Sdružení "NUMMUS" Olomouc

Nabídkový katalog na aukci dne 15. března 2014

StranaPoložkyObdobí
11Ionia - Phokaia, Hekte (cca 478-387 př.Kr.)
2Byzanc, Mauritiu Tiberius (528-602)
3Byzanc, Justinianus I. (527-565)
5Salzburg - arcib., Franz Anton (1709-1727)
7Salzburg - arcib., Leopold Antonín Firmán (1728-1744)
8Uhry, Vladislav II. Jagellonský (1490-1516)
9Karel IV. (1346-1378)
10Ferdinand I. (1526-1564)
12Maxmilian II. (1564-1576)
13Rudolf II. (1576-1611)
14Leopold I. (1657-1705)
16Malkontenti (1704-1708)
17Marie Terezie (1740-1780)
18Josef II. (1765-1780-1790)
22František II. (1792-1835)
26Ferdinand V. (1835-1848)
30František Josef I. (1848-1916)
47Československo, období 1918 - 1939
51Česká republika (1993-)
53Bavorsko, Ludwig III. (1913-1916)
54Hesse-Darmstadt, Ernst Ludwig (1678-1739)
55Nordrheim-Westfalen Köln arcib., Dietrich II. von Moers (1414-63)
56Prusko, Wilhelm I. (1861-1888)
57Anglie, Victoria (1837-1901)
62Anglie, Edward VII.(1901-1910)
63Anglie, George V. (1910-1936)
64Anglie, Alžběta II. (1952-)
67Francie, Louis XVI. (1774-1790)
68Itálie-král. Napoleon, Napoleon I. (1804-1814)
69Itálie-Sardinie, Vittorio Emanuele II. (1849-1878)
70Nizozemí - Utrecht
72Řecko, George I. (1863-1913)
73Španělsko, Carlos III. (1759-1788)
74Švédsko, Oscar II. (1872-1907)
75Austrálie, Edward VII. (1901-1910)
76Egypt
77U.S.A.
79Keltové na Moravě
80Keltové - Bójové (2.-1.stol.př.Kr.)
83Podunajští Keltové (3.-1.stol. př.Kr.)
84Východní Keltové - Thasos typ
85Thracia - Apollonia Pontika (400-350 př.Kr.)
86Thracia - Mesembria (450-350 př. Kr.)
87Thracia - Lysimachos (323-281 př.Kr.)
88Thracia - Thasos (po r.148 př.Kr.)
89Indo-Sasánská říše, Hindští šáchové (kol. r.900 n.l.)
90Thessalská liga (196-146 př. Kr.)
91Euboea - Histiaia (300-200 př. Kr.)
92Mysia - Pergamon (190-133 př.Kr.)
93Mysia - Kyzikos (480-450 př.Kr.)
94Mysia - Plakia (cca 350 př.Kr.)
95Lydia - Sardes (2.-1. stol. př.Kr.)
96Sýrie - Seleukovci, Antiochos IX. (113-195 př. Kr.)
97Judea, Alexander Jannaaeus (103-76 př. Kr.)
98Judea, První židovská válka (67-68)
99Pergamon
100Troas-Birytis (4. stol. př.Kr.)
StranaPoložkyObdobí
2101Parthie, Orodes I. (80-77 př.Kr.)
102Parthie, Gotarses I. (77-70 př. Kr.)
103Makedonie, Alexandr III. (336-323 př.Kr.)
107Sicilie - Syrakusy, Hiketas (287-278 př.Kr.)
108
110AELIA, C. Allius Bala (92 př.Kr.)
111ANTESTIA, L. Antestius Gragulus (136 př.Kr.)
113APPULEIA, Lucius Apulleius Saturninus (104 př. Kr.)
114COILIA, C. Coilius Caldus (104 př.Kr.)
115CURTIA, Q.Curtius (116-115 př.Kr.)
116FANNIA, M. Fannius C.f. (123 př. Kr.)
118FLAMINIA, L.Flaminius Chilo (109-108 př.Kr.)
119JUNIA, D.Silanus L.f. (91.př.Kr.)
120LICINIA, C. Licinius L.f. Macer (84 př.Kr.)
121SERVILIA, C.Servilius Vatia (127 př.Kr.)
122VIBIA, C.Vibius C.f. Pansa (90 př. Kr.)
123Augustus (27 př.Kr.-14 po Kr.)
125Nero (54-68)
126Titus (79-81)
127Domitianus (81-96)
128Antoninus Pius (138-161)
131Faustina Mater (+141)
132Marcus Aurelius (161-180)
134Septimius Severus (193-211)
139Caracalla (209-211)
146Elagabalus (218-222)
147Alexander Severus (222-235)
151Julia Maesa (+223)
153Maximinus I. (235-238)
155Julia Mamaea (+235)
156Gordianus III. (238-244)
StranaPoložkyObdobí
3201Gordianus III. (238-244)
202Philippus I. (244-249)
210Otacilia Severa, manželka Philippa I. (244-249)
211Philippus II. Filius (244-249)
212Trajanus Decius (249-251)
215Volusianus (251-253)
216Gallienus (253-268)
220Salonina (+263)
221Tetricus II. (270-273)
222Tetricus I., pater (270-273)
223Probus (276-282)
228Carinus (283-285)
229Severus II. (305-307)
230Galeria Valeria (305-311)
231Maxentius (306-312)
232Constantinus I. (306-337)
237Licinius I. (308-324)
238Constantius II. (324-361)
247Constans (333-350)
250Jovianus (363-364)
251Valens (364-378)
253Theodosius I. (379-395)
254Arcadius (383-408)
255Constans II. (641-668)
256Romanus I. (920-944)
257Alexios III. Angelos (1195-1203)
258Francie - Champagne, Henry II. (1180-1189)
259Francie, Ludvík Pobožný (814-840)
260Křižáci v Orientě - kníž.Achaia, Isab. de Vileharduin (1297-1301)
261Aachen - město
262Sasko - Horní Lužice
263Štýrsko, Otakar IV. (1164-1192)
264Tübingen, Hugo I. (1162-1182)
265Boleslav II. (967-999)
266Oldřich (1012-1034)
271Břetislav I. (1037-1055)
279Spytihněv II. (1055-1061)
281Vratislav II. (1054-1092)
293Konrád I. (1061-1092)
294Ota I. Sličný (1061-1087)
297Břetislav II. (1092-1100)
300Lutold (1092-1112)
StranaPoložkyObdobí
4301Bořivoj II. (1100-1120)
306Svatopluk (1095-1107)
312Moravské denáry dosud blíže neurčené
314Vladislav I. (1109-1125)
324Soběslav I. (1125-1140)
333Konrád Znojemský (1125-1161)
334Václav Olomoucký (1126-1130)
335Vladislav(syn Soběslava) 1137-1140 nebo Vladislav II.
336Vratislav Brněnský (1123-1129, 1130-1156)
337Vladislav II. (1140-1174)
346Ota III. Dětleb (1140-1160)
347Soběslav II. (1173-1179)
350Bedřich (1173,1179-81,1182-89)
351Václav (1191-1192)
352Přemysl I. (1192-1230)
356Přemysl II. (1253-1278)
362Václav II. (1278-1305)
366Vladislav III. (1246-1247)
368Přemysl Otakar, markrabě moravský (1247-1253)
369Přemysl II. (1253-1278)
382Václav II. (1278-1305)
385Václav II.(1278-1305)
StranaPoložkyObdobí
5401Václav II.(1278-1305)
408Jan Lucemburský (1310-1346)
422Cheb - město
424Karel IV. (1346-1378)
438Jošt, markrabě (1375-1411)
440Václav IV.(1378-1419)
447Albrecht Rakouský (1423-1435)
451Brno - město (1423-1435)
453Mezivládí (1439-1453)
455Olomouc, Matyáš Korvín (1458-1490)
456Jiří z Poděbrad (1460-1471)
460Vladislav II. Jagellonský (1471-1516)
468Ludvík I. Jagellonský (1516-1526)
471Ferdinand I. (1526-1564)
483Kosel - město
484Krosno, Jan Kostrzynski (1535-1571)
485Kladsko, Oldřich z Hardeku (1501-1534)
486Svídnice - město, za Ludvíka Jagell. (1516-1526)
488Vratislav - město, pod Václavem lV. (1378-1419)
489Vratislav - město, za Zikmunda Lucemburského (1419-1437)
490Vratislav - město, za Vladislava Jagell. (1471-1516)
491Vratislav - město a stavy, za Ludvíka Jagell. (1516-1526)
493Vratislav - stavy, za Ludvíka Jagell. (1516-1526)
494Vratislav - město, za Ferdinanda II. (1619-1637)
495Lehnice - město
498Lehnice-Břeh, Friedrich II. (1495-1547)
StranaPoložkyObdobí
6501Lehnice-Břeh, Friedrich II. (1495-1547)
508Lehnice-Břeh, Joh.Christ. a Georg Rudolf (1602-1621)
509Lehnice-Břeh, Georg (1639-1664)
511Lehnice-Břeh, Christian (1639-1672)
518Lehnice-Břeh, Ludwig (1653-1663)
519Lehnice-Břeh, Luisa z Anhaltu (1673-1674)
520Münsterberg-Olešnice, Carl II. (1587-1617)
521Münster.-Olešnice, Hein. Wenzel a Carl Fried.(1617-39)
523Würtemberg-Olešnice, Sylvius Friedrich (1668-1697)
528Würtemberg-Olešnice, Christian Ulrich (1668-1704)
531Würtemberg-Olešnice, Carl Friedrich (1704-1744)
532Würtemberg-Olešnice, Carl Christian Erdmann (1744-1792)
533Opava, Karel Liechtenstein (1614-1627)
541Opava, Karel Eusebius (1627-1684)
542Krnov, Johann Georg (1607-1624)
545Knížectví Těšínsko-osvětimské
550Těšín, Adam Václav (1596-1617)
552Těšín, Alžběta Lukrécie (1625-1653)
554Těšín, cís.Ferdinand III. (1637-1657)
555Liechtenstein - Adolphus Podstatzky, velmistr Řádu Jeruzaléma
556Mitrovský z Mitrovic, Antonín Bedřich (1770-1842)
557Radecký z Radče
560Schwarzenberg, Josef Adam (1732-1782)
561Schwarzenberg, Karel Filip (1771-1820)
562Šlik, Jindřich IV. (1612-1650)
566Valdštejn, Albrecht (1583-1634)
570Aquilea-patriarchát, Ulrich II. (1161-1181)
571Aquilea-patriarchát, Gregor von Montelongo (1251-1269)
572Aquilea-patriarchát, Nicolaus (1350-1358)
573Augsburg - biskupství, Petr ze Schaumburgu (1424-1469)
574Livonský řád, Bernhard von der Borch (1471-1483)
575Livonský řád, Herman Hasenkamp v. Brugeney (1535-1549)
576Mainz-arcibisk., Johann Philipp v. Schönborn (1647-1673)
577Mainz-arcibisk., Pavel Leopold Haffner (1829-1899)
578Olomouc, Leopold Vilém (1637-1662)
586Olomouc, Karel II. Liechtenstein (1664-1695)
StranaPoložkyObdobí
7601Olomouc, Karel II. Liechtenstein (1664-1695)
611Olomouc, Karel III. Lotrinský (1695-1711)
619Olomouc, Wolfgang Schrattenbach (1711-1738)
626Olomouc, Jakub Arnošt (1738-1745)
627Olomouc, Rudolf Jan (1819-1831)
629Olomouc, Teodor Kohn (1892-1904)
630Pasov - biskup., Arnošt Bavorský (1517-1540)
631Praha - metropolitní chrám Sv.Víta
633Regensburg - biskup., Siegfried(1227-46), nebo Albert I.(1246-60)
634Riga - biskupství
635Řád Německých rytířů, (13.-14. stol.)
636Řád Německých rytířů, Konrad von Jungingen (1393-1407)
637Salzburg - arcib., Eberhard II. (1200-1246)
638Salzburg - arcib., Johann II. v.Reisberg (1429-1441)
640Salzburg - arcib., Matyáš Lang (1519-1540)
642Salzburg - arcib., Johann Ernest (1687-1709)
643Salzburg - arcib., František Antonín (1709-1727)
644Salzburg - arcib., Zikmund III. (1753-1771)
645Salzburg - arcib., Hieronymus Colloredo (1772-1803)
647Vratislav - biskupství, Carl (1608-1624)
648Vratislav - biskupství, Franz Ludwig (1683-1732)
651Krušnohorské medaile
652Leopold VI. (1198-1230)
654Přemysl Otakar II. (jako král 1261-1276)
657Albrecht I. (1282-1308)
658Albrecht II. (1330-1358)
660Fridrich V. (1424-1493), jako poručník Ladislava Pohrobka
661Fridrich V. (1457-1493)
662Ferdinand I. (1526-1564)
665Maxmilian II. (1564-1576)
686Ferdinand - arcivévoda (1565-1595)
690Rudolf II. (1576-1612)
StranaPoložkyObdobí
8701Rudolf II. (1576-1612)
713Matyáš II. (1611-1619)
721Maximilián - arcivévoda (1612-1618)
722Fridrich Falcký (1619-1620)
725Moravské stavy (1619-1621)
727Stavy - Slezsko (1619-1623)
728Ferdinand II. (1619-1637), mince kiprová
734Ferdinand II. (1619-1637)
781Leopold - arcivévoda (1619-1632)
785Ferdinand Karel - arcivévoda (1632-1662)
792Ferdinand III. (1637-1657)
StranaPoložkyObdobí
9801Ferdinand III. (1637-1657)
827Leopold I. (1657-1705)
StranaPoložkyObdobí
10901Leopold I. (1657-1705)
StranaPoložkyObdobí
111001Leopold I. (1657-1705)
1028Sigmund František - arcivévoda (1662-1665)
1031Malkontenti (1704-1708)
1035Josef I. (1705-1711)
1058Karel VI. (1711-1740)
1098Marie Terezie (1740-1780)
StranaPoložkyObdobí
121101Marie Terezie (1740-1780)
1145František Lotrinský (1745-1765)
1162Josef II., jako spoluvladař (1765-1780)
1166Josef II. (1780-1790)
1176Belgické povstání (1789-1790)
1177Leopold II. (1790-1792)
1179František I. (1792-1835)
StranaPoložkyObdobí
131201František I. (1792-1835)
1230Andreas Hofer (1809)
1231Ferdinand V. (1835-1848)
1285Revoluce 1848-1849
1296František Josef I.(1848-1918)
StranaPoložkyObdobí
141301František Josef I.(1848-1918)
StranaPoložkyObdobí
151401František Josef I.(1848-1918)
1439Medaile Františka Josefa I.(1848-1918)
1445Medaile Rakousko - Uhersko
1465Vládní ražby medailového charaktderu
1466Géza II. (1141-1162)
1467Béla III. (1173-1296)
1468Václav III. (1301-1305)
1472Karel Robert (1307-1342)
1476Ludvig I. (1342-1382)
1478Zikmund (1386-1437)
1479Gabriel Bethlen (1613-1630)
1482Údobí let 1918-1938
1498Údobí let 1945-1953
StranaPoložkyObdobí
161501Údobí let 1945-1953
1503Údobí let 1953-1993
1526Údobí let 1953-1993, nerealizované návrhy pam.mincí
1528Česká republika (1993-)
1552Anhalt-Bernburg, Alexander Carl (1834-1863)
1554Anhalt-Dessau, Friedrich I. (1871-1904)
1555Anhalt-Dessau, Friedrich II. (1904-1918)
1557Anhalt-Zerbst, Carl Wilhelm (1667-1718)
1558Augsburg - město
1560Baden, Friedrich I. (1852-56-1907)
1566Baden, Friedrich II. (1907-1918)
1567Bavorsko, Maximilian I. (1598-1651)
1569Bavorsko, Karl VII. (1742-1745)
1570Bavorsko, Maximilian I. Joseph (1806-1825)
1571Bavorsko, princ Luitpold (1886-1912)
1574Bavorsko, Ludwig III. (1913-1918)
1577Brandenburg, Georg Wilhelm (1619-1640)
1578Brandenburg, Friedrich Wilhelm (1640-1688)
1579Brandenburg - Bayreuth, Fried.Christian (1763-1769)
1580Bremen
1586Brunswick - Wolfenbüttel, Friedrich Ulrich (1613-1634)
1587Brunswick - Wolfenbüttel, Karl Wilhelm Ferdinand (1780-1806)
1588Dortmund - město
1589Frankfurt
1592Hamburg
StranaPoložkyObdobí
171601Hanau - Lichtenberg, Johann Reinhard (1599-1625)
1602Hannover, Ernst August (1837-1851)
1604Hannover, Georg V. (1851-1866)
1608Hesse-Cassel, Moritz (1592-1627)
1609Hesse-Darmstadt, Ludwig X. (1790-1830)
1610Hesse-Darmstadt, Ludwig II. (1830-1848)
1611Hesse-Darmstadt, Ludwig III. (1848-1877)
1612Hesse-Darmstadt, Ernst Ludwig (1892-1918)
1614Julich-Berg, Carl Theodor (1742-1799)
1615Lübeck
1619Mecklenburg-Schwerin, Friedrich Franz II. (1842-1883)
1620Mecklenburg-Schwerin, Friedrich Franz IV.(1897-1918)
1622Nassau, Adolph (1839-1866)
1623Norimberk - město
1624Oldenburg, Nicolaus Frid.Peter (1853-1900)
1625Pfalz - Veldenz, Georg Johann (1544-1592)
1628Pfalz - Zweibrücken, Johann I.(1569-1604)
1630Prusko, Albrecht v.Brandenburg (1525-1569)
1631Prusko - vévodství, Albrecht Braniborský (1525-1569)
1632Prusko, Friedrich II.(1740-1786)
1636Prusko, Friedrich Wilhelm III.(1797-1840)
1640Prusko, Friedrich Wilhelm IV.(1840-1861)
1642Prusko, Wilhelm I. (1861-1888)
1644Prusko, Friedrich III.(1888)
1646Prusko, Wilhelm II. (1888-1918)
1651Východní Prusko, Friedrich Wilhelm (1640-1688)
1652Regensburg - město
1653Reuss-Obergreiz, Heinrich XXII. (1859-1902)
1654Sasko - Albertine, Friedrich August I. (1694-1733)
1655Sasko-Coburg-Gotha, Ernst II.(1844-1893)
1657Sasko - Ernestinische Hauptlinie, Johann Friedrich (1547-1552)
1658Sasko - Míšeň, Fridr.I, Vilém II., Fridr.IV.(1412-25)
1659Sasko-Weimar-Eisenach, Carl Alexander (1853-1901)
1660Sasko - Weimar - Eisenach, Wilhelm Ernst (1901-1918)
1664Sasko, Christ.II.,Joh.Georg I.,August (1591-1611)
1666Sasko, Friedrich August II.(1733-1763)
1667Sasko, Friedrich August III.(1763-1806)
1672Sasko, Anton (1827-1836)
1674Sasko, Friedrich August II. (1836-1854)
1676Sasko, Johann (1854-1873)
1677Sasko, Albert (1873-1902)
1678Sasko, Georg (1902-1904)
1682Sasko, Friedrich August III. (1904-1918)
1685Schaumburg - Lippe, Albrecht Georg (1893-1911)
1686Schwarzburg-Sonderhausen, Günther Friedrich Carl I. (1794-1835)
1687Solms - Lich
1689Solms - Lich, Philipp (1590-1631)
1690Wild u. Rheingrafen v. Salm, Adolf Heinrich (1561-1606)
1691Württemberg, Wilhelm I. (1816-1864)
1694Württemberg, Karl I. (1864-1891)
1695Württemberg, Wilhelm II. (1891-1918)
StranaPoložkyObdobí
181701Konvolut
1702Německá východní Afrika
1717Německá Nová Guinea (1884-1914)
1719Německo, drobné ražby císařství
1746Německo, okupace Kiau Chau (poloostrov Východní Číny)
1747Výmarská republika (1918-1933)
1794Německo - vojenské vydání (1940-1941)
1797Německo - 3 říše, 1933-1945
StranaPoložkyObdobí
191801Německo - 3 říše, 1933-1945
1818Německo - spojenecké obsazení (1945-1948)
1821Saarland
1824Německo - BRD (1949-)
1837Německo - DDR (1949-1990)
1838Anglie, Elizabeth I. (1558-1603)
1841Anglie, Charles I. (1625-1649)
1842Anglie, George III. (1760-1820)
1844Anglie, Victoria (1837-1901)
1847Anglie, George V.(1910-1936)
1850Dánsko, Christian VII. (1766-1808)
1852Francie, Filip IV. (1285-1314)
1853Francie, Jindřich III. (1574-1589)
1854Francie, Ludvík XIV. (1643-1715)
1855Francie, Ludvík XVI.(1774-1793)
1858Francie, Louis Philippe (1830-1848)
1862Francie, Napoleon III.(1852-1870)
1863Francie, Třetí republika (1871-1940)
1864Francie, Pátá republika (1959-)
1865Itálie-Benátky, anonymní ražby z let 1571-1585
1866Itálie-Neapol a Sicílie, Ferdinando IV.(1759-1805)
1867Itálie-Parma, Maria Luigia (1815-1847)
1868Itálie, Vittorio Emanuele II.(1861-1878)
1870Itálie, Vittorio Emanuele III.(1900-1946)
1871Kypr, republika (1960-)
1872Nizozemí - Španělské, Flandry; Charles II. (1665-1700)
1873Nizozemí - West Friesland
1875Nizozemí - Zeeland
1876Nizozemí, Beatrix (1980-)
1877Norsko, Haakon VII. (1905-1957)
1878Polsko, Jan Albrecht (1492-1501)
1882Polsko, Zikmund I. (1506-1548)
StranaPoložkyObdobí
201901Polsko, Zikmund I. (1506-1548)
1926Polsko, Albrecht (1525-1568)
1939Polsko, Zikmund August (1545-1572)
1942Polsko, Stefan Bathory (1576-1586)
1943Polsko, Zikmund III. (1587-1632)
1969Polsko pod Švédskem, Gustav Adolf (1611-1632)
1971Polsko, Jan Kazimír (1649-1668)
1975Polsko, Jan III. Sobieski (1674-1696)
1976Polsko, August III. (1733-1763)
1978Polsko pod Ruskem, Alexander I.(1815-1825)
1979Polsko - Revoluce (1830-1831)
1980Gdaňsk - svobodné město (1919-1939)
1981Polsko, (1923-1939)
1987Polsko - Lodž ghetto
1989Polsko, (1952-1990)
1990Portugalsko, Luiz I. (1861-1889)
1991Rakousko
1993Riga - nezávislost (1562-1581)
1994Rusko, Kateřina I. (1725-1727)
1996Rusko, Alžběta Petrovna (1741-1761)
1997Rusko, Kateřina II. (1762-1796)
1998Rusko, Mikuláš I.(1825-1855)
StranaPoložkyObdobí
212001Rusko, Alexander II.(1855-1881)
2002Rusko, Mikuláš II.(1894-1917)
2004Španělsko, Alfonso XII.(1874-1885)
2005Španělsko, Alfonso XIII.(1886-1931)
2007Švýcarsko - Appenzell
2008Švýcarsko - Graubunden
2009Švýcarsko - Luzern
2010Švýcarsko - Obwalden
2011Švýcarsko
2016Vatikán-Papežský stát, Pius IX.(1846-1878)
2019Konvolut
2031Rovníková Guinea
2032Cookovy ostrovy
2033Niue
2034Tokelau
2035Vanuatu
2036Bahamy
2037Belize
2039Brazilie, Joao princ Regent (1799-1818)
2040Jamaica
2042Kajmanské ostrovy
2043Kanada
2047Kuba
2049Mexiko, Charles IV.(1788-1808)
2051U.S.A.
2067Konvolut
2078Poštovní obálky s mincí, známkou a razítkem
2079Hodinky a šperky
2084Čechy, Morava, Slezsko
2085Německo
2086Rakousko
2089Morava
2091Ražby fy. 'Národní Pokladnice'
2092Sportovní medaile a ceny
2095Náboženské medaile
StranaPoložkyObdobí
222101Jihlava
2103Olomouc
2106Opava
2108Pardubice
2109Praha
2112Praha - Zemská jubilejní výstava 1891
2114Příbram
2115Telč
2116Beutler Miloslav (1897-1964)
2117Fabiánek František (1884-1902)
2118Chromek A.
2119Knobloch Milan (1921-)
2121Krepčík J.
2122Kříž Václav (1830-1887)
2123Otáhal Karel (1901-1972)
2124Schiffer W.
2125Stiastny F. (1881-1940)
2126Šejnost Josef (1878-1941)
2128Šindelář Lumír (1925-2010)
2130Španiel Otakar (1881-1955)
2136Anglie
2137Německo
2141Francie
2142Československo - odznaky
2143Československo - odznaky, sportovní
2144Německo - hudební odznaky
2145František Josef I.
2160Karel I.
2161Československo
2176Československo - vojenské odznaky
2180Československá federativní republika
2181Česká republika
2184Slovenská republika
2197Hasičské medaile a odznaky
2199Šlarafie
StranaPoložkyObdobí
232201Šlarafie
2204Anglie
2206Bulharsko
2207Německo - Prusko
2209Německo - císařství (1871-1918)
2211Německo - Výmarská republika (1918-1933)
2212Německo - 3.říše (1933-1945)
2220SSSR
2221Vatikán - Papežský stát
2222Japonsko - Amagasaki (prefektura Hyogo)
2223Japonsko - Kawachi (prefektura Ósaka)
2224Num.katalogy
2238Num.spisy
2245Med.pla.odzn.
2248Faleristika
2252Notafilie
2253Heraldika
2255Různé
2257Sborníky,Ročenky
2258Časopisy
2267Alba na mince, bankovky, řády
StranaPoložkyObdobí
242301Východní Keltové - Thasos typ
2302Baktrie - Kušánové, Vasu-Déva (185-228)
2303Konvolut
2304Alexander Severus (222-235)
2305Gordianus III. (238-244)
2307Gallienus (253-268)
2309Salonina (+263)
2310Claudius II. Gothicus (268-270)
2311Aurelianus (270-275)
2312Probus (276-282)
2313Diocletianus (284-305)
2314Maximianus Herculius (286-310)
2315Constantius I. (293-306)
2316Constantinus I. (306-337)
2320Licinius I. (308-324)
2322Crispus (317-326)
2323Licinius II. (317-324)
2324Constantius II. (324-361)
2332Urbs Roma (330-346)
2333Constans (333-350)
2336Constantius Gallus (351-354)
2337Julianus II. (360-363)
2339Valens (364-378)
2341Valentinianus I. (364-378)
2342Gratianus (367-383)
2343Valentinianus II. (375-392)
2345Theodosius I. (379-395)
2349Arcadius (383-408)
2351Konvolut
23529. - 11. století
2353Isaac II. Angelos (1185-1195)
2354Václav II.(1278-1305)
2357Jan Lucemburský (1310-1346)
2362Karel IV. (1346-1378)
2366Brno - město (1423-1435)
2367Ferdinand I. (1526-1564)
2368Svídnice - město, za Ludvíka Jagell. (1516-1526)
2369Vratislav - město, za Vladislava Jagell. (1471-1516)
2370Schwarzenberg, Johann (1782-1789)
2371Šlik, Štěpán a bratři (1505-1526)
2375Valdštejn, Albrecht (1583-1634)
2378Dorpat - biskup., Johann VIII. v. Gellinghausen (1528-1542)
2379Münster - kapitula
2380Pasov - biskupství
2381Salzburg - arcib., Johann II. v.Reisberg (1429-1441)
2382Salzburg - arcib., Jan Jakub Khuen (1560-1586)
2384Salzburg - arcib., Johann Ernest (1687-1709)
2385Salzburg - arcib., Hieronymus Colloredo (1772-1803)
2386Vratislav - biskupství, Carl (1608-1624)
2387Vratislav - biskupství, Franz Ludwig (1683-1732)
2388Přemysl Otakar II. (jako král 1261-1276)
2389Albrecht III.(1365-95), nebo Albrecht IV.(1395-1404)
2390Albrecht III. (1365-1395)
2391Albrecht IV.(1395-1404), Albrecht V. a Vilém (+1406)
2392Sigmund - arcivévoda (1439-1496)
2394Fridrich V. (1457-1493)
2395Ferdinand I. (1526-1564)
2396Maxmilian II. (1564-1576)
2397Ferdinand - arcivévoda (1565-1595)
2398Ferdinand II. (1619-1637)
StranaPoložkyObdobí
252401Ferdinand II. (1619-1637)
2405Leopold - arcivévoda (1619-1632)
2406Ferdinand Karel - arcivévoda (1632-1662)
2407Ferdinand III. (1637-1657)
2408Leopold I. (1657-1705)
2437Karel VI. (1711-1740)
2438Marie Terezie (1740-1780)
2457František Lotrinský (1745-1765)
2458Josef II. (1780-1790)
2461Leopold II. (1790-1792)
2462František I. (1792-1835)
2482Ferdinand V. (1835-1848)
2487Revoluce 1848-1849
2488Konvolut
2489František Josef I.(1848-1918)
StranaPoložkyObdobí
262501František Josef I.(1848-1918)
StranaPoložkyObdobí
272601František Josef I.(1848-1918)
StranaPoložkyObdobí
282701František Josef I.(1848-1918)
2712Slezsko, Nouzová platidla
2714Medaile Rakousko - Uhersko
2717Ludvig I. (1342-1382)
2718Zikmund (1386-1437)
2720
2721Údobí let 1918-1938
StranaPoložkyObdobí
292801Údobí let 1918-1938
2846Protektorát Čechy a Morava (1939-1945)
2878Slovensko (1939-1945)
2888Údobí let 1945-1953
StranaPoložkyObdobí
302901Údobí let 1945-1953
2908Údobí let 1953-1993
StranaPoložkyObdobí
313001Údobí let 1953-1993
3036Česká republika (1993-)
3070Slovenská republika (1993-)
3085Anhalt-Bernburg, Alexander Carl (1834-1863)
3087Augsburg - město
3088Baden, Leopold I. (1830-1852)
3090Baden, Friedrich I. (1852-56-1907)
3097Baden, Friedrich II. (1907-1918)
3098Bavorsko - Landshut, Jindřich IV. (1393-1450)
StranaPoložkyObdobí
323101Bavorsko - Landshut, Jindřich IV. (1393-1450)
3104Bavorsko, Maximilian I. (1598-1651)
3105Bavorsko, Karl Albert (1726-1744)
3106Bavorsko, Maximilian III.Joseph (1745-1777)
3110Bavorsko, Maximilian IV. (1799-1825)
3112Bavorsko, Ludwig I. (1825-1848)
3113Bavorsko, Ludwig II. (1864-1886)
3118Brandenburg - Ansbach, Georg Fridrich (1543-1603)
3119Brandenburg, Friedrich Wilhelm (1640-1688)
3122Bremen
3124Brunsw-Luneb-Calenberg, Christian Ludwig (1641-1648)
3125Brunsw-Luneb-Calenberg, Johann Friedrich (1665-1679)
3126Brunsw-Luneb-Calenb-Hanover, George III.(1760-1814)
3129Brunsw.-Lüneb.-Celle, George II.Wilhelm (1665-1705)
3132Brunswick - Wolfenbüttel, Rudolf August (1666-1704)
3133Brunswick - Wolfenbüttel, Anton Ulrych +August (1685-1731)
3134Brunswick - Wolfenbüttel, Carolus I. (1735-1780)
3136Brunswick - Wolfenbüttel, Karl Wilhelm Ferdinand (1780-1806)
3137Brunswick - Wolfenbüttel, Friedrich Wilhelm (1806-1815)
3138Brunswick - Wolfenbüttel, Karl II. (1815--1830)
3139Brunswick - Wolfenbüttel, Wilhelm (1831-1884)
3142Cologne - město
3144Emden
3146Frankfurt
3151Göttingen - město
3153Hall am Kocher - město (1200-1370)
3154Hamburg
3170Hanau - Münzenberg, Philipp Ludwig I.(1561-1580)
3171Hannover - město
3172Hannover, Georg IV. (1820-1830)
3173Hannover, Wilhelm IV.(1830-1837)
3174Hannover, Ernst August (1837-1851)
3177Hannover, Georg V. (1851-1866)
3188Hesse-Cassel, Friedrich Wilhelm (1847-1866)
3189Holstein-Gottorp, Johann Adolf (1590-1616)
3190Julich-Cleve-Berg, Johann Wilhelm (1592-1609)
3191Lübeck
3192Norimberk - město
3194Northeim - město
3195Oldenburg, Peter Friedrich Wilhelm (1785-1823)
3196Oldenburg, Nicolaus Frid.Peter (1853-1900)
3197Pfalz - Veldenz, Georg Johann (1544-1592)
3200Pfalz - Veldenz, Georg Gustav (1592-1634)
StranaPoložkyObdobí
333201Pfalz - Zweibrücken, Johann I.(1569-1604)
3202Prusko, Friedrich I.(1701-1713)
3203Prusko, Friedrich II.(1740-1786)
3212Prusko, Friedrich Wilhelm II.(1786-1797)
3214Prusko, Friedrich Wilhelm III.(1797-1840)
3223Prusko, Friedrich Wilhelm IV.(1840-1861)
3236Prusko, Wilhelm I. (1861-1888)
3255Prusko, Friedrich III.(1888)
3257Prusko, Wilhelm II. (1888-1918)
3261Regensburg - město
3262Reuss-Obergreiz, Heinrich XIX. (1817-1836)
3263Rostock - město
3264Sasko - Altenburg, Ernst I. (1853-1908)
3265Sasko-Coburg-Gotha, Ernst II.(1844-1893)
3266Sasko, Friedrich August I.(1694-1733)
3267Sasko, Johann (1854-1873)
3270Sasko, Albert (1873-1902)
3272Sasko, Friedrich August III. (1904-1918)
3273Schaumburg - Lippe, Georg Wilhelm (1787-1860)
3274Schwarzburg-Rudolastadt, Friedrich Gunther(1807-1867)
3275Solms - Lich, Ernst,Eberhart a Herman Adolf (1562-90)
3276Solms - Lich
3278Strasbourg - město
3280Wismar
3281Württemberg, Wilhelm I. (1816-1864)
3282Württemberg, Karl I. (1864-1891)
3285Konvolut
3290Německá východní Afrika
StranaPoložkyObdobí
343301Německá východní Afrika
3302Německá Nová Guinea (1884-1914)
3303Německo, drobné ražby císařství
StranaPoložkyObdobí
353401Německo, drobné ražby císařství
3407Německo, Nouzová platidla
3417Výmarská republika (1918-1933)
3464Německo - 3 říše, 1933-1945
StranaPoložkyObdobí
363501Německo - 3 říše, 1933-1945
3543Německo - spojenecké obsazení (1945-1948)
3545Německo - BRD (1949-)
StranaPoložkyObdobí
373601Německo - BRD (1949-)
StranaPoložkyObdobí
383701Německo - BRD (1949-)
3725Německo - DDR (1949-1990)
3730Německo - DDR, poštovní obálky s mincí, známkou a razítkem
3734Alderney
3735Andora
3737Anglie, George III. (1760-1820)
3744Anglie, George IV. (1820-1830)
3745Anglie, William IV. (1830-1837)
3746Anglie, Victoria (1837-1901)
3774Anglie, Edward VII. (1901-1910)
3782Anglie, George V.(1910-1936)
StranaPoložkyObdobí
393801Anglie, George V.(1910-1936)
3809Anglie, George VI.(1936-1952)
3819Anglie, Alžběta II. (1952-)
3843Belgie, Albert I.(1909-1934)
3844Belgie, Leopold III.(1934-1950)
3845Belgie, Baudouin I. (1951-1993)
3849Belgie, Albert II. (1993-)
3853Bělorusko
3858Bosna a Hercegovina
3859Bulharsko, Alexander I. (1879-1886)
3861Bulharsko, Ferdinand I. (1887-1918)
3865Bulharsko, Boris III. (1918-1943)
3868Bulharsko
3894Černá Hora, Nicholas I. (1860-1918)
3895Dánsko, Frederik VII.(1848-1863)
3896Dánsko, Christian IX.(1863-1906)
StranaPoložkyObdobí
403901Dánsko, Christian IX.(1863-1906)
3905Dánsko, Frederik VIII. (1906-1912)
3907Dánsko, Christian X.(1912-1947)
3913Dánsko, Frederik IX.(1947-1972)
3914Dánsko, Margarethe II.(1972-)
3917Estonsko
3920Finsko, Alexander II. (1855-1881)
3922Finsko, Mikuláš II. (1894-1917)
3923Finsko
3937Francie, Ludvík XV. (1715-1774)
3938Francie, Ludvík XVI.(1774-1793)
3942Francie, Directory (1795-1799)
3943Francie, Napoleon (1799-1804-1814)
3945Francie, Louis Philippe (1830-1848)
3946Francie, Napoleon III.(1852-1870)
3950Francie, Třetí republika (1871-1940)
3956Francie, Pátá republika (1959-)
3992Gibraltar
StranaPoložkyObdobí
414001Gibraltar
4013Guernsey
4017Chorvatsko
4022Irsko
4027Island
4030Itálie-Milano, Lodovico XII. (1500-1512)
4031Itálie-Mantova, Vincenzo I. (1589-1613)
4032Itálie-Parma, Maria Luigia (1815-1847)
4033Itálie-Piacenza, Ferdinando di Bourbone (1765-1802)
4034Itálie-Sardinie, Carolus Emanuel (1730-1773)
4035Itálie-Sardinie, Vittorio Emanuele II.(1849-1878)
4036Itálie-Toskánsko, Vittorio Emanuele (1859-1861)
4037Itálie, Vittorio Emanuele II.(1861-1878)
4042Itálie, Umberto I. (1878-1900)
4045Itálie, Vittorio Emanuele III.(1900-1946)
4054Itálie
4065Jersey
4073Jugoslávie
4076Kypr, republika (1960-)
4080Kypr
4081Kypr, republika (1960-)
4083Liechtenstein, Johann (1858-1929)
4084Liechtenstein, Hans Adam II. (1990-)
4085Litva - republika (1918-1940)
4087Litva
4088Lotyšsko - republika (1918-1940)
4093Lotyšsko, republika (1991-)
4096Lucembursko, Charlotte (1919-1964)
4098Lucembursko, Jean (1964-)
StranaPoložkyObdobí
424101Lucembursko, Jean (1964-)
4111Maďarsko (1926-1945)
4112Maďarsko (1949-1989)
4121Maďarsko (1989-)
4137Makedonie
4138Řád Maltézských rytířů
4140Malta
4155Monako, Rainier III. (1949-)
4156Moldávie
4160Nizozemí, William I.(1815-1840)
4161Nizozemí, Wilhelmina I.(1890-1948)
4172Nizozemí, Beatrix (1980-)
4187Norsko, Oscar II. (1872-1905)
4191Norsko, Haakon VII. (1905-1957)
4192Norsko, Olav V. (1957-1991)
4196Norsko, Harald V. (1991-)
4197Ostrov Man
StranaPoložkyObdobí
434201Ostrov Man
4203Polsko, Zikmund I. (1506-1548)
4206Polsko, Zikmund III. (1587-1632)
4209Polsko, Jan Kazimír (1649-1668)
4210Polsko, August III. (1733-1763)
4211Polsko pod Ruskem, Alexander I.(1815-1825)
4212Gdaňsk - svobodné město (1919-1939)
4213Polsko, (1923-1939)
4220Polsko, (1952-1990)
4240Polsko, (1990-)
4281Portugalsko
StranaPoložkyObdobí
444301Portugalsko
4310Přidněsterská moldavská republika
4311Rakousko
4351Ragusa (Dubrovník)
4352Riga - pod Švédskem, Christina (1632-1654)
4353Rusko, Michal Fedorovič Romanov (1613-1645)
4354Rusko, Petr I. (1689-1725)
4356Rusko, Petr II. (1727-1730)
4357Rusko, Anna (1730-1740)
4358Rusko, Ivan VI. (1740-1741)
4359Rusko, Alžběta Petrovna (1741-1761)
4361Rusko, Petr III. (1761-1762)
4363Rusko, Kateřina II. (1762-1796)
4369Rusko, Pavel I.(1796-1801)
4370Rusko, Mikuláš I.(1825-1855)
4373Rusko, Alexander II.(1855-1881)
4375Rusko, Alexander III. (1881-1894)
4376Rusko, Mikuláš II.(1894-1917)
4387RSFSR
4388SSSR
StranaPoložkyObdobí
454401SSSR
4412Rusko
4428Řecko, George I. (1863-1913)
4431Řecko, George II. (1922-1923; 1935-1947)
4432Řecko, republika (1925-1935)
4436Řecko, Constantine II. (1964-1973)
4437Řecko, (1973-)
4452San Marino
4476Slovinsko
4482Srbsko, Peter I.(1903-1918)
4483Srbsko, německá okupace
4484Španělsko, Isabel II. (1833-1868)
4485Španělsko, mezivládí (1868-1870)
4487Španělsko, Alfonso XII.(1874-1885)
4488Španělsko, Franco (1939-1975)
4489Španělsko, Juan Carlos I.(1975-)
StranaPoložkyObdobí
464501Španělsko, Juan Carlos I.(1975-)
4516Švédsko, Charles XII. (1697-1718)
4517Švédsko, Frederick I. (1720-1751)
4518Švédsko, Oscar II. (1872-1907)
4526Švédsko, Gustav V. (1907-1950)
4533Švédsko, Gustav VI.(1950-1973)
4534Švédsko, Charles XVI.(1973-)
4538Švýcarsko - Appenzell
4539Švýcarsko - Bern
4540Švýcarsko - St. Gallen
4541Švýcarsko - Zug
4542Švýcarsko
4578Turecko, Mahmud II.(1808-1839)
4579Turecko, Republika (1923-)
4592Ukrajina
StranaPoložkyObdobí
474601Ukrajina
4667Vatikán-Papežský stát, Pius IX.(1846-1878)
4668Vatikán-Papežský stát, Pius XII.(1939-1958)
4669Konvolut
4677Afganistán, demokratická republika (SH 1358-1373/1979-94 AD)
4681Afganistán, islámský stát (SH 1373-1381/1994-2002 AD)
4683Arménie
4688Azerbajdžan
4691Bahrain
4692Bhutan
4697Britská Východoindická společnost
4698Britská Indie
4700Brunei - (sultanát)
StranaPoložkyObdobí
484701Ceylon
4703Čína
4704Čínská lidová republika
4706Francouzská Indočína
4707Georgia
4708Gruzie
4709Holandská Východní Indie
4711Hong Kong
4712Indie - republika
4713Indonesie
4714Irák, Muhammad Ali Shah (1907-1909)
4715Irák, republika (1959-)
4716Israel
4747Japonsko, Hirohito (1926-1989)
4748Jemenská arabská republika
4750Jemenská demokratická republika
4751Jižní Korea
4762Jordan
4766Kambodža, stát (1990-1993)
4767Kambodža, království (1993-)
4768Kazachstán
4784Laos
4790Malaysia
4791Maldives
4797Mauritius
4798Mongolsko
StranaPoložkyObdobí
494801Mongolsko
4812Náhorní Karabach
4813Nepál
4818Palestina
4820Saharawi - arabská demokratická republika
4823Severní Korea
4842Seychelles
4850Singapoure
4856Sri Lanka
4857Tadžikistan
4858Thajsko
4863Turkmenistan
4865Viet Nam, socialistická republika
4866Arabic Sahara
4869Benin
4877Botswana
4879Djibouti
4883Egypt, Sjednocená arabská republika (AH 1378-91/1958-71 AD)
4888Egypt, Arabská republika (AH 1391/1971 AD)
4896Eritrea, Emanuele III. (1900-1945)
4897Ethiopie, Menelik II. (1889-1913)
StranaPoložkyObdobí
504901Francouzská Rovíková Afrika
4902Gambie
4907Ghana
4908Guinea - Bissau
4909Ivory
4911Jižní Afrika
4912Jižní Afrika, Republika (1961-)
4915Kamerun
4916Kenya
4917Kongo - Republika
4926Kongo - Demokratická republika
4935Lesotho
4938Liberie
4955Madagaskar
4956Malawi
4959Maroko, Mohammed V. (AH 1346-81/1927-62 AD)
4961Maroko, Al Hasan II.(AH 1381-1420/1962-1999 AD)
4962Maroko, Mohammed VI. (AH 1420 / 1999 - AD)
4963Mozambik
4964Namibie
4965Rovníková Guinea
4970Rwanda
4971St.Thomas & Prince
4975Sierra Leone
4980Somaliland
4981Somálsko, demokratická republika
4982Somálsko
4988Sudan
4989Sv.Helena & Ascension
4991Swaziland
4992Tanzanie
4993Tchad
4995Togo
StranaPoložkyObdobí
515001Togo
5004Tristan da Cunha
5006Tunis, Ahmad Pasha Bey (AH 1348-61/1929-42 AD)
5007Tunis
5010Uganda
5018Zaire
5022Zambie
5025Konvolut
5026Austrálie, George VI. (1936-1952)
5031Austrálie, Alžběta II. (1952-)
5045Cookovy ostrovy
5088Fiji
5095Filipíny - americká správa (1903-1945)
5096Filipíny
StranaPoložkyObdobí
525101Holandské Antily
5106Kiribati
5112Maršalovy ostrovy
5113Nauru
5118Niue
5126Nový Zéland
5128Palau
5130Papua Nová Guinea
5133Šalamounovy ostrovy
5137Tokelau
5139Tonga
5146Tuvalu
5148Vanuatu
5152Západní Samoa
5159Argentina
5166Aruba
5167Bahamy
5175Barbados
5180Belize
5193Bermuda
5198Bolivie
StranaPoložkyObdobí
535201Brazilie
5203Britské Virgin.ostrovy
5208Costa Rica
5209Dominikánská republika
5210Ecuador
5211Falklandy
5216Guyana
5217Haiti
5220Honduras
5221Chile
5224Jamaica
5234Kajmanské ostrovy
5237Kanada - New Foundland
5238Kanada
StranaPoložkyObdobí
545301Kanada
5308Kuba
5346Mexiko, republika (1822-1905)
5348Mexiko, (1905-1992)
5357Nicaragua
5363Panama
5366Paraguay
5369Peru
5377Peru (od r. 2001-)
5379Surinam
5385Trinidad & Tobago
5387Turks & Caicos Islands
5389Uruguay
5394U.S.A.
StranaPoložkyObdobí
555401U.S.A.
5494Východní karibské teritorium
5496Konvolut
5498Hodinky a šperky
5500Morava
StranaPoložkyObdobí
565501Ražby fy. 'GÖDE'
5503Ražby fy. 'Muzejní galerie'
5519Sportovní medaile a ceny
5522Náboženské medaile
5544
5545Brno
5556Břidličná
5557Hradec Králové
5559Jeseník
5560Jihlava
5561Košice
5562Kremnica
5563Olomouc
5570Písek
5571Praha - Všeobecná československá výstava 1991
5572Uničov
5574Znojmo
5575Bódi Ladislav (1944-)
5576Havelka Luděk (1941-)
5577Knobloch Milan (1921-)
5578Kovanič Václav Adolf (1911-)
5579Kozák Ladislav (1934-)
5581Láska Miloš (1917-1984)
5582Prádler Jiří (1929-)
5583Šimonovský Bedřich nar.1871
5586Šindelář Lumír (1925-)
5588Špánek Karel (1894-1965)
5589Španiel Otakar (1881-1955)
5594Vít Josef
5595Vokálek Václav (1891-1970)
5596Německo
StranaPoložkyObdobí
575601Německo
5603Německo - BRD
5626Německo - DDR
5627Německo, porcelánové medaile
5630Německo - BRD, poštovní obálky s medailí, známkou a razítkem
5636Anglie
5637Finsko
5638Francie
5640Nizozemí
5641Rakousko
5648Rusko
5654U.S.A.
5663Československo - nouzovky, známky
5669Rakousko - nouzovky
5670U.S.A. - nouzovky, žetony
5671Československo - odznaky
5673Sokolské odznaky
5674Československo
5679Českoslov. milice SNB
5684Českoslov. SČSP,SSM,ČSM
5685Českoslov. odborové a resort
5686Československo - vojenské odznaky
5690Česká republika
5691Anglie
5692Belgie
5693Německo - 3.říše (1933-1945)
5700Polsko
StranaPoložkyObdobí
585701SSSR
5703Srbsko
5704U.S.A
5706Československo, 1953-1992
5708Československo - nouzová platidla
5716Albanie
5719Guinea
5720Polsko
5722Konvolut
5723Num.katalogy
5727Num.spisy
5738Med.pla.odzn.
5739Notafilie
5740Různé

Copyright 2014 Sdružení "NUMMUS" Olomouc