karel VI. 1711 - 1740
828Marie Terezie 1740 - 1780
839Josef II. 1765 - 1790
842Belgické povstání prosinec 1789 - prosinec 1790
843Leopold II. 1790 - 1792
844František II. 1792 - 1835
857Ferdinand V. 1835 - 1848
869Revoluční ražby 1848 - 1849
873František Josef I. 1848 - 1916
StranaPoložkyObdobí
10901František Josef I. 1848 - 1916
929Anhalt - Bernburg - Viktor II. Friedrich 1721 - 1765
930Anhalt - Zerbst - Friedrich August 1747 - 1793
931Augsburg - biskupství a město - Petr ze Schaumburgu 1424 - 1469
932Augsburg - biskupství - Johann II. 1469 - 1486
933Augsburg - město
938Bádensko - Karel Friedrich 1806 - 1811
939Bádensko - Karel Ludwig Friedrich 1811 - 1818
940Bádensko - Ludwig I. 1818 - 1830
941Bádensko - Leopold I. 1830 - 1852
943Bádensko - Friedrich I. 1852 - 1907
950Bamberk - biskupství - Franz Ludwig 1779 - 1795
951Bavory Dolní - Řezno ( Regensburg ) - Jindřich I. 1253 - 1290
952Bavory ( před rozdělením ) - Štěpán II. 1347 - 1375
954Bavory - Mnichov - Jan II., Štěpán III. a Fridrich I. 1375 - 1392
957Bavory - Mnichov - Arnošt I. a Vilém III. 1397 - 1435
958Bavory - Mnichov - Arnošt I. a synovec Adolf 1435 - 1438
959Bavory - Mnichov - Albert III. 1438 - 1460
960Bavory - Mnichov - Albrecht IV. 1505 - 1508
961Bavory - Landshut - Jindřich IV. 1393 - 1450
968Bavory - Landshut - Ludvík IX. 1450 - 1470
969Bavorsko - Maxmilian II. Emanuel 1679 - 1726
970Bavorsko - Karel Albert 1726 - 1744
972Bavorsko - Maxmilian III. Joseph 1745 - 1777
980Bavorsko - Carl Theodor 1777 - 1799
982Bavorsko - Maxmilian I. Josef 1806 - 1825
984Bavorsko - Ludwig I. 1825 - 1848
985Bavorsko - Maxmilian II. 1848 - 1864
986Bavorsko - Ludwig II. 1864 - 1886
988Bavorsko - princ Luidpold 1886 - 1912
991Bavorsko - Otto 1886 - 1913
993Brandenburg - Ansbach - Georg 1515 - 1543
994Brandenburg - Ansbach - Johann Friedrich 1667 - 1686
995Brandenburg - Ansbach - Karl Alexander 1757 - 1791
998Brandenburg - Bayereuth - Georg Wilhelm 1712 - 1726
StranaPoložkyObdobí
111001Brandenburg - Prusko - Georg Wilhelm 1619 - 1640
1004Brandenburg - Prusko - Friedrich III. 1688 - 1701
1006Brandenburg - Albrecht Achiles 1470 - 1489
1007Brandenburg - Friedrich Wilhelm 1640 - 1688
1008Brémy - město
1010Brunswick - Luneburg - Calenberg - Johann Friedrich 1665 - 1679
1011Brunswick - Luneburg - Calenberg - Hannover - Georg II. August 1727 - 1760
1012Brunswick - Luneburg - Georg II. 1665 - 1705
1013Brunswick - Luneburg - Calenberg - Hannover - Georg III. 1760 - 1814
1015Brunswick - Luneburg - Georg IV. 1820 - 1830
1016Bruswick - Wolfenbuttel - Friedrich Ulrich 1613 - 1634
1017Brunswick - Wolfenbuttel - Karl I. 1735 - 1780
1022Brunswick - Wolfenbuttel - Karl Wilhelm 1780 - 1806
1025Falkenstein - Paul Sixtus Trautson 1615 - 1620
1026Frankfurt
1028Freidberg - hrad - Johann Eberhard 1577 - 1617
1029Fulda - opatství - Adolf von Dalberg 1726 - 1737
1030Goslar - město
1031Hall
1032Hals - Leuchtenberg - Jan III. 1407 - 1443
1033Hamburg
1034Hanau - Lichtenberg - Philipp IV. 1538 - 1590
1035Hanau - Lichtenberg - Philip V. 1590 - 1599
1036Hanau - Lichtenberg - Johann Reinhard 1599 - 1625
1041Hanau - Műnzenberg - Philip Ludwig I. 1561 - 1580
1043Hanau - Műnzenberg - Kateřina Belgická - Nassau 1613 - 1619
1044Hanau - Műnzenberg - Wilhelm IX. 1764 - 1803
1045Hannover - město
1046Hannover - Ernst August 1837 - 1851
1047Hannover - Georg V. 1851 - 1866
1049Hesse - Darmstadt - Ernst Ludwig 1678 - 1739
1051Hesse - Darmstadt - Ludwig VIII. 1739 - 1768
1052Hesse - Darmstadt - Ludwig IX. 1768 - 1790
1053Hesse - Darmstadt - Ludwig X. 1790 - 1806
1054Hesse - Darmstadt - Ludwig II. 1830 - 1848
1055Hesse - Darmstadt - Ernst Ludwig 1892 - 1918
1056Hessen - Kassel - Ludwig II. 1413 - 1458
1057Hessen - Kassel - Friedrich I. 1730 - 1751
1058Hessen - Kassel - Wilhelm VIII. 1751 - 1760
1059Hessen - Kassel - Friedrich II. 1760 - 1785
1063Hessen - Kassel - Friedrich Wilhelm 1847 - 1866
1064Hildesheim - biskupství - Ferdinand Bavorský 1612 - 1650
1065Hildesheim - město
1067Julich - Berg - Carl Theodor 1742 - 1799
1072Julich - Cleve - Berg - Mezivládí 1609 - 1618
1074Kamenec ( Kamenz )
1075Kolín - Philip von Heinsberg 1167 - 1191
1076Kolín - arcibiskupství - Clemens August 1723 - 1760
1077Kolín - město
1078Kostnice - město
1082Lippe - Simon VI. 1563 - 1613
1084Lőwenstein - Wertheim
1085Lűbeck - město
1086Magdeburg - město
1087Mainz - Unie Hesse - Darmstadt, Mainz, Nassau- Saarbrucken
1088Mansfeld - Bornstedt - Bruno II., Wilhelm, Hans 1586 - 1615
1089Mecklenburg - Schwerin - Christian Ludwig I. 1658 - 1692
1091Mecklenburg - Schwerin - Friedrich Franz II. 1842 - 1883
1095Mecklenburg - Strelitz - Georg 1816 - 1860
1096Mohuč ( Mainz ) - arcibiskupství - Lothar Franz 1695 - 1729
1097Mohuč ( Mainz ) - arcibiskupství - Emeric Joseph 1763 - 1774
1099Montfort - Anton III. 1693 - 1733
1100Montfort - Ernst Joseph 1734 - 1758
StranaPoložkyObdobí
121101Nassau - Wiesbaden - Johan Ludwig 1568 - 1596
1102Nassau - spojené vévodství
1103Norimberk
1105Oettingen - Wolfgang 1477 1520
1106Oldenburg - Anton Gűnter 1603 - 1667
1107Pfalz - Simmern - Richard 1569 - 1598
1108Pfalz - Simmern - Ludwig Heinrich 1655 - 1674
1109Pfalz - Sulzbach - Carl Theodor 1742 - 1799
1110Pfalz - Zweibrűcken Johann I. 1564 - 1604
1112Prusko - Albrecht 1526 - 1560
1113Prusko - Friedrich I. 1701 - 1713
1114Prusko - Friedrich II. 1740 - 1786
1115Prusko - Friedrich Wilhelm IV. 1840 - 1861
1118Prusko - Wilhelm I. 1861 - 1888
1120Prusko - Wilhelm II. 1888 - 1918
1123Prusko východní - Friedrich II. 1740 - 1759
1124Rheingrafen - Johann Adolf 1585 - 1625
1125Sasko - Míšeň - Vilém I. Jednooký 1349 - 1407
1127Sasko - Míšeň - Fridrich I. 1382 - 1428
1128Sasko - Míšeň - Fridrich I., Vilém II., Fridrich IV. 1412 - 1425
1130Sasko - Míšeň - Fridrich II. 1428 - 1464
1135Sasko - Albertinská linie - August 1553 - 1586
1137Sasko - Ernestinská linie - Friedrich III., Georg a Johann 1500 - 1507
1138Sasko - Ernestinská linie - Johann 1507 - 1525
1139Sasko - Friedrich August III. 1763 - 1806
1141Sasko - Anton 1827 - 1836
1142Sasko - Friedrich August III. 1904 - 1918
1143Schaumburg - Ernst 1601 - 1622
1144Strasburg - biskupství - Carl von Lothringen 1592 - 1607
1145Westfálsko
1148Worm - biskupství - Georg Friedrich 1616 - 1629
1149Wűrttemberg - Wilhelm I. 1816 - 1864
1150Wűrttemberg - Karl I. 1864 - 1891
1151Wűrttemberg - Wilhelm II. 1891 - 1918
1155Wűrzburg - biskupství - Johann Philip II. 1699 - 1719
1156Wűrzburg - biskupství - Friedrich Karl 1729 - 1746
1157Wűrzburg - biskupství - Karl Philip 1749 - 1754
1158Wűrzburg - biskupství - Adam Friedrich 1755 - 1779
1159Wűrzburg - biskupství - Georg Karl 1795 - 1803
1160Německo - Výmarská republika 1918 - 1933
1162Německo - III. říše 1933 - 1945
1166Bulharsko - Constantin Asen 1257 - 1277
1168Bulharsko - Ivan Alexandr a carevna Theodora 1331 - 1371
1169Bulharsko - Ivan Šišman 1371 - 1396
1175Červená Rus ( Halič ) - Vladislav Jagelonský 1387 - 1399
1176Červená Rus ( Halič ) - Kasimir III. ( Veliký ) 1333 - 1370
1177Dalmacie, Albánie pod Benátským panstvím
1178Dánsko - Christian IX. 1863 - 1906
1179Dánsko - Christian X. 1912 - 1947
1180Finsko pod Ruskem - Alexander II. 1855 - 1876
1181Finsko pod Ruskem - Alexander III. 1881 - 1894
1184Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
1186Finsko republika
1187Francie - Ludvík XIV. 1643 - 1715
1191Francie - Ludvík XV. 1715 - 1774
1192Francie - Ludvík XVI. 1774 - 1793
1195Francie - 5. republika 1959 -
1196Francie - Lotrinsko - Karel III. 1625 - 1634
1197Francie - Lotrinsko - Leopold Joseph 1690 - 1729
1198Francie - Loraine - Leopold I. 1697 - 1729
1199Frisko
1200Italské státy - Benátky - dóže Antonio Venier 1382 - 1400
StranaPoložkyObdobí
131201Italské státy - Masserano - Ludovico II. Fieschi 1528 - 1532
1202Italské státy - Neapol a Sicilie - Fernando II. 1830 - 1855
1203Italské státy - Papežský stát - Pius IX. 1846 - 1878
1205Italské státy - Římská republika 1848 - 1849
1206Italské státy - Sardinie - Vittorio Amadeo III. 1773 - 1796
1207Jugoslávie - Alexander I. 1921 - 1934
1208Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
1209Litva - Johan Casimir 1648 - 1668
1210Litva
1214Livonie - Kristina Švédská 1632 - 1654
1215Lotyšsko
1219Lutych ( Liege ) - Ferdinand Bavorský 1612 - 1650
1221Lutych ( Liege ) - Johan Theodor Bavorský 1744 - 1763
1222Malta
1223Nizozemí - Brabant - Filip Krásný 1482 - 1506
1224Nizozemí - provincie Holland
1227Nizozemí - provincie Campen
1231Nizozemí - provincie Utrecht
1232Nizozemí - provincie Zwolle
1233Polsko - Kazimír IV. 1447 1492
1234Polsko - Alexander 1501 - 1506
1235Polsko - Zikmund III. 1587 - 1632
1239Polsko - Jan Kazimír 1649 - 1668
1243Polsko - kongresové království - Mikuláš I. 1825 - 1855
1244Polsko - Elbing - švédská okupace 1626 - 16396
1246Polsko - město Lebženica ( Lobsenz ) - Zikmund III. 1587 - 1632
1247Polsko - Litevské společenství - August II. Mocný 1697 - 1733
1248Polsko republika
1249Portugalsko
1250Raguza
1251Rakousko - republika
1256Riga - nezávislé město
1257Riga - švédská okupace - Gustav Adolf
1260Rusko - Kijevská Rus - Vladimír Olgierdovič 1380 - 1394 ražby kolem 1380
1262Rusko - Možajské knížectví - Ivan Andreevič 1432 - 1454
1263Rusko - Vasilij Dmitrevič 1389 - 1425
1264Rusko - Vasilij Vasiljevič ( Temný ) 1425 - 1462
1267Rusko - velkovévodství - Ivan III. Vasiljevič 1462 - 1505
1273Rusko - Vasilij Ivanovič 1505 - 1533
1276Rusko - Ivan IV. Vasiljevič jako velkokníže 1533 - 1547
1279Rusko - Ivan IV. Vasilevič jako car 1547 - 1584
1283Rusko - Fedor Ivanovič 1584 - 1598
1285Rusko - Boris Fedorovič Godunov 1598 - 1605
1287Rusko - Dmitrij Ivanovič ( Lžidimitrij I. ) 21.7.1605 - 17.5.1606
1292Rusko - Vasilij Ivanovič Šujskij 1606 - 1610
1293Rusko - Švédové v Novgorodu 1611 - 1617
1295Rusko - polská okupace - Vladislav Zigismundovič 1610 - 1612
1297Rusko - Michail Fodorovič Romanov 1613 - 1645
1299Rusko - Petr I. Alexejevič 1682 - 1725
StranaPoložkyObdobí
141301Rusko - Petr I. Alexejevič 1682 - 1725
1310Rusko - Anna Ivanovna 1730 - 1740
1315Rusko - Alžběta Petrovna 1741 - 1761
1321Rusko - Kateřina II. 1762 - 1796
1327Rusko - Pavel I. 1796 - 1801
1328Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
1332Rusko - Alexandr II. 1855 - 1881
1333Rusko - Alexandr III. 1881 - 1894
1335Mikuláš II. 1894 - 1917
1341SSSR
1343Řád livonských rytířů - Reval Bern v. Borg 1471 - 1481
1344San Marino
1348Slovenská republika 1993 -
1350Španělsko - Ferdinand a Isabela 1474 - 1504
1351Španělsko - Filip IV. 1621 - 1665
1352Španělsko - Amadeo I. 1871 - 1873
1353Španělsko - Alfonso XII. 1874 - 1885
1354Španělsko - Alfonso XIII. 1886 - 1931
1359Španělské Nizozemí, Brusel
1360Španělské Nizozemí - Philip IV. 1621 - 1665
1361Švédsko - Gustav Adolf II. 1611 - 1682
1362Švédsko - Kristina 1632 - 1654
1365Švédsko - Karel XI. 1660 - 1697
1366Švédsko - Ulrika Eleonora 1718 - 1720
1368Švédsko - Gustav IV. Adolf 1792 - 1809
1369Švédsko - Oscar II. 1872 - 1907
1370Švýcarsko - Chur - biskupství - Ulrich VII. 1692 - 1728
1371Švýcarsko - Chur biskupství - Joseph Benedikt von Rost 1728 - 1754
1372Švýcarsko - Chur město
1373Švýcarsko - kanton Lucern
1375Švýcarsko - kanton Schaffhausen
1376Švýcarsko - kanton Zug
1378Švýcarsko - republika
1379Turecko - Musa Celebi - mezivládí 806 - 816 H, 1403 - 1413
1381Turecko - Mehmed II. bin Murad, 2. vláda 855 - 886 H 1451 - 1481
1384Turecko - Bayezid II. bin Mehmed 886 - 918 H 1481 - 1512 AD
1385Turecko - Selim I. 918 - 926 H, 1512 - 1520
1386Turecko - Suleyman I. bin Selim 926 - 974 H 1520 - 1566
1388Turecko - Murad IV. bin Ahmed 1032 - 1049 h 1623 - 1640
1390Turecko - Ibrahim bin Ahmed 1049 - 1058 H 1640 - 1648 AD
1391Turecko - Mahmud I. 1143 - 1168 H, 1730 - 1754
1392Turecko - Mahmud II. 1223 - 1255 AH 1808 - 1839
1393Vatikán - Pius VII. 1800 - 1823
1394Vatikán - Pius IX. 1846 - 1878
1396Velká Británie
1397Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
1399Velká Británie - Jiří IV. 1820 - 1830
1400Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
StranaPoložkyObdobí
151401Velká Británie - Victorie 1837 - 1901
1403KONVOLUTY, Položky 1403 - 1406 jsou ve špatné kvalitě ( otřelé, dírky, vylomené ), ale mohou sloužit jako studijní materiál
1407Afrika
1410Afrika - Guinejský záliv
1413Barma
1415Benin - Abomey - kultura Fon
1417Bhutan
1418Borneo ( Brunei )
1419Brazilie - císařství - Pedro II. 1831 - 1889
1420Britské severní Borneo
1421Čína - dynastie Čou - 1122 - 255 př. n. l.
1422Čína - usurpátor Wang - Mang 7 - 23
1424Čína - provincie Sinkiang - rebel Ghazi Rashid 1862 - 1867
1425Ethiopie, kultura Oromo
1427Ethiopie
1428Fiji - Jiří V. 1911 - 1936
1429Fiji - Alžběta II. 1952 -
1430Filipíny pod správou USA
1431Ghana - Ašantské království
1458Ghana - kultura Senufo
1460Horní Volta
1461Horní Volta - kultura Lobi
1462Indie - Východoindická společnost - Victorie 1837 - 1901
1465Indie - Victorie 1837 - 1901
1468Indie - Edward VII. 1901 - 1910
1469Indie - Alwar - Victorie 1837 - 1901
1470Indonésie - Jáva - království Majopahit 1293 - 1520
1471Indonésie - Palembang 1649 - 1822
1472Indonésie - Sumatra
1473Jemen - Suleyman I. bin Selim 926 - 674 H 1520 - 1566
1474Jemen
1475Lybie
1476Mali - region Hombori
1477Mexiko
1478Nigerie
1479Peru
1481Somálsko - Italské
1482Tibet - Chong Dzi Bead
1483Tunis - Ahmed III. 1115 - 1143 H 1703 - 1730
1484USA
1488Východoafrické státy
1489Pobočka v Praze
1493Pobočka v Chebu
1494Pobočka v Pardubicích
1496Pobočka v Příbrami
1498Medaile s numismatickým námětem
StranaPoložkyObdobí
161501Regionální medaile Čech, ĆSR, ČSSR, ĆR - řazeno podle míst
1535Medaile osobností
1546Medaile sportovní
1553Medaile církevní
1569Medaile ostatní
1574Medaile Rakousko - Uherska
StranaPoložkyObdobí
171601Medaile Rakousko - Uherska
1603Medaile ostatních států
1620ČSR, ČSSR, ČR
1639Faleristika R - U
1643Faleristika ostatních států
1649Rakousko - Uhersko - obíhající na území ČSR do 9.3.1919
1651Československá republika 1945 - 1953
1652Československá republika 1953 - 1992
1661Česká republika 1993 -
1663Nouzovky - poukázky
1664Marky spojeneckých armád 1944
1665Německo
1671Německo - poválečné, východní
1673Německá demokratická republika 1949 - 1990
1676Rakousko
1678Slovenská republika 1993 -
1679Španělsko
1681Odznaky vojenské
1686Odznaky Rakousko - Uhersko
1688Odznaky ostatní.
1691Žetony, nouzovky
1694Různé
1696Řecko - Makedonská města - Ampipholis 187 - 168 př. n. l.
1697Řecko - Makedonská města - Pella 187 - 31 př. n. l.
1698Řecko - Makedonská města - Kardia cca 350 př. n. l.
1699Řecko - Thrakie - Pantikapaion 3. - 2. stol. př. n. l.
1700Řecko - Thrakie - Sestos cca 300 př. n. l.
StranaPoložkyObdobí
181701Řecko - Thessaly - Pharsalos 400 - 344 př. n. l.
1703Řecko - Centrální Řecko - Aitolia 279 - 168 př. n. l.
1704Řecko - Mysia - Kyzikos 4. - 3. stol. př. n. l.
1706Řecko - Mysia - Lampsakos 3. stol. př. n. l.
1707Řecko - Mysia - Pergamon cca 300 př. n. l.
1710Řecko - Mysia - Plakia cca 350 př. n. l.
1711Řecko - Mysia - Priapos 3. stol. př. n. l.
1712( ZENIS ? ) - Kebren
1713Řecko - Troas - Gergis 4. stol. př. n. l.
1716Řecko - Troas - Skepsis 350 - 310 př. n. l.
1717Řecko - Troas - Sigeion cca 350 př. n. l.
1720Řecko - Ionia - Teos 521 - 478 př. n. l.
1721Řecko - Lydie - Thyateira 2. stol. př. n. l.
1722Řecko - království Pergamon 282 - 133 př. n. l.
1723Řecko
1724Gallienus 253 - 268
1726Claudius II. Gothicus 268 - 270
1729Probus 276 - 282
1730Galerius jako augustus 305 - 311
1731Constantinus I. 307 - 337
1738Fausta + 326
1739Helena
1740Pamětní ražby 330 - 346 - Constantinopolis
1741Constantinus II. jako caesar 317 - 337
1745Constantinus jako augustus 337 - 350
1746Constans jako augustus 337 - 350
1750Constantius II. jako caesar 324 - 337
1751Constantius II. jako augustus 337 - 350
1760Valens 364 - 378
1763Gratianus 367 - 383
1764Valentinianus II. 375 - 392
1766Theodosius I. 379 - 395
1775Arcadius 383 - 408
1782Antonius Pius 138 - 161
1783Commodus 180 - 192
1785Justin I. 518 - 527
1786Justinianus I. 527 - 565
1787Justinus II. 565 - 578
1788Maurice Tiberius 582 - 602
1790Constans II. 641 - 668
1792Leo III. ' Isaurus ' 717 - 741
1793Leo V. Armenius 813 - 820
1794Theophilus 829 - 842
1797Basilius I. 867 - 886
1798Constantinus VII. a Romanus I. 913 - 959
StranaPoložkyObdobí
191801Nicephoros II. Phocas 963 - 969
1802Constantinus X. Ducas 1059 - 1067
1803Nicephoros III. 1078 - 1081
1807Alexius I. Commenus 1081 - 1118
1809John II. Comnenus 1118 - 1143
1812Tabaristan - Ablásovští guvernátoři - Sulejman 133 - 137 H 784 - 788 AD
1813Ghaznovci - Bahram Šáh 512 - 547 H 1118 - 1152
1814Ajjúbovci - Az - Záhir Ghazí 582 - 613 H, 1186 - 1216
1815Chórezm Šahové - Mohammad Šáh 596 - 617 H 1200 - 1220
1816Indie - Mogulové, Kalifát (?) po Akbaru Velikém
1817Zlatá Horda - Uzbeg Chán 712 - 741
1823Zlatá Horda - Džanibeg 742 - 758 H 1341 - 1357
1825Zlatá Horda - Chán Toktamys 778 - 797 H 1376 - 1395
1827Zlatá Horda - Šadibeg Chán 803 - 810 H 1401 - 1407
1828Zlatá Horda 15. století
1829Girejovci - Dawlat Girej II. bin Selim Girey - 2. vláda 1121 - 1125 H
1831Girejovci - Sa´adat Girej III. 1129 - 1137 H 1717 - 1724
1833Girejovci - Qaplan Girej I. 3. vláda 1143 - 1149 H 1730 - 1736
1839Girejovci - Mengli Giray II. bin Selim 1137 - 1143 h
1841Girejovci - Selim Girej III. 2. chanát 1184 - 1185 H 1771 - 1772
1843Girejovci - Girej II. 1156 - 1161 H 1743 - 1748
1844Afganistan - dynastie Barakzaj - lokální ražby 19. století
1846LITERATURA
1856Václav IV. 1378 - 1419
1860Vladislav II. Jagelonský 1471 - 1516
1861Marie Terezie 1740 - 1780
1862Ferdinand V. 1835 - 1848
1863Československá republika 1918 - 1939
1871Slovenská republika 1939 - 1945
1873Československá republika 1953 - 1992
1879Česká republika 1993 -
1887Matyáš 1608 - 1619
1888Marie Terezie 1740 - 1780
1890František II. 1792 - 1835
1891Ferdinand V. 1835 - 1848
1892Albrecht IV. 1395 - 1404, Albrecht V. a Vilém + 1406
1893Dolní Rakousy - Albrecht V. 1411 1439
1895Fridrich V. 1424 - 1493, jako poručník Ladislava Pohrobka,ražby z let 1439 - 1442
1896Leopold I. 1657 - 1705
1897Marie Terezie 1740 - 1780
StranaPoložkyObdobí
201901František Lotrinský 1745 - 1780
1902František II. 1792 - 1835
1903Ferdinand V. 1835 - 1848
1904František Josef I. 1848 - 1916
1957Bádensko - Leopold I. 1830 - 1852
1958Bavorsko - Maxmilian II. 1848 - 1864
1959Bavorsko - Ludwig II. 1864 - 1886
1960Brandenburg - Prusko - Georg Wilhelm 1619 - 1640
1964Fürstenberg - Stuhlingen - Joseph Wenzel 1762 - 1783
1965Hamburg
1966Hannover - Georg V. 1851 - 1866
1967Prusko - Wilhelm I. 1861 - 1888
1968Sasko - Anton 1827 - 1836
1969Sasko - Johann 1854 - 1873
1970Sasko východní
1971Trier - arcibiskupství - Lothar von Metternich 1599 - 1623
1972Německo - císařství
1976Německo - Výmarská republika 1918 - 1933
1978Německo - 3. říše 1933 - 1945
1983Spolková republika Německo
1991Belgie
1992Bulharsko - Ivan Alexander se synem Michalem 1331 - 1355
1995Bulharsko - Ivan Sracimír 1360 - 1396
1997Bulharsko - Ivan Šišman 1371 - 1396
1998Bulharsko - Boris III. 1918 - 1943
1999Dánsko - Christian IX. 1863 - 1906
2000Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
StranaPoložkyObdobí
212001Finsko pod Ruskem - Mikuláš II. 1894 - 1917
2002Gibraltar - Alžběta II. 1952 -
2005Isle of Man - Alžběta II. 1952 -
2007Italské státy - Benátky
2008Italské státy - Papežský stát - Pius IX. 1846 - 1878
2009Itálie - Vittorio Emanuel II. 1861 - 1878
2010Itálie - Umberto I. 1878 - 1900
2012Itálie - Vittorio Emanuel III. 1900 - 1946
2013Jugoslávie - Alexander I. 1921 - 1934
2014Litva - Sigismund I. 1506 - 1544
2015Litva - Sigismund III. 1587 - 1632
2020Litva - Johan Casimir 1648 - 1668
2021Livonie - Kristina Švédská 1632 - 1654
2024Lutych - Johann Theodor 1744 - 1763
2025Maďarsko
2027Nizozemí - provincie Holland
2028Nizozemí - Wilhelmina I. 1890 - 1948
2030Polsko - Zikmund I. 1506 - 1525
2031Polsko - Stanislav August 1764 - 1795
2032Polsko - republika
2033Portugalsko
2034Rakousko - I. republika 1918 - 1938
2036Riga - polská okupace - Zikmund III. 1587 - 1632
2043Riga - švédská okupace - Gustav Adolf
2048Riga - Kristina Švédská 1632 - 1654
2056Rumunsko - Carol II. 1930 - 1940
2057Rusko - Vasilij Vasiljevič ( Temný ) 1425 - 1462
2059Rusko - velkovévodství - Ivan III. Vasiljevič 1462 - 1505
2071Rusko - Vasilij Ivanovič 1505 - 1533
2074Rusko - Ivan Vasilevič jako velkokníže 1533 - 1547
2080Rusko - Ivan IV. Vasilevič jako car 1547 - 1584
2087Rusko - Fedor Ivanovič 1584 - 1598
2088Rusko - Boris Fedorovič Godunov 1598 - 1605
2089Rusko - Dmitrij Ivanovič ( Lžidimitrij I. ) 21.7.1605 - 17.5.1606
2090Rusko - polská okupace - Vladislav Zigismundovič 1610 - 1612
2091Rusko - Michail Fodorovič Romanov 1613 - 1645
2093Rusko - Alexej Michailovič 1645 - 1676
2094Rusko - Petr I. Alexejevič 1682 - 1725
StranaPoložkyObdobí
222101Rusko - Petr I. Alexejevič 1682 - 1725
2102Rusko - Anna Ivanovna 1730 - 1740
2103Rusko - Alžběta Petrovna 1741 - 1760
2104Rusko - Alexandr I. 1801 - 1825
2113Rusko - Mikuláš I. 1825 - 1855
2115SSSR
2119Řecko - Jiří I. 1863 - 1913
2120San Marino
2123Srbsko - Milan Obrenovič IV. 1868 - 1889
2125Srbsko - Petar I. 1903 - 1918
2126Švédsko - Gustav Adolf II. 1611 - 1682
2130Švédsko - Kristina 1632 - 1654
2133Švédsko - Gustav V. 1907 - 1950
2134Švýcarsko - republika
2135Turecko - Bayezid I. bin Murad 791 - 805 H 1389 - 1402 AD
2136Turecko - mezivládí - emir Suleyman 805 - 813 H 1402 - 1411
2137Turecko - Mehmed I. bin Bayezid 816 - 824 H 1413 - 1421 AD
2140Turecko - Murad II. bin Mehmed - 1. vláda 824 - 848 H 1421 - 1444
2146Turecko - Mehmed II. bin Murad, 2. vláda 855 - 886 H 1451 - 1481
2149Turecko - Bayezid II. bin Mehmed 886 - 918 H 1481 - 1512 AD
2153Turecko - Selim I. 918 - 926 H, 1512 - 1520
2156Turecko - Murad III. bin Selim 982 - 1003 H, 1574 - 1595 AD
2157Turecko - Osman II. bin Ahmed 1027 - 1031 H, 1618 - 1622 AD
2159Turecko - Ibrahim bin Ahmed 1049 - 1058 H 1640 - 1648 AD
2160Vatikán - Pius VII. 1800 - 1823
2161Velká Británie - Jiří III. 1760 - 1820
2162KONVOLUTY
2175Čína - Usurpátor Wang Mang 9 - 23
2176Falklandské ostrovy - Alžběta II. 1952 -
2178Filipíny
2179Indonésie - Palembang 1649 - 1822
2180Iran - Nasir Aldin Shah 1264 - 1313 H 1848 - 1896 AD
2181Kanada - Alžběta II. 1952 -
2182Libanon
2183Liberie, pův.etue
2184Maledivy
2185Mauritius - Alžběta II. 1952 -
2186Somálsko - Italské
2187Tristan da Cunha ( TDC) - Alžběta II. 1952 -
2189Tunis - Mahmud II. 1223 - 1255 H 1808 - 1839 AD
2190USA
2193Pobočka v České Lípě
2194Medaile s numismatickým námětem
2197Regionální medaile Čech, ĆSR, ČSSR, ČR - řazeno podle míst
StranaPoložkyObdobí
232201Regionální medaile Čech, ĆSR, ČSSR, ČR - řazeno podle míst
2203Medaile osobností
2212Prezidenti ČSR, Čech a Moravy, ČSSR, ČR
2223Medaile vojenské a branné
2224Medaile sportovní
2238Medaile náboženské
2242Medaile ostatní
2248Medaile ostatních států
2263Československo
2280Faleristika Rakousko - Uherska
2283Faleristika ostatních států
2287Protektorát Čechy a Morava
2288Československá republika 1945 - 1953
2289Československá republika 1953 - 1992
2295Česká republika 1993 -
2297Bankovky ostatních zemí
StranaPoložkyObdobí
242301Bankovky ostatních zemí
2337Odznaky regionální
2338Odznaky vojenské
2344Odznaky ostatní
2345Odznaky Rakousko - Uhersko
2346Odznaky Rakousko republika
2351JETONY, NOUZOVKY, ÚČELOVÉ ZNÁMKY
2362SVÁTOSTKY

Copyright 2021 Česká numismatická společnost - pobočka Tábor